Czy kryptowaluty są jak papiery wartościowe na helu?

Czy kryptowaluty są jak papiery wartościowe na helu?

Biorąc pod uwagę wszystkie ostatnie kontrowersje wokół kryptowalut, możesz zastanawiać się, czy kryptowaluty takie jak Helium mogą być uznane za papiery wartościowe. Oto przegląd blockchaina i sieci, a także spojrzenie na tokeny i hotspoty. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej obiecującej kryptowalucie. Następnie rozważ zainwestowanie w nią. Poniżej wymieniono niektóre z głównych powodów, dla których może to być następna wielka rzecz w przestrzeni kryptowalutowej.

helium blockchain

Helium to nowa waluta cyfrowa oparta na sieci Ethereum. Wykorzystuje trzy zasady tokenomiczne: max podaż, burn-and-mint oraz emisja netto. Dzięki temu może reagować na zmiany w sieci i zwiększać swoją wartość dla użytkowników. Użytkownicy płacą za transakcje tokenem HNT, który jest wspierany przez dolara amerykańskiego. Token ma współczynnik płynności około 1% i może być zamieniony na Data Credits lub spalony.

Helium blockchain łączy małe urządzenia z siecią. Metoda ta zużywa znacznie mniej energii niż protokół proof of work. Ponadto, Helium blockchain może być używany do wrażliwych informacji. Posiada on również czujniki pozwalające na oszczędzanie baterii. Helium ma niskie koszty operacyjne, co oznacza, że pojedyncze urządzenie może działać przez kilka lat. Możliwe jest również wydobywanie HNT i stawek, aby czerpać zyski z sieci. Technologia ta okazuje się być ekscytującym rozwiązaniem problemów stojących przed Internetem Rzeczy (IoT).

sieć helium

Sieć helium wykorzystuje RF, aby zapewnić szybkie połączenia o niskim opóźnieniu. Górnicy tworzą hotspoty i stawiają depozyty tokenów proporcjonalnie do liczby innych górników w ich okolicy. Dane zaszyfrowane w pakietach są następnie kupowane przez routery od górników i kierowane do ich serwerów. Sieć górników może kupić kopię jednego pakietu lub zapłacić kilka za wiele kopii. Metoda ta nazywana jest proof-of-location i sprawdza się w obszarach, gdzie górników jest dużo.

W ciągu ostatniego roku blockchain Helium odnotował gwałtowny wzrost. Hotspoty sieci wzrosły z 7000 w sierpniu 2020 roku do ponad 25000 w kwietniu 2021 roku. Jednak sieć ta nadal nie jest szeroko stosowana poza Stanami Zjednoczonymi, Europą i Australią. Jest w dużej mierze nieznana w innych częściach Azji, ale istnieje tam ogromny potencjał wzrostu. Hotspoty dopiero niedawno pojawiły się w Chinach, a w Azji Południowo-Wschodniej i Australii są słabo reprezentowane.

helium tokens

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tokenów helu, możesz je kupić na giełdzie kryptowalut. Wybierając giełdę kryptowalut, upewnij się, że porównujesz cechy każdego z nich przed podjęciem decyzji, z którego skorzystać. Po znalezieniu giełdy kryptowalut, która Ci się podoba, możesz przystąpić do zdeponowania swoich tokenów Helium. Następnie musisz zweryfikować swoją tożsamość i adres e-mail. Niektóre giełdy kryptowalut wymagają, abyś wysłał obraz telefonu lub kamery internetowej w celu weryfikacji tożsamości. Po zweryfikowaniu tożsamości i adresu e-mail, możesz zdeponować swoje tokeny Helium na giełdzie za pomocą preferowanej metody płatności.

Aby korzystać z Helium, musisz posiadać smartfon lub tablet z kompatybilnym systemem operacyjnym. Może to zrobić telefon komórkowy, który obsługuje protokół Helium. Helium jest kompatybilny zarówno z systemami operacyjnymi Android, jak i iOS, a także obsługuje najnowsze wersje systemów Windows, macOS i Linux. Obsługuje również różne technologie bezprzewodowe, w tym Bluetooth Low Energy. Jednym z jego klientów jest firma Nestle, która wykorzystuje sieć Helium do automatyzacji dostaw świeżych produktów do klientów. Inne firmy korzystające z Helium to Agulus, który opracowuje narzędzia dla zautomatyzowanego rolnictwa, które wykorzystuje sieć do dystrybucji wody. Z kolei firma Lime, zajmująca się wypożyczaniem skuterów i rowerów, wykorzystuje sieć Helium do śledzenia zagubionych rowerów i skuterów. Hotspoty helowe

Hotspoty helowe zarabiają nagrody za każde podłączone do nich urządzenie. Nagrody te mają postać tokenów HNT, które można wymienić na towary i gotówkę. Aby korzystać z hotspotu, należy podłączyć go do źródła zasilania. Może być zasilany przez port USB lub standardowe gniazdko AC. Do połączenia z siecią potrzebny będzie również router. Istnieje kilka zalet hotspotów Helium.

Odkąd firma rozpoczęła działalność w 2017 roku, Helium urosło do śledzenia prawie 75 000 nowych hotspotów w ciągu ostatnich 30 dni. Obecnie śledzi ponad 660 000 hotspotów na całym świecie. Helium używa kilku różnych typów twórców hotspotów. Jest to również pchanie do przestrzeni 5G poprzez partnerstwo z producentem sprzętu FreedomFi, który zebrał 9,5 miliona dolarów w zeszłym tygodniu. Aby uczynić hotspoty Helium jeszcze bardziej popularnymi, planuje również włączyć technologię do swoich hotspotów.

wydobywanie helu

W przeszłości SEC celował w projekty, które są niezarejestrowane, w tym kryptowaluty takie jak Helium. Jednak obecnie koncentruje się na samej technologii, a nie na modelu biznesowym. Technologia stojąca za Helium została opracowana przez wynalazców Napstera, Shawn Fanning, Amir Haleem i Sean Carey. W lutym Helium zebrał 200 milionów dolarów w rundzie Series D. Chociaż niektórzy krytycy obawiają się, że kryptowaluta może być traktowana jak zabezpieczenie, mówią, że nie jest to bezpośrednie zagrożenie.

Górnik Helium to rodzaj kryptowaluty, który pozwala użytkownikom na zakup specjalnych urządzeń górniczych, które generują HNT, rodzaj kryptowaluty. Waluta ta może być sprzedawana na rynku kryptowalut, a nagrody mogą być również wymieniane na Data Credits. Technologia ta tworzy zupełnie nową infrastrukturę bezprzewodową dla nowej ery biznesu. Stąd też została nazwana „People’s Network” w uznaniu jej pozytywnego wpływu na społeczeństwo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *