Czy Bitcoin może odzyskać swoją wartość?

Czy Bitcoin może odzyskać swoją wartość?

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do masowej wyprzedaży, ale jeden założyciel giełdy kryptowalutowej niedawno prognozował hossę do 2024 roku. Przewidział również, że Bitcoin będzie do tego czasu wartościowym aktywem. Pytanie brzmi jednak – czy Bitcoin może odzyskać swoją wartość? W tym artykule przyjrzymy się cenie bitcoina i ethereum, a także ich stosunkowi do siebie. Cena bitcoina jest obecnie ponad pięciokrotnie wyższa niż była 1 stycznia, co jest rekordowym wynikiem.

Cena bitcoina

Z ostatniego raportu badawczego Cane Island Alternative Advisors wynika, że prawdopodobieństwo recesji w USA wynosi siedemdziesiąt procent, a cena bitcoina spadnie do lata nawet o 20 procent. Ponadto przewidział również, że trend będzie kontynuowany i że rynek kryptowalut doświadczy najgorszego kwartału w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Przyznał jednak, że istnieje kilka możliwych scenariuszy, które mogą sprawić, że cena bitcoina odbije się od obecnych najniższych poziomów.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę Bitcoina jest jego tempo wzrostu. Podczas gdy wysoki procent wartości kryptowaluty opiera się na popycie na cyfrową walutę, istnieje kilka powodów, dla których cena jest wysoka. Wzrost stóp procentowych i niedawny wzrost wydatków detalicznych dobrze wróży gospodarce USA. Z drugiej strony, niedawny raport ForkLog sugeruje, że możliwe jest, iż cena bitcoina odbije się od najniższych poziomów w późniejszym momencie cyklu rynkowego.

Pomimo zmienności na rynku kryptowalut, wielu analityków uważa, że cena bitcoina odbije się do 28 000 USD do końca roku. Analitycy Deutsche Bank uważają, że cena bitcoina odbije się do 28 000 USD do końca 2022 roku. Ponadto wzrostowi ceny towarzyszyć będzie odbicie na amerykańskim rynku akcji. W ciągu ostatnich kilku miesięcy bitcoin stał się bardziej powiązany z indeksem giełdowym w USA. Przewidują oni, że Nasdaq 100 i S&P 500 powrócą do poziomów ze stycznia.

Nowa globalna pandemia wirusów spowodowała również spowolnienie światowej gospodarki. Osłabienie gospodarki spowodowało spadek cen aktywów na całym świecie. Dodatkowo spowolnienie doprowadziło do spadku obligacji korporacyjnych i akcji. Większość metali również odnotowała spadek. Chociaż bitcoin może być ryzykownym aktywem, trzymanie go podczas obecnego kryzysu jest nadal mądrym posunięciem. Pozwoli to inwestorom czerpać korzyści z tej strategii inwestycyjnej i wykorzystać obecną niepewność na rynku.

Cena ethereum

Podczas gdy cena ethereum może jeszcze spaść, jest ona obecnie bardziej zmienna niż bitcoin, według ekspertów ethereum. Ponieważ technologia nadal się rozwija, cena ethereum prawdopodobnie będzie się wahać w najbliższych miesiącach, choć będzie to mniej niż w przypadku bitcoina. Ponadto ethereum przechodzi obecnie na nowszą, bardziej energooszczędną wersję o nazwie ethereum 2.0, co powinno uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla inwestorów i firm rozwijających technologię na szczycie platformy ethereum.

Podczas gdy cena ethereum jest podatna na zmienność, większość ekspertów pozytywnie ocenia przyszłość tej kryptowaluty. Fakt, że Ethereum jest dobrze znaną platformą i ma solidną reputację, jest głównym czynnikiem wpływającym na jej przyszłą cenę. Ponadto, nadchodzące aktualizacje Ethereum dadzą mu solidne podstawy, które pomogą mu wytrzymać zmienność. Nawet jeśli środowisko regulacyjne stanie się bardziej restrykcyjne, cena Ethereum będzie nadal istotna.

Chociaż ethereum może być w stanie odzyskać pozycję po bitcoinie, istnieją pewne znaki ostrzegawcze, że będzie mu ciężko to zrobić. Pierwszym znakiem ostrzegawczym może być nagłe zejście poniżej 1100 dolarów. Ethereum jest obecnie notowane na poziomie około 1200 dolarów. Możliwe jest, że cena ethereum może spaść poniżej tego poziomu i rozbić się do następnego poziomu wsparcia. Następny poziom wsparcia znajduje się na poziomie 700 dolarów.

Pomimo ostatnich strat w bitcoinie, cena ethereum może odzyskać swoją pozycję z poziomu 1400 dolarów. Obecnie próbuje wykonać falę odrodzenia powyżej poziomu oporu 1400 USD. Przeciął on poziom 23,6% Fib retracement i handluje powyżej 100-godzinnej prostej średniej kroczącej. Na plusie, bezpośredni opór znajduje się w pobliżu poziomu 1.440 USD.

Ostatni rajd w ethereum był napędzany przez niedawny wzrost zaufania inwestorów. Podczas gdy Bitcoin jest stosunkowo stabilnym aktywem, wciąż znajduje się w fazie hossy. Chociaż oczekuje się, że cena będzie dalej rosła w najbliższych tygodniach, niektórzy inwestorzy trzymają się swoich monet ETH, dopóki nie nastąpi fork. Podczas gdy rynek pozostaje zmienny, bycze wybicie w ethereum może być nieuchronne.

Cena bitcoina w stosunku do innych kryptowalut

Cena bitcoina w stosunku do innych kryptowalut uległa dość dużym wahaniom. Wynika to częściowo z pęknięcia SEC na giełdach kryptowalutowych i zhakowania Binance. Jednak inne kryptowaluty, takie jak Dash, Litecoin i Zcash, również twierdzą, że zapewniają większą anonimowość niż Bitcoin. W każdym razie należy zauważyć, że cena Bitcoina jest nadal bardzo wysoka w porównaniu z innymi walutami.

Cena kryptowaluty jest określana przez podaż i popyt na nią. Im więcej kupujących, tym wyższa cena. Popyt na bitcoiny stale rośnie ze względu na to, że coraz więcej osób jest nimi zainteresowanych. Jednak ten zwiększony popyt przyczynia się również do wzrostu ceny. Należy zauważyć, że podaż bitcoinów jest ograniczona, więc cena bitcoina będzie nadal rosła, nawet jeśli podaż jest ograniczona.

Według Michaela van de Poppe, analityka rynku kryptowalut na giełdzie w Amsterdamie, cena Ethereum zależy od wyceny Bitcoina. Podobnie jak w przypadku złota, cena Bitcoina jest również barometrem sentymentu inwestorów. Podczas gdy złoto może być wiodącym aktywem, inne metale będą za nim podążać. Oznacza to, że jeśli cena Bitcoina spadnie, wartość innych kryptowalut również spadnie. I z tego powodu ważne jest, aby zrozumieć konsekwencje takiego ruchu.

Podaż Bitcoina jest ograniczona przez fragment kodu w blockchainie Bitcoina. Wraz ze spadkiem liczby nowych monet, podaż Bitcoinów rośnie powoli, aż do osiągnięcia 21 milionów. W tym momencie oczekuje się, że w ciągu najbliższych czterech lat uderzy w sześciocyfrową cenę. I będzie tak dalej, aż osiągnie swój limit. Ten powolny wzrost oznacza, że w przyszłości jego cena będzie nadal rosła.

Cena ethereum w stosunku do innych kryptowalut

Pierwsze pytanie, które mogą zadać inwestorzy, to co wpływa na cenę Ethereum. Na cenę Ethereum wpływa wolumen monet, które są w obiegu. Wyższy wolumen oznacza, że więcej inwestorów kupuje i sprzedaje kryptowalutę. Wolumen to ilość kryptowaluty, którą handluje się w ciągu 24 godzin. Ethereum jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut. Waluta ta została wprowadzona na rynek w 2015 roku. Stała się popularną platformą oprogramowania, która działa na blockchainie. Jej sieć zasila nowe narzędzia, aplikacje i NFT.

Ethereum jest walutą zmienną, a jej cena ulega dużym wahaniom w zależności od ceny Bitcoina. Na początku 2019 roku cena Ethereum była boczna i wahała się od 200 do 300 USD. Jednak na początku 2020 roku zaczęła nabierać rozpędu i zakończyła rok nad ceną 11 000 USD w styczniu 2021 roku. W pierwszej połowie 2021 roku pobiło wiele rekordów, ale potem spadło podczas letniej korekty.

Niezależnie od czynników wpływających na cenę Ethereum, waluta ta w dłuższej perspektywie nadal przewyższa tradycyjne inwestycje. Cena Ethereum wzrosła w tym roku ponad trzykrotnie. Po trudnym początku roku, cena wzrosła z powrotem do ponad 1800 dolarów. W porównaniu z innymi kryptowalutami, Ethereum w ostatnich latach prześcignęło Bitcoina. Istnieje wiele renomowanych firm zajmujących się technologią finansową, które oferują Ethereum.

Ceny Bitcoina i Ethereum zmieniają się w oparciu o podaż i popyt na rynku. Bitcoin jest najbardziej wpływową kryptowalutą, więc jego cena może znacząco wpłynąć na cenę Ethereum. Podczas gdy wartość Ethereum wzrasta tak jak wartość Bitcoina, jest ona odwrotnie proporcjonalna do jego ceny. Jako taki, Bitcoin jest uważany za barometr nastrojów inwestorów. Istnieje kilka czynników systemowych, które wpływają na cenę kryptowaluty, dlatego kluczowe jest zrozumienie, jakie są to czynniki.

Sieć Ethereum ma wiele zalet w stosunku do swoich konkurentów. Oprócz posiadania przewagi technologicznej nad Bitcoinem, sieć Ethereum jest również bardziej stabilna. Jest bardziej niezawodną walutą i ma szerszy wybór aplikacji. Wiele z jej aplikacji jest już zbudowanych na blockchainie Ethereum. Co więcej, kryptowaluta nie zależy od ceny gazu, a jej cena nie spada tak jak w przypadku Bitcoina.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *