Jak bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty na giełdach

Jak bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty na giełdach

Istnieje kilka różnych sposobów na przechowywanie swoich kryptowalut. Niektórzy ludzie używają portfeli sprzętowych, podczas gdy inni używają gorących portfeli. Niezależnie od wyboru, powinieneś wybrać bezpieczne miejsce do przechowywania swoich cyfrowych aktywów. Kiedy używasz gorącego portfela, ważne jest, aby nagrać zwroty odzyskiwania i przechowywać je gdzieś bezpiecznie.

Portfele papierowe

W przeciwieństwie do portfela cyfrowego, portfele papierowe przechowują Twój klucz prywatny w trybie offline, co czyni je odpornymi na złośliwe oprogramowanie i ataki hakerskie. Istnieje jednak kilka środków ostrożności, które należy podjąć podczas korzystania z papierowych portfeli. Po pierwsze, powinieneś upewnić się, że nikt nie może uzyskać dostępu do Twojego portfela – oznacza to, że musisz go zalaminować lub trzymać w zamkniętym pomieszczeniu.

Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać przy korzystaniu z papierowego portfela jest jakość druku. Papierowe portfele drukowane słabej jakości atramentami mogą blaknąć lub krwawić, co spowoduje trwałą utratę Twoich środków. Ponadto, papierowe portfele drukowane z kodami QR mogą być łatwo zmiecione i skradzione przez kogoś, kto nie wie, jak czytać kod QR. W rezultacie wiele osób nie zaleca używania papierowych portfeli, ponieważ uważają, że są one zbyt mało bezpieczne i podatne na błędy.

Bezpieczeństwo kryptowalut jest ważniejsze niż kiedykolwiek, więc konieczne jest zabezpieczenie swoich aktywów kryptowalutowych. Z tego przewodnika dowiesz się, jak używać papierowego portfela do ochrony swoich aktywów kryptowalutowych. Ponadto dowiesz się o zimnym przechowywaniu i technicznej stronie kryptowalut. Możesz również dowiedzieć się więcej o kryptografii, zapisując się na kurs blockchain. Kursy te są zaprojektowane tak, aby dać Ci kompleksową wiedzę na temat blockchaina.

Papierowe portfele zapewniają przechowywanie offline dla Twojej kryptowaluty. Aby użyć papierowego portfela, musisz zrobić fizyczną kopię swojego klucza prywatnego i przechowywać go gdzieś bezpiecznie. Możesz nawet wydrukować kody QR na swoim papierowym portfelu, abyś mógł ich użyć do przeniesienia swojej kryptowaluty. Jest to doskonałe zabezpieczenie i ochroni Twoją kryptowalutę przed hakerami.

Cold storage

Korzystanie z portfela cold storage to dobry sposób na ochronę swoich cyfrowych aktywów przed kradzieżą. Jednak ta opcja może być kosztowna. Jeśli masz dużą ilość Bitcoin, koszt może nie być problemem. Ale jeśli masz tylko kilka monet, ta metoda może nie być najlepszym wyborem.

Portfel typu cold storage przechowuje Twoją kryptowalutę w trybie offline i nie jest podłączony do internetu. Dzięki temu jest nieosiągalny dla hakerów lub złośliwych aktorów. Istnieje kilka różnych typów portfeli do przechowywania na zimno, w tym portfele papierowe, portfele sprzętowe i dyski USB. Portfele sprzętowe są ogólnie uważane za najbezpieczniejszą opcję dla zimnego przechowywania, ponieważ klucze prywatne są zaszyfrowane i nie mogą być widziane przez właściciela portfela.

Portfel sprzętowy jest uważany za zimny magazyn, ponieważ jest odłączony od Internetu. Aby odzyskać swoje monety, musisz podłączyć portfel sprzętowy do komputera. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy nie chcą ufać internetowi. Pozwala również na przechowywanie portfela w szufladzie. Jeśli go nie używasz, możesz wysłać do niego swoje Bitcoiny, ale nie możesz ich wysłać, dopóki nie podłączysz go z powrotem.

Portfel cold storage działa jak konto oszczędnościowe. Kiedy Twoje klucze prywatne są w zimnym magazynie, nie mogą być dostępne przez nikogo oprócz Ciebie. Dlatego ważne jest, aby zachować ich bezpieczeństwo. Aby chronić swoje kryptowaluty, nigdy nie udostępniaj nikomu swoich kluczy prywatnych. Jest to szczególnie ważne, jeśli korzystasz z portfela internetowego. Upewnij się, że włączasz dwuskładnikowe uwierzytelnianie przy każdym logowaniu. Innym sposobem na utrzymanie bezpieczeństwa Twoich kryptowalut jest przechowywanie cyfrowej kopii papierowego portfela na komputerze lub telefonie.

Papierowe portfele są również dobrym rozwiązaniem. Chociaż brzmią ryzykownie, są w rzeczywistości bardziej bezpieczne niż się wydaje. Można je wydrukować w taki sposób, aby były nieczytelne dla wścibskich oczu, a także można dodać holograficzne naklejki zabezpieczające przed manipulacją, aby chronić swój klucz prywatny. Oprócz przechowywania kryptowalut w zimnym magazynie, możesz również dokonywać transakcji online, łącząc swój klucz prywatny z portfelem internetowym.

Giełdy

Niezależnie od tego, czy posiadasz małą ilość bitcoinów, czy dużą, musisz wiedzieć, jak bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty na giełdach. W przeciwieństwie do aktywów bankowych, które są ubezpieczone przez FDIC, kryptowaluty nie są. W związku z tym nie ma gwarancji bezpieczeństwa. Podczas gdy niektóre giełdy mają prywatne polisy ubezpieczeniowe, aby chronić swoich klientów, nadal są one narażone na włamania i utratę.

Najlepszym sposobem przechowywania swoich kryptowalut na giełdach jest użycie osobistego „zimnego” portfela zamiast portfela wygenerowanego przez giełdę. Pomoże to chronić Twoje pieniądze przed hakerami. Portfele generowane przez giełdy nie są całkowicie bezpieczne, a niektórzy hakerzy zdołali ukraść z nich miliony dolarów. Dwa godne uwagi przykłady hacków, które dotyczyły giełd, obejmują hack Mt. Gox z 2011 roku, który spowodował utratę 850 000 Bitcoinów i heist Coincheck, w wyniku którego tokeny NEM warte były 530 milionów dolarów.

Inną opcją jest użycie gorącego portfela, który przechowuje Twoją kryptowalutę na podłączonym do Internetu źródle. Może to być giełda, taka jak Coinbase, GDAX, Binance, Circle Invest lub Kraken. Możesz również użyć portfela programowego, aby przechowywać swoją kryptowalutę na komputerze.

Inną opcją jest skorzystanie z usług zewnętrznego depozytariusza. Może to być dobra opcja dla niedoświadczonych inwestorów. Tradycyjne platformy handlowe również oferują takie usługi. Musisz jednak sprawdzić z tymi firmami, zanim użyjesz ich do przechowywania dużych ilości swoich kryptowalut. Możesz również chcieć skorzystać z portfela sprzętowego, który pozwala na przechowywanie swoich kryptowalut w bezpiecznym, bezpiecznym środowisku.

Niezależnie od tego, w jaki sposób przechowujesz swoją kryptowalutę, musisz podjąć środki ostrożności, aby chronić ją przed kradzieżą. Jeśli przechowujesz swoją kryptowalutę na giełdzie, będziesz musiał bezpiecznie przechowywać klucze prywatne. Klucze prywatne muszą być przechowywane bezpiecznie, ponieważ ich utrata może doprowadzić do utraty posiadanych kryptowalut. Nie musi to być jednak dużym problemem, ponieważ wiele wiodących giełd oferuje usługi przechowywania i nagradza przechowywanie poprzez oferowanie programów stakingowych.

Gorące portfele

Przechowując swoją kryptowalutę, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników przed wyborem gorącego portfela. Jednym z najważniejszych rozważań jest bezpieczeństwo. Kryptowaluta jest tylko tak bezpieczna, jak sposób, w jaki używasz jej i przechowujesz swoje tokeny. Twoje klucze prywatne i adres publiczny mogą być narażone na atak, więc powinieneś rozważyć użycie bezpiecznych metod przechowywania. Dobrym pomysłem jest również korzystanie z wielu metod przechowywania, aby zmniejszyć ryzyko utraty.

Zimne portfele przechowują Twoje aktywa kryptowalutowe w trybie offline. Portfele te nie są podłączone do Internetu, ale mogą przechowywać je w pamięci USB lub na dysku twardym. Aby używać kryptowalut w Internecie, będziesz musiał przenieść je z zimnego portfela do gorącego portfela. Dostępnych jest kilka darmowych i płatnych zimnych portfeli, ale niektóre są zaprojektowane do pracy z określonymi mobilnymi aplikacjami internetowymi lub ekosystemami. Również niektóre giełdy kryptowalutowe akceptują tylko określone portfele, więc bądź świadomy tych przed zakupem portfela.

Gorące portfele mogą być custodial lub non-custodial. Podczas gdy portfele powiernicze pozwalają na korzystanie z Apple Pay do zakupu kryptowalut, portfele niepowiernicze dają Ci pełną kontrolę nad swoimi środkami. Portfele te eliminują również potrzebę przechowywania Twojej kryptowaluty przez stronę trzecią.

Gorące portfele są podłączone do Internetu, co czyni je podatnymi na ataki hakerów. Gorące portfele są łatwe w użyciu i wygodne, ale nie są tak bezpieczne jak zimne portfele. Gorące portfele ułatwiają również transfer kryptowaluty z powrotem na giełdę. Gorące portfele są również dostępne bezpłatnie.

Gorący portfel to internetowy skarbiec, który umożliwia przechowywanie i wymianę różnych walut. Jednak główną wadą gorącego portfela jest to, że klucze prywatne są przechowywane w Internecie i mogą zostać przechwycone lub spooftowane. Jest to poważne zagrożenie bezpieczeństwa i sprawia, że dobrym pomysłem jest trzymanie tylko niewielkiej części swojej kryptowaluty na tych portfelach.

Oszustwa typu pump-and-dump

Oszustwo typu pump-and-dump to próba sztucznego podniesienia ceny akcji w nadziei na zwabienie łatwowiernych inwestorów do zakupu. Oszuści ci następnie sprzedają swoje akcje, gdy szum wokół nich ucichnie. Niestety, jest to nielegalne i może prowadzić do ogromnych strat dla niewinnych inwestorów. Na szczęście istnieją sposoby na wykrycie oszustwa typu „pump-and-dump”.

Oszustwa typu „pump-and-dump” są niezwykle powszechne i mogą kosztować inwestorów od 3 do 10 miliardów dolarów rocznie. Ze względu na siłę Internetu, stały się one jednak znacznie bardziej powszechną praktyką. W związku z tym, kluczowe jest monitorowanie otwartych źródeł informacji, w tym portali społecznościowych, aby uniknąć stania się ofiarą schematu pump-and-dump.

Przed zainwestowaniem w kryptowalutę kluczowe jest przeprowadzenie badań. Czytaj najnowsze wiadomości, czytaj recenzowane prace i monitoruj zmienność waluty. Spróbuj również przeczytać białą księgę stojącą za nową monetą przed inwestycją. Dostarczy Ci to informacji na temat jej twórców i ich motywacji. Jeśli nie ma dostępnej białej księgi, może to być oznaką oszustwa typu „pump-and-dump”.

Oszustwa typu pump-and-dump są bardzo powszechne na rynku kryptowalut. Dzieje się tak dlatego, że szybkość, z jaką kryptowaluty są bite, jest znacznie szybsza niż tradycyjne akcje. Ponadto istnieją setki giełd kryptowalutowych na całym świecie, co czyni je pierwszymi celami dla oszustów. Oznacza to, że inwestowanie w kryptowaluty nie jest dla osób o słabym sercu – naucz się rozpoznawać znaki ostrzegawcze i trzymaj się od nich z daleka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *