Co to jest portfel kryptowalutowy?

Co to jest portfel kryptowalutowy?

Jeśli jesteś nowy w świecie kryptowalut, możesz się zastanawiać „Czym jest portfel kryptowalutowy?”. Portfele to programy, urządzenia i usługi, które przechowują klucze prywatne i publiczne. Często zawierają one informacje o podpisywaniu i szyfrowaniu. Najlepsze portfele są zaprojektowane tak, aby klucze prywatne i publiczne były bezpieczne. Usługi te są darmowe i łatwe w użyciu, ale nie są pozbawione ryzyka. Jeśli chcesz dokonać mądrzejszych inwestycji z kryptowalutami, będziesz musiał wybrać portfel, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Cold storage

Korzyści z zimnego przechowywania dla portfeli kryptowalutowych są liczne. Po pierwsze, oferują one większe bezpieczeństwo i zachęcają do długoterminowego posiadania. Choć mogą wydawać się niewygodne dla częstych traderów, mogą okazać się cenne dla poważnych inwestorów kryptowalutowych. Istnieje wiele rodzajów portfeli zimnego przechowywania, w tym portfele papierowe, portfele programowe i portfele sprzętowe. Poniżej wymieniono niektóre z korzyści i wad każdego typu.

Największą zaletą portfeli cold storage jest ich bezpieczeństwo. Haker nie może uzyskać zdalnego dostępu do kluczy prywatnych zimnego portfela, więc może uzyskać dostęp do portfela tylko wtedy, gdy właściciel popełni błąd. Kolejną zaletą zimnych portfeli jest to, że klucz prywatny nie może zostać zhakowany z komputera. Ponadto zimne portfele nie mogą być atakowane za pomocą oprogramowania. Haker może uzyskać klucz prywatny zimnego portfela tylko wtedy, gdy właściciel padnie ofiarą phishingu. W przeciwieństwie do tego, w przypadku gorącego portfela, haker może łatwo uzyskać klucze prywatne właściciela portfela kryptowalutowego, uzyskując dostęp do dysku USB lub papierowego portfela. Następnie muszą złamać hasło, aby uzyskać dostęp do aktywów kryptowalutowych portfela.

Portfele online

Kiedy kupisz waluty kryptowalutowe, będziesz musiał je gdzieś przechowywać. Istnieje wiele różnych opcji przechowywania Twoich cyfrowych monet, w tym zimne przechowywanie, portfele sprzętowe i portfele kryptowalutowe online. Każdy typ ma swoje zalety i wady, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb. Oto krótkie spojrzenie na niektóre z tych opcji. Portfele są bardzo podobne do internetowych kont bankowych w tym, że przechowują cyfrowe monety użytkownika. Istnieją dwa podstawowe rodzaje portfeli kryptowalutowych: gorące i zimne przechowywanie.

Internetowy portfel kryptowalutowy jest dostępny za pośrednictwem komputera, urządzenia mobilnego lub dowolnego innego urządzenia z dostępem do Internetu. Może on przechowywać Twoje klucze prywatne i ułatwiać szybkie transakcje, ale jest podatny na ataki hakerów. Portfele online są lepiej dostosowane do małych funduszy i częstych transferów pieniężnych. Jeśli jednak zamierzasz zbudować duży portfel i chcesz zachować bezpieczeństwo swoich pieniędzy, możesz rozważyć użycie portfela przenośnego lub sprzętowego. Aby chronić swoje aktywa w postaci walut cyfrowych, zawsze należy wykonać kopię zapasową kluczy prywatnych przed ich przechowywaniem w portfelu internetowym.

Portfele sprzętowe

Sprzętowe portfele kryptowalutowe to urządzenia, które przechowują klucze i są zabezpieczone bezpiecznymi chipami. W przeciwieństwie do portfeli programowych, urządzenia te nie mogą łączyć się z internetem ani uruchamiać wymyślnych aplikacji. Aby z nich korzystać, musisz mieć aplikację pomostową, aby urządzenie działało. Ta aplikacja pomoże Ci dokonać transakcji, ale jest też dodatkowym zabezpieczeniem. Jeśli Twój portfel sprzętowy zostanie skradziony lub zgubiony, musisz użyć aplikacji pomostowej, aby odzyskać swoje klucze i przenieść kryptowalutę do nowego portfela.

Jednymi z najpopularniejszych sprzętowych portfeli kryptowalutowych są Ledger i Trezor. Są one niezwykle popularne i stały się standardowymi portfelami sprzętowymi do przechowywania kryptowalut. Oba urządzenia obsługują wiele różnych kryptowalut i są stale aktualizowane o nowe oprogramowanie. Chociaż istnieją pewne wady korzystania z portfela sprzętowego, ma on wiele zalet. Portfel sprzętowy Ledger jest obsługiwany przez ponad trzydzieści kryptowalut. Ma szeroki zakres kryptowalut, jest dobrze wspierany przez społeczność i ma interfejs internetowy.

Mycelium

Jeśli jesteś nowy w krypto-walutach i jesteś zainteresowany korzystaniem z portfeli sprzętowych, możesz rozważyć Mycelium. Ten portfel kryptowalutowy ma bezpieczny proces uwierzytelniania, moduł open-source i jest idealny do przechowywania i przesyłania monet kryptowalutowych. Obsługuje również sieć TOR dla prywatności. Po założeniu konta możesz uzyskać dostęp do swoich funduszy za pośrednictwem tego portfela, który obsługuje SegWit. Aby rozpocząć, pobierz portfel Mycelium i postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami.

Aplikacja Mycelium jest dostępna dla systemu Android i iOS i jest najwyżej ocenianym portfelem kryptowalutowym w Google Play. Ma wszystko, czego można oczekiwać od portfela bitcoin, w tym integrację z portfelami sprzętowymi i wsparcie HD. Użytkownicy będą mogli otrzymywać i wysyłać bitcoiny od innych użytkowników, a portfel obsługuje również kilka tokenów ERC-20. Użytkownicy mogą również kupować i sprzedawać aktywa kryptowalutowe za pomocą Mycelium. Oprócz bitcoina, użytkownicy mogą również wysyłać i odbierać wiele innych kryptowalut, w tym Ethereum i Tether USD.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *