Czy kryptowaluty są legalne w Indiach?

Czy kryptowaluty są legalne w Indiach?

Czy kryptowaluty są legalne w Indiach? Tak, jest możliwe, abyś zarabiał pieniądze z kryptowalut w Indiach. Możesz zarabiać pieniądze poprzez wydobycie, staking, zrzuty i inne sposoby. Gdy masz już wystarczająco dużo, możesz wymienić kryptowalutę na gotówkę lub inne dobra materialne. Powinieneś być świadomy konsekwencji podatkowych handlu kryptowalutami, ponieważ jest to handel spekulacyjny, który obejmuje wszystkie instrumenty pochodne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o legalności tych cyfrowych aktywów.

Bitcoin

Kwestia legalności Bitcoina w Indiach jest często przedmiotem przegrody. Nie jest jasne, czy Bitcoin jest dobrem lub towarem, systemem płatności, czy instrumentem przedpłaconym. RBI stwierdził, że na razie nie reguluje bitcoinów. Chociaż rząd prowadzi badania w celu lepszego zrozumienia zachowania zdecentralizowanej waluty, nie podjął działań w celu jej uregulowania.

RBI nie jest również upoważniony do wydawania licencji na prowadzenie wirtualnych walut. Stąd każdy prowadzący działalność gospodarczą z wykorzystaniem wirtualnych walut robi to na własne ryzyko. Rząd Indii nie wydał jeszcze żadnych przepisów dotyczących wirtualnych walut. Istnieją dwa rodzaje podatków, które miałyby zastosowanie do wirtualnych walut: podatek dochodowy i podatek od usług. Podatki te miałyby zastosowanie do tych samych transakcji, które są przeprowadzane za pomocą prawdziwych walut. Ale rząd podobno rozważa te podatki, tak jak w przypadku konwencjonalnych walut.

Utility tokens

Rząd jasno stwierdził, że kryptowaluta nie jest prawnym środkiem płatniczym w Indiach i podejmie wszelkie niezbędne kroki, aby wyeliminować ją z użycia. To stanowisko jest poparte oświadczeniami Ministerstwa Finansów. Oto spojrzenie na to, jak kryptowaluty są regulowane w Indiach i jak tokeny użytkowe mogą pomóc przedsiębiorstwom. Stanowisko rządu w sprawie kryptowalut zostało nakreślone w poprzednich wystąpieniach budżetowych i okólnikach RBI. W skrócie, rząd jest przeciwny kryptowalutom, ale nie przeciw tokenom użytkowym.

Przepisy podatkowe w Indiach mają zastosowanie do sprzedaży towarów, a transakcje kryptowalutowe nie są inne. Sprzedawca byłby odpowiedzialny za naliczenie podatku GST od transakcji i zdeponowanie go w organach skarbowych. Aby uniknąć płacenia wyższych podatków, obie strony powinny zarejestrować się jako podmioty podatkowe, aby uniknąć uderzenia w wysokie kary. Tokeny użytkowe są uznawane przez prawo za „towary”, więc ich dochód byłby odpowiednio opodatkowany. Jednak sprzedaż tych tokenów pociągnęłaby za sobą również podatek od zysków kapitałowych. Zależałoby to od wielkości holdingu, częstotliwości obrotu oraz traktowania aktywów w księgach rachunkowych.

Bitcoin nie jest prawnym środkiem płatniczym

W swoim przemówieniu budżetowym na 2018-19, indyjski minister finansów T.V. Somanathan powiedział, że kryptowaluty takie jak Bitcoin nie są prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Powiedział, że rząd podejmie niezbędne kroki, aby upewnić się, że kryptowaluta nie stanie się prawnym środkiem płatniczym. Zamiast tego przyjrzy się innym zastosowaniom technologii blockchain, aby pomóc gospodarce cyfrowej kraju. Chce również sprawdzić, w jaki sposób rynek kryptowalut może przynieść korzyści indyjskiej gospodarce.

Rząd podjął ostatnio kolejną decyzję wpływającą na kryptowaluty. Są one teraz opodatkowane według 30% stawki. Oznacza to, że każdy zarabiający Bitcoiny z tej metody wymiany będzie musiał zapłacić 30% podatek od swoich dochodów. Chociaż wydobycie Bitcoinów nie jest nielegalne w Indiach, trzeba będzie uważać, aby nie używać ich jako legalnego środka płatniczego ze względu na spekulacyjny charakter transakcji kryptowalutowych.

Ethereum jest towarem

Czy kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin są legalne w Indiach? Rząd Indii nie uchwalił jeszcze żadnych przepisów dotyczących kryptowalut i nie ma ostatecznej odpowiedzi na to, czy są one formą legalnego środka płatniczego. W niedawnej debacie parlament indyjski dyskutował, czy kryptowaluty powinny być regulowane jako forma waluty. Rząd powiedział, że każda propozycja legislacyjna przejdzie przez należyty proces.

Chociaż nie jest jasne, kiedy rząd podejmie ostateczną decyzję, rząd potwierdził, że rozważa ustawodawstwo dotyczące kryptowalut i możliwość ich opodatkowania. Niedawny raport z Economic Times wskazał, że rząd rozważa zdefiniowanie kryptowalut według przypadków końcowego zastosowania, a nie technologii. Skupienie się rządu na końcowym zastosowaniu może być pożądaną zmianą. Jednak minie trochę czasu, zanim pojawią się jakiekolwiek formalne ogłoszenia.

Ramy regulacyjne dla kryptowalut w Indiach

Ramy regulacyjne dla kryptowalut w Indiach są omawiane w kontekście opodatkowania. Kilka giełd już płaci GST od swojej części opłat. Należy przeanalizować wdrożenie GST, aby sprawdzić, czy wpłynie to na sprzedaż P2P. Ustawa GST powinna zostać zmieniona, aby uwzględnić termin „Kryptowaluta” w swojej definicji. Organy podatkowe mogą nawet rozważyć podejście do podatku transakcyjnego. Chociaż Indie są szybko rozwijającym się rynkiem kryptowalut, ramy regulacyjne nie zostały jeszcze uchwalone.

Pomimo panującego środowiska regulacyjnego, eksperci uważają, że całkowity zakaz nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ważne jest, aby wykorzystać moc tej bazowej technologii. Potrzebne są ramy oparte na ryzyku, które obejmą różne aspekty branży, takie jak akceptacja jako prawnego środka płatniczego, umowy zabezpieczające i opodatkowanie. Ramy te mogą być wprowadzane stopniowo i mogą obejmować kilka różnych etapów. Po zakończeniu prac projekt ustawy zostanie przedłożony parlamentowi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *