Inwestowanie w kryptowaluty na blockchainie Ethereum

Inwestowanie w kryptowaluty na blockchainie Ethereum

Jeśli zastanawiałeś się nad ethereum blockchain, ten artykuł wyjaśni Ci, co musisz wiedzieć o używaniu i inwestowaniu w kryptowaluty na platformie Ethereum. Omówimy rodzimą kryptowalutę, Ether, a także metodę konsensusu Proof-of-Work. Dowiesz się również, jak stworzyć własny portfel ETH, który jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie inwestowania w kryptowaluty na blockchainie Ethereum.

Inwestowanie w kryptowaluty na blockchainie Ethereum

Jeśli interesujesz się kryptowalutami, rozważ inwestycję w blockchain Ethereum. Jest to zdecentralizowana sieć i może pomóc Ci w przechowywaniu wartości na swoim koncie. Możesz kupić Ether za własne pieniądze lub kupić go z giełdy kryptowalut. Następnie możesz trzymać go na swoim koncie i handlować nim na inne kryptowaluty. Musisz jednak pamiętać, że Twój zakup może wiązać się z pewnymi podatkami.

Inwestowanie w kryptowaluty jest ekscytującym i potencjalnie zyskownym przedsięwzięciem. Jest to jednak ryzykowny biznes. Podczas gdy możesz zobaczyć znaczne zyski w krótkim okresie, możesz również doświadczyć ogromnych strat. Inwestowanie w kryptowaluty jest bardziej zmienne niż inwestowanie w tradycyjne akcje, dlatego powinieneś przygotować się na wszystkie możliwe scenariusze. Łatwo jest dać się złapać na hype i dokonać impulsowych zakupów lub sprzedaży w jednej chwili, ale tego typu działania nie zawsze są pomocne w dłuższej perspektywie.

Korzystanie z kryptowalut na ethereum blockchain

Ethereum blockchain to rozproszona księga, w której znajdują się inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty to skrypty, które wykonują zestaw instrukcji na blockchainie i są wykorzystywane do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Aplikacje te pozwalają na wiele różnych rodzajów transakcji i są popularnym wyborem dla zdecentralizowanych finansów. Korzystając z tych kontraktów, można budować zdecentralizowane platformy pożyczkowe, giełdy kryptowalutowe i inne. Inne zastosowania blockchaina Ethereum obejmują zdecentralizowane gry i technologię deweloperską.

Ethereum to platforma open source, która działa na technologii blockchain. Ma własną natywną kryptowalutę, Ether, i własny język programowania, Solidity. Ether jest używany jako waluta przez deweloperów do tworzenia aplikacji na platformie. Jest podobny do bitcoina, w tym, że użytkownicy kupują i posiadają eter, aby wejść w interakcję z platformą. Został opracowany przez rosyjsko-kanadyjskiego przedsiębiorcę, Vitalika Buterina, po tym jak był sfrustrowany brakiem funkcjonalności oferowanej przez Bitcoin. Ethereum zostało zaprojektowane, aby zastąpić potrzebę pośredników, od banków i rządów po instytucje finansowe.

Ether (ETH) to natywna kryptowaluta Ethereum

ETH to natywna waluta platformy Ethereum, którą można kupić i sprzedać na giełdach i portfelach. Ma wiele zastosowań, w tym działa jako cyfrowy magazyn wartości, płaci opłaty za transakcje i służy jako podstawa aplikacji finansowych. Ze względu na swoją zdecentralizowaną strukturę i innowacyjne technologie, jest bardzo zmienny i może wahać się w cenie. Dlatego inwestorzy są zachęcani do korzystania z renomowanej giełdy w celu zakupu ETH.

ETH został stworzony przez Vitalika Buterina i Joe Lubina pod koniec 2013 roku jako język programowania do budowania rozproszonych aplikacji. Obaj panowie utworzyli firmę ConsenSys, która ostatecznie wydała platformę Ethereum. Platforma Ethereum opiera się na koncepcji sieci blockchain i wykorzystuje księgę rozproszoną. Aby dokonać transakcji, ETH jest wydobywany, a górnicy otrzymują nagrody w postaci Etheru.

Metoda konsensusu Proof-of-work

Metoda konsensusu Proof-of-work służąca do konstruowania nowych bloków na blockchainie Ethereum działa poprzez losowe wybranie jednego użytkownika do zatwierdzenia danych na każdym bloku. Wybrany użytkownik jest następnie nagradzany w kryptowalutach i otrzymuje opłaty za transakcje. Proces ten wymaga znacznej mocy obliczeniowej i energii. Główną zaletą tej metody jest to, że jest łatwa do skonfigurowania i zarządzania, ale nadal jest to rozwiązanie kontrowersyjne.

Nowy protokół Ethereum umożliwia uruchomienie węzłów Ethereum większej liczbie użytkowników. Zwiększa to decentralizację i odporność na ataki 51%. Deweloperzy Ethereum budują obecnie aktualizacje blockchaina Ethereum, które działają na proof-of-stake i połączą się z mainnetem Ethereum. Sieć węzłów wybiera losowo walidatory i grupuje je w komisje składające się ze stu osiemdziesięciu węzłów. Nowy blok jest dodawany do bazy danych blockchain i weryfikowany przez te komitety.

Transakcje warunkowe

Ethereum to popularna waluta cyfrowa, która umożliwia posiadaczom kryptowalut dokonywanie warunkowych transakcji w sieci. Transakcje te są opatrzone kodem wykonywalnym, który wykona się dopiero po spełnieniu określonych warunków. W przeciwieństwie do zwykłych kontraktów, Ethereum wykorzystuje bezpieczny algorytm hashowania zwany Ethash do ochrony swoich transakcji. Każda transakcja jest przechowywana na blockchainie Ethereum bez pośrednika. Ta zdecentralizowana technologia nie jest jednak pozbawiona problemów. Na przykład, udany podwójny wydatek pozostawia atakującego z aktywami on-chain.

Inteligentne kontrakty to programy komputerowe, które są Turing-complete i działają na blockchainie Ethereum. Mogą one zawierać warunki, które uruchamiają skrypty, dopóki warunki nie zostaną spełnione. Inteligentne kontrakty mogą być wykorzystywane w wielu branżach, w tym w finansach i grach. Blockchain Ethereum przechowuje te transakcje i zapewnia, że są one wykonywane prawidłowo. Ta technologia ma wiele zastosowań i staje się coraz ważniejszym narzędziem w branży kryptowalut. W tym artykule przedstawimy trzy z najczęstszych zastosowań inteligentnych kontraktów na blockchainie Ethereum.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *