Bitcoin Coingecko

Bitcoin Coingecko

Być może słyszałeś już wcześniej o Bitcoin Coingecko, ale o co w tym wszystkim chodzi? W tym artykule dowiesz się o API CoinGecko, funkcji wyszukiwania i algorytmie obliczania wielkości obrotu. Ta strona internetowa dostarcza również dane dotyczące wolumenu obrotu i jest przydatna do poznania obecnego stanu rynku. Na przykład, możesz użyć historycznych danych cenowych do stworzenia strategii handlowej. Możesz także wyeksportować historyczne dane cenowe, aby stworzyć strategie handlowe.

CoinGecko

CoinGecko to narzędzie, które oblicza krążącą podaż kryptowaluty, czyli miarę tego, ile monet jest obecnie w obiegu. Działa poprzez zbieranie cen ze wszystkich głównych giełd i obliczanie całkowitej ilości monet, które są przedmiotem handlu między posiadaczami. Algorytm CoinGecko opiera się na formule Global Volume Weighted Average Price. Obejmuje również monety pre-mine, które mogą być sprzedawane przez każdego, kto ma kontrolę nad kryptowalutą.

Oprócz rankingu monet według wielkości obrotu, CoinGecko daje przegląd ich wyników w stosunku do USD i innych walut fiat. Wymienia również całkowitą liczbę aktywów w swojej bazie danych. Użytkownicy mogą również sprawdzić metryki każdego NFT, aby zobaczyć, które z nich przeżywają boom. Najbardziej popularne NFT to te w sztuce cyfrowej. Istnieje jednak wiele innych zastosowań dla CoinGecko. Oto kilka korzyści płynących z CoinGecko.

CoinGecko śledzi aktywność społeczności na różnych kryptowalutach, takich jak Telegram i kanały mediów społecznościowych. Im silniejsza społeczność, tym większe prawdopodobieństwo, że kryptowaluta będzie rosła. Ponadto śledzi ceny giełd, a także wyświetla aktualne szacunki dotyczące tego, ile kosztuje gaz Ethereum. Są to ważne metryki do śledzenia, ponieważ ceny kryptowalut są bardzo zmienne. Dlatego konieczne jest śledzenie tych statystyk na CoinGecko.

API CoinGecko

Korzystanie z API CoinGecko dla Bitcoin pomoże programistom zintegrować informacje o kryptowalutach z ich aplikacjami. Obsługuje szeroką gamę języków programowania, w tym Python, Ruby i PHP, i jest dostępny jako zasób dla programistów. CoinGecko API obsługuje również odkrywanie cen i dynamiczne dane monet kryptowalutowych. Korzystając z tego API, programiści mogą łatwo budować innowacyjne aplikacje internetowe i aplikacje mobilne. Ci, którzy chcą korzystać z API, powinni sprawdzić jego dokumentację.

API CoinGecko obsługuje ponad 6500 kryptowalut, w tym Bitcoin i Litecoin. Darmowy plan ogranicza Cię do 9 punktów końcowych danych rynkowych. API obsługuje również śledzenie danych na żywo, aplikacje mobilne i wiele innych kryptowalut. Ten interfejs API jest dostępny dla programistów i innych zainteresowanych stron do wykorzystania do tworzenia stron internetowych i aplikacji mobilnych. CoinGecko API jest również kompatybilny z usługami internetowymi RESTful.

CoinGecko to darmowa platforma, która śledzi kryptowaluty i zapewnia informacje w czasie rzeczywistym dla rynku walut cyfrowych. Oferuje kompleksowe raporty i wgląd w czasie rzeczywistym w rynek. Strona śledzi również wzrost społeczności kryptowalutowej, główne wydarzenia i rozwój kodu open source. CoinGecko ma również kompleksowy interfejs API, który pozwala programistom zintegrować dane i spostrzeżenia w swoich produktach i usługach. CoinGecko niedawno wprowadziło również swój system Trust Score, który pomaga użytkownikom określić wiarygodność giełd kryptowalutowych i par handlowych.

Funkcja wyszukiwania CoinGecko

Funkcja wyszukiwania CoinGecko pozwala na wyszukanie aktualnej ceny monety, używając określonego ID giełdy. Może również odnieść się do konkretnego tokena z listy. Oprócz wykorzystania w aplikacjach internetowych i mobilnych, programiści mogą również używać danych wyjściowych do budowania niestandardowych zapytań API. Cena monety może zostać znaleziona przy użyciu identyfikatora wymiany lub nazwy monety. Funkcjonalność funkcji wyszukiwania CoinGecko jest obszerna, a programiści mogą budować strony internetowe i aplikacje mobilne w oparciu o dostarczone informacje.

Funkcja wyszukiwania CoinGecko może być używana do wyszukiwania wielu kryptowalut w jednym czasie. Pozwala również wyświetlić wynik zaufania giełdy, z której próbujesz skorzystać. Ta informacja może pomóc Ci uniknąć handlu na giełdach o niskiej płynności. Zapobiegnie to doświadczaniu znacznych poślizgów cenowych. Ponadto CoinGecko oferuje przewodnik edukacyjny, który nauczy Cię, jak korzystać z platformy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą, ważne jest, aby wiedzieć, jak uzyskać jak najwięcej korzyści z witryny.

Funkcja wyszukiwania CoinGecko jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi dostępnych na stronie. Wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć monetę według symbolu tikera lub pełnej nazwy. Jego indeks zawiera ponad 9000 monet i obejmuje prawie każdy projekt kryptowalutowy. Ponadto możesz filtrować swoje wyszukiwanie według sieci blockchain lub niszy. Możesz także wyświetlić ostatnie publikacje i biuletyny. Funkcja wyszukiwania CoinGecko oferuje również centrum społeczności. Możesz wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami i uczestniczyć w forach.

Algorytm obliczania wolumenu obrotu CoinGecko

Algorytm, który określa, czy moneta jest warta zakupu lub sprzedaży, wykorzystuje wiele metryk, aby uzyskać ostateczny wynik. Metryki te obejmują głębokość księgi zamówień, spread bid/ask i wolumen. Dodatkowo, algorytm wykorzystuje wskaźniki, które określają „zaufanie” giełdy handlowej. Podczas gdy te wskaźniki mogą nie być w 100% dokładne, zapewniają one dobry punkt odniesienia dla handlowców do wykorzystania przy określaniu, czy moneta jest warta zakupu lub sprzedaży.

CoinGecko rozpoczął rozwój swojego algorytmu w marcu 2014 roku i od tego czasu znacznie się rozwinął. Zespół przemawiał na różnych konferencjach i otrzymał wsparcie od malezyjskiego rządowego programu MaGIC. Ponadto, nawiązali współpracę z Uniwersytetem Zachodnim w Kanadzie i Uniwersytetem Humboldta w Berlinie, aby opublikować swoje badania w książkach. Firma zatrudniła 20 osób od czasu jej założenia w 2013 roku i obecnie ma otwarte stanowiska dla dewelopera.

Użytkownicy CoinGecko API mogą używać API do wyświetlania danych rynkowych na platformach. API może być również używane do analizowania zmian cen w skali. CoinGecko ma trzy płatne plany oparte na poziomie dostępu do swojego API. API CoinMarketCap, który jest głównym konkurentem CoinGecko, oferuje również API. Fani mogą przekazywać darowizny w Bitcoin lub Ethereum, aby utrzymać oprogramowanie.

Zaangażowanie społeczności CoinGecko

Dzięki minimalistycznemu projektowi, CoinGecko zapewnia przyjazny dla użytkownika interfejs, umożliwiając użytkownikom łatwą identyfikację danych i narzędzi. Został stworzony przez ten sam zespół odpowiedzialny za popularne strony internetowe, takie jak Netflix i Credit Card Reviews. Użytkownicy mogą łatwo poruszać się po stronie internetowej, aby uzyskać dostęp do różnych usług, w tym rankingów najlepszych giełd, katalogu projektów DeFi, rynku NFT i sekcji zarządzania portfelem. Użytkownicy mogą również przeczytać jego najnowsze publikacje i zasubskrybować jego biuletyny. Ponadto CoinGecko ma centrum społeczności, w którym użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z innymi członkami społeczności kryptowalutowej.

Program zaangażowania społeczności na CoinGecko obejmuje konkursy i nagrody dla aktywnych użytkowników. Handlowcy mogą codziennie zarabiać darmowe cukierki, a im więcej dni korzystają z CoinGecko, tym więcej cukierków mogą zarobić. Mogą nawet wygrać nagrody, takie jak limitowane edycje niefungowskich tokenów, zniżki na portfele sprzętowe lub subskrypcje publikacji kryptowalutowych. Promocje te są bardzo popularne i są świetnym sposobem dla użytkowników na zdobycie darmowych rzeczy.

Ponadto strona zapewnia zniżki na produkty i usługi kryptowalutowe oraz oferuje obszerną książkę 'How to DeFi’, która obejmuje wszystkie podstawy zdecentralizowanych finansów. Można uzyskać dostęp do niego z zakładki 'Learn’ na stronie internetowej. CoinGecko oferuje również sekcję „Blog”, w której użytkownicy mogą czytać raporty z projektów, przewodniki how-to i inne interesujące treści. Ta sekcja jest stosunkowo aktywna, a tematy są wybierane na podstawie pytań zadawanych przez społeczność.

Wpływ CoinGecko na rynek kryptowalut

Do tej pory CoinGecko zostało wspomniane w różnych głównych publikacjach, w tym Forbes, Wall Street Journal, CNBC i Decrypt, a także wielu innych mniejszych. W kwartalnym raporcie CoinGecko zapewnia wgląd w główne zdarzenia i trendy na rynku kryptowalut. Śledzi również ceny kryptowalut, wolumeny, kapitały rynkowe i wzrost społeczności. Ponadto śledzi również metryki on-chain.

Ponieważ ceny kryptowalut ulegają tak dużym wahaniom, ważne jest, aby śledzić trend i znaleźć odpowiedni czas na inwestycje. W tym celu inwestorzy potrzebują niezawodnego trackera cen kryptowalut. CoinGecko jest przedstawiany jako dokładna i niezawodna opcja. Jego przewodnik użytkownika jest również dobrze zaprojektowany, więc nowi inwestorzy mogą łatwo zacząć. Jednak bardziej doświadczeni inwestorzy mogą również korzystać z CoinGecko.

Oprócz codziennej aktualizacji ceny kryptowalut, dane pochodzące z CoinGecko.com są również dostępne w kilku formatach. Strona może być wykorzystana do porównania różnych altcoinów, aby lepiej zorientować się, w które z nich warto zainwestować. Na przykład, możesz użyć poniższego wykresu, aby porównać ceny popularnych altcoinów. Aby z niego skorzystać, wystarczy zarejestrować się na stronie na bezpłatne konto i rozpocząć handel. Możesz również wyświetlić kapitalizację rynkową wszystkich altcoinów.

CoinGecko oferuje również swoim użytkownikom narzędzie do zarządzania majątkiem. Oprócz obliczania wolumenu stakingowego dowolnej kryptowaluty, strona oferuje również pasek wyszukiwania potencjalnych platform stakingowych. Wyświetla również ważne informacje o monecie, takie jak strona internetowa, linki do mediów społecznościowych i obowiązujący portfel. Ostatecznie ważne jest, aby korzystać z CoinGecko. Jeśli jesteś zainteresowany kryptowalutami, zarejestruj się już dziś!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *