Co sprawia, że Bitcoin jest jak moneta?

Co sprawia, że Bitcoin jest jak moneta?

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z Bitcoinem, możesz zastanawiać się, dlaczego ktokolwiek miałby zawracać sobie głowę używaniem go. Bitcoin jest cyfrową walutą pochodzącą z wiary w jej wartość. Wartość każdej waluty jest określana przez wiarę w nią. Jednak możesz się zastanawiać, dlaczego zawracać sobie głowę bitcoinami, skoro istnieje wiele innych opcji płatności. W tym artykule dowiesz się, co sprawia, że bitcoin jest wyjątkowy. Omówimy również, jak używać Bitcoina do dokonywania płatności.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z rankinginwestycji.pl

Monety płatnicze

Istnieje wiele monet płatniczych dostępnych do użytku w wirtualnej rzeczywistości i grach blockchain. Te waluty są używane do zakupów w grze, budowania niestandardowych światów, tworzenia treści i angażowania się w Metaverse. Popularne zakupy w grze obejmują unikalny awatar, broń i ziemię. Monety te mają podobne zastosowania do Bitcoina, ale mają inny nacisk. Poniżej znajduje się spojrzenie na każdy z tych typów monet płatniczych. Poniżej wymieniono najlepsze z nich:

Bitcoin

Facebook może chcieć stworzyć własną kryptowalutę. Nienazwane źródła powiedziały Cheddar, że Facebook jest zainteresowany stworzeniem własnej waluty cyfrowej. Krypto-waluta pozwoliłaby ludziom kupować i sprzedawać produkty i usługi bez użycia walut emitowanych przez rząd. Chociaż nie jest jasne, jak dokładnie Facebook użyłby tej kryptowaluty, mogłaby ona pomóc ludziom na rynkach zagranicznych. Jest to najnowszy rozwój związany z Bitcoinem. Jeśli ta technologia stanie się głównym nurtem, Facebook może stać się kolejnym dużym graczem w świecie wirtualnych walut.

Blockchain

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem kryptowaluty, która wygląda i działa jak Bitcoin, możesz chcieć zbadać koncepcję blockchain. Te zdecentralizowane sieci utrudniają osobom trzecim kontrolowanie transakcji. Tworząc bezpieczną księgę, można sprawdzić, czy transakcja jest uzasadniona i godna zaufania. Zapobiega to kradzieży i oszustwom oraz sprawia, że transfery pieniężne typu peer-to-peer są szybsze i tańsze. Ponieważ świat nadal zmierza w kierunku bardziej zdecentralizowanych systemów walutowych, deweloperzy pracują nad nowymi aplikacjami blockchain, aby uczynić ten proces bardziej wydajnym i wygodnym dla ludzi.

Jednym z projektów jest Stellar, organizacja non-profit, która wykorzystuje blockchain do wprowadzenia tanich usług finansowych dla ludzi bez dostępu do banków lub firm obsługujących karty kredytowe. Organizacja wykorzystuje własną wirtualną walutę, zwaną lumenami, aby umożliwić użytkownikom zachowanie różnych aktywów. Podczas gdy organizacja początkowo skupiła się na Afryce, technologia jest również wykorzystywana w innych regionach. Niezależnie od tego, w jaki sposób stanie się ona częścią światowej gospodarki, udowadnia swoją wartość.

Podstawowa koncepcja blockchaina jest podobna do Google Doc, gdzie wszyscy uczestnicy mają dostęp do tego samego dokumentu. Za każdym razem, gdy ktoś dokonuje zmiany w dokumencie, jest ona zapisywana w czasie rzeczywistym, co uniemożliwia osobie trzeciej jej zmianę. Jednak blockchain sprawia, że proces ten jest znacznie bardziej przejrzysty. Ponieważ każdemu uczestnikowi blockchaina przypisany jest unikalny alfanumeryczny numer identyfikacyjny, każdy może zobaczyć, co zrobiła druga strona.

Opłaty za kryptowaluty

Wysokość opłat za kryptowaluty zależy od rodzaju transakcji, platformy i używanej waluty. Ogólnie rzecz biorąc, opłaty te stanowią procent całkowitej kwoty transakcji i mogą obejmować dodatkowe koszty w sieci blockchain. Kwota opłaty jest zazwyczaj niewielka, ale zdarzają się sytuacje, w których transakcja kryptowalutowa będzie wymagała większej opłaty. Opłaty te są wypłacane górnikom, ludziom, którzy obsługują transakcje kryptowalutowe. Opłaty mogą wynosić od 0,00% do 5% przekazywanej kwoty.

Inne powszechne opłaty to opłata za brak aktywności i opłata za wycofanie. Te opłaty mogą zakraść się na ciebie bez świadomości. Jeśli nie przeczytasz warunków wymiany przed dokonaniem zakupu, możesz nie być ich świadomy. Z drugiej strony, jeśli korzystasz z usługi takiej jak Lykke, nigdy nie będziesz musiał się martwić o płacenie za opłaty za brak aktywności. Serwis ten pobiera opłaty jedynie za wypłaty oraz za odzyskanie środków wysłanych w wyniku błędu.

Najczęstszą metodą zakupu kryptowalut jest wymiana kryptowalut. Każda giełda będzie pobierać inną opłatę za transakcje. Większość giełd kryptowalutowych podąża za modelem Maker-Taker, co oznacza, że animator rynku będzie składał zamówienia do księgi zamówień, podczas gdy taker będzie je kupował. Animatorzy rynku płacą niższe opłaty, podczas gdy takerzy płacą wyższe opłaty. Większość tabel opłat oferuje zniżki dla użytkowników z wyższym miesięcznym wolumenem. Dlatego użytkownicy kryptowalut powinni zwracać uwagę na opłaty, którymi są obciążani.

Kontrola rządowa

Rosnący segment rynku kryptowalut obejmuje stablecoiny. Chociaż ten rodzaj kryptowalut nie jest tak szeroko stosowany jak Bitcoin, stanowi podstawę znacznego odsetka globalnych transakcji. Łączna wartość wszystkich pozostających w obiegu tokenów kryptowalutowych wynosi około 2 biliony dolarów, co stanowi równowartość całkowitej ilości dolarów amerykańskich w obiegu. Wraz z rozwojem rynku rządy będą musiały zdecydować, czy chcą go regulować, czy też nie. W rezultacie prawdopodobnie nadal będą postrzegać bitcoina jako ryzykowne i nieuregulowane aktywo.

Zakaz Chin

Od września Chiny zakazały giełd walut cyfrowych i innych działań związanych z kryptowalutami. Jednak ten ruch przyniósł odwrotny skutek, a inwestorzy patrzą teraz z nadzieją na IV kwartał i kolejne. Zakaz prawdopodobnie spowoduje, że rynek kryptowalut wejdzie na ścieżkę wzrostową, a gracze instytucjonalni dołączą do niego. A ponieważ zakaz trwa nadal, inwestorzy prawdopodobnie będą mieli oczy na przyszłość Chin, aby ocenić, jak kraj zareaguje na swoje nowe regulacje.

Chociaż chiński rząd ma silny niesmak do aktywów kryptowalutowych, uwielbia technologię blockchain. Rzeczywiście, są one wokalnie o tym od dłuższego czasu. W rzeczywistości pracują nad wdrożeniem własnej waluty cyfrowej opartej na blockchain. Ta waluta będzie się nazywać Central Bank Digital Currency i będzie wykorzystywać funkcje blockchaina, aby dać rządowi całkowitą kontrolę nad podażą pieniądza. Innymi słowy, Chiny nie mają zamiaru pozwolić ludziom na używanie kryptowalut jako swoich pieniędzy.

Zakaz odzwierciedla również głębokie obawy rządu dotyczące wpływu kryptowalut na krajowy system finansowy. Pekin obawia się, że kryptowaluty zaduszą jego krajowy system płatniczy i sprawią, że pieniądze banku centralnego staną się bezużyteczne. Aby przeciwdziałać temu zagrożeniu, Pekin rozprawił się z zagranicznymi giełdami kryptowalut i usługami związanymi z kryptowalutami, a także pracownikami tych firm. Rząd nie jest osamotniony w swoich obawach. Ten zakaz może mieć daleko idący wpływ na rynek kryptowalut.

Zainteresowanie Facebooka stworzeniem własnej waluty

Przy dwóch miliardach ludzi na całym świecie korzystających z Facebooka, firma ma ogromną szansę zakłócić sposób, w jaki ludzie kupują i sprzedają towary. Potencjał do wyeliminowania opłat transakcyjnych i innych barier może napędzić więcej e-commerce i przychodów z reklam na Facebooku. Facebook jest już pod federalnym dochodzeniem za swoje praktyki prywatności, a nowe dochodzenie antymonopolowe jest potencjalnym ciosem. Dodatkowo, jeśli Facebook zdecyduje się na uruchomienie własnej kryptowaluty, może to skomplikować kwestie prywatności dla sieci społecznej.

Podczas gdy Facebook wie, że ludzie nie będą mu ufać, aby kierować kierunkiem nowej waluty, firma nadal chce być katalizatorem we własnym zakresie. Firma ma na celu przyciągnięcie deweloperów i handlowców do stworzenia nowego ekosystemu wokół swojej kryptowaluty Libra, rekrutując członków Stowarzyszenia Libra, aby pomóc w kierowaniu jej rozwojem. Planują nagradzać operatorów portfeli, którzy utrzymują wysoki poziom aktywności i dokonują transakcji. Podczas gdy ruch ten pokazuje pewne zainteresowanie stworzeniem własnej kryptowaluty, jest jeszcze zbyt wcześnie, aby ocenić jej sukces.

Facebook pracuje nad uruchomieniem cyfrowej waluty od trzech lat. Początkowo nazywała się Libra i miała zostać uruchomiona w 2020 roku. Jednak początkowe plany spełzły na niczym. Firma pracuje teraz nad cyfrową monetą o nazwie Diem. Chociaż może nie jest tak krzykliwy jak oryginalny pomysł, projekt Diem ma na celu wzmocnienie pozycji miliardów ludzi na całym świecie. Organizatorzy projektu powołali się na fakt, że 1,7 miliarda dorosłych nie posiada konta bankowego. Firma uruchomiła również wirtualną walutę o nazwie Credits, która działała przez cztery lata.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *