Czy Wielka Brytania jest gotowa na regulację kryptowalut?

Kupowanie kryptowalut na Robinhood

ICO, czyli initial coin offerings, to jeden z najbardziej ekscytujących sposobów na zarabianie pieniędzy online. Podczas gdy niektóre kraje i instytucje finansowe zakazały transakcji wirtualnymi walutami, Wielka Brytania nie wprowadziła ograniczeń w korzystaniu przez swoich obywateli z tych cyfrowych walut. Podczas gdy Wielka Brytania jest wiodącym centrum finansowym dla Bitcoin, musisz być świadomy ryzyka i przepisów związanych z tymi transakcjami. Aby uzyskać więcej informacji na temat ICO, czytaj dalej! Nie zapomnij również przeczytać naszego przewodnika po ICO, który zawiera wskazówki, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Regulacja

Wielka Brytania szybko buduje ramy regulacyjne dla firm kryptowalutowych. Skarb Państwa ma odsłonić swój pakiet przepisów w najbliższych tygodniach. Chociaż plan regulacyjny jest mile widziany przez wielu w społeczności kryptowalutowej, wielu pozostaje w nadziei, że Wielka Brytania podąży za przykładami UE i USA. Wielka Brytania jest najnowszą jurysdykcją, która przyspieszyła działania regulacyjne w odpowiedzi na boom rynku kryptowalut. Ale czy rząd brytyjski jest gotowy do regulowania kryptowalut?

HM Treasury rozpoczął konsultacje dotyczące regulacji kryptowalut, które zamykają się w marcu 2021 roku. Konsultacje przedstawiają proponowane podejście polityczne rządu i konkretne propozycje dotyczące regulacji płatności opartych na kryptowalutach. Podczas gdy FSMB jest nadal w początkowej fazie, nakreśla szereg kluczowych punktów, które mają kierować przyszłą regulacją kryptowalut. Ponadto, wskazuje również na znaczenie standardów regulacyjnych dla nowych technologii.

Ryzyko

W Wielkiej Brytanii kryptowaluty nie zostały uregulowane, co czyni je nieuregulowanym rynkiem. Z tego powodu inwestorzy są narażeni na ryzyko utraty kapitału. Jednak jak w przypadku każdej inwestycji, kwota pieniędzy, którą możesz stracić, jest zwykle ograniczona do kwoty, którą zainwestowałeś. Według badania przeprowadzonego przez FCA, 2,3 mln dorosłych w Wielkiej Brytanii posiada kryptowaluty. Tak duża liczba inwestorów budzi obawy o ochronę inwestorów, ale FCA niechętnie wprowadza kryptowaluty do swoich ram regulacyjnych.

Regulacja jest konieczna, aby chronić społeczeństwo przed oszustwami lub szkodami finansowymi. Chociaż rząd Wielkiej Brytanii nie wprowadził jeszcze żadnych konkretnych regulacji dotyczących kryptowalut, eksperci ostrzegają, że regulacja jest niezbędna do zapewnienia integralności rynku. Financial Conduct Authority (FCA) powołał grupę zadaniową ds. Kryptowalut, aby określić, jakie powinny być ramy regulacyjne i jakie kroki należy podjąć. Regulatorzy chcą chronić reputację Wielkiej Brytanii jako centrum finansowego, a kryptowaluty zrobią wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Legislacja

Ustawa o usługach i rynkach finansowych (FSMB) zawiera przepis, który reguluje kryptowaluty i stablecoiny. Przepisy te są chwalone przez kanclerza, Nadhima Zahawiego, jako pozytywny krok w kierunku budowania otwartej, zaawansowanej technologicznie i konkurencyjnej branży usług finansowych w Wielkiej Brytanii. FSMB obejmuje również dążenie do uregulowania rynków kryptowalut, a stablecoiny są postrzegane jako aktywa pomostowe pomiędzy rynkami tradycyjnymi i cyfrowymi.

FCA wydał Wytyczne, które mówią, że szereg działań związanych z kryptowalutami może być regulowany w Wielkiej Brytanii. Obejmuje to ustanowienie, działanie, marketing i handel funduszami giełdowymi, które odnoszą się do kryptowalut. Jest jednak mało prawdopodobne, aby FCA zatwierdził tworzenie lub korzystanie z funduszy giełdowych, które odnoszą się do kryptowalut. W związku z tym FCA nie jest jeszcze gotowy do zatwierdzenia wszelkich takich zbywalnych papierów wartościowych lub funduszy.

ICOs

FCA wydał ostatnio oświadczenie w sprawie ICO, ale sprawa regulacji jest nadal niejasna. FCA uważa ICO za działalność wysokiego ryzyka ze względu na możliwość oszustwa i ekstremalną zmienność cen. Dokumentacja wspierająca ICO często nie jest odpowiednia. Aby uniknąć autoryzacji FCA, przedsiębiorstwa powinny dokładnie ocenić swoją strukturę ICO przed przystąpieniem do działania. Regulacje te nie mają na celu ochrony społeczeństwa i mają na celu ochronę brytyjskich inwestorów.

Istnieje wiele różnic pomiędzy ICO a ICO w Wielkiej Brytanii. Podczas gdy ten pierwszy jest brytyjskim odpowiednikiem Biura Ochrony Konsumenta Federalnej Komisji Handlu, ten drugi jest odpowiedzialny za nadzór nad ochroną danych. Ponadto ICO, obok niemieckiego urzędu ochrony danych, jest oficjalnym organem odpowiedzialnym za egzekwowanie unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych na rynku brytyjskim. ICO jest uprawnione do nakładania kar pieniężnych w wysokości do 20 mln EUR lub 4% rocznego przychodu na przedsiębiorstwa, które naruszają przepisy. Wiele przedsiębiorstw zostało już ukaranych przez ICO.

Copy trading

Jeśli szukasz inwestycji w kryptowaluty, możesz kopiować traderów za pomocą platformy takiej jak CryptoCopyTrade. Usługa ta będzie automatycznie kopiować transakcje innych inwestorów i może zaoferować ci szansę na zysk z tych kopii. Możesz także użyć innych strategii handlu kopiami, aby zwiększyć swoje zarobki. Ale, na razie, copy trading jest dostępny tylko na Binance. Oto jak zacząć. Będziesz chciał się upewnić, że platforma działa dla Ciebie przed zaangażowaniem jakichkolwiek pieniędzy.

Aby rozpocząć kopiowanie transakcji innych traderów w kryptowalutach, musisz mieć dostęp do transakcji, które oni wykonują. Większość oprogramowania copy trading sprawia, że proces ten jest niezwykle prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć głównego handlowca, którego wyniki lubisz, a następnie użyć oprogramowania do śledzenia ich transakcji. Następnie płacisz oprogramowaniu niewielką opłatę od zysków z transakcji na kopiach, która zazwyczaj wynosi od pięciu do dziesięciu procent zysku inwestora.

„Stablecoins”

W ostatnich miesiącach w Wielkiej Brytanii odnotowano dużą aktywność w świecie kryptowalut. High Court orzekł, że tokeny niefunkcjonalne są własnością, Grayscale wprowadził na giełdę w Londynie pierwszy europejski ETF, a Ministerstwo Skarbu ogłosiło, że jest gotowe podjąć działania legislacyjne w celu uregulowania stablecoinów. Jednak pomimo ostatniej aktywności w kryptosferze, nadal istnieje wiele pytań dotyczących przyszłości stablecoinów.

Pierwszym krokiem do zatwierdzenia stablecoinów jako formy płatności w Wielkiej Brytanii jest stworzenie obwodu regulacyjnego, który zapewni, że Wielka Brytania będzie globalnym liderem w dziedzinie inwestycji i technologii kryptowalut. Stablecoiny zostaną uwzględnione w tych ramach, a rząd ma nadzieję wprowadzić przepisy przed końcem przerwy letniej. W ramach niedawnych konsultacji w tej sprawie pojawiło się kilka pytań dotyczących przyszłości kryptowalut.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *