Jak interpretować wykres bitcoina

Jak interpretować wykres bitcoina

Wykres bitcoina może być pomocny przy poszukiwaniu trendów na rynku. Na przykład może pokazać poziom wsparcia lub oporu, albo wskaźnik analizy technicznej. Możesz również spojrzeć na wysoką ścianę sprzedaży lub wykres stock-to-flow, aby określić, kiedy cena wzrośnie lub spadnie. Jednak najlepszym sposobem na analizę wykresu Bitcoin jest czytanie go doświadczonym okiem. Aby dowiedzieć się, jak czytać wykres Bitcoin, skorzystaj z poniższych linków.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym inwestowanie.org

Poziomy wsparcia i oporu na wykresie Bitcoin

Pierwszym krokiem w interpretacji wykresu Bitcoin jest określenie, jakie są poziomy oporu i wsparcia. Poziomy te działają jako sufit i bariera zakresu cenowego. Oznaczają one obszar, w którym popyt na aktywa jest wysoki i gdzie jest niska podaż. Celem identyfikacji tych poziomów jest pomoc w handlu odpowiednio. Kiedy już wiesz gdzie szukać, możesz wykorzystać je do wejścia w nowe długie pozycje lub zamknięcia istniejących.

Znalezienie i zidentyfikowanie tych poziomów nie jest trudne, ale wymaga czasu i wysiłku. Musisz być cierpliwy i nauczyć się dobrze czytać wykres Bitcoina. Różne wskaźniki są do tego przydatne, a te, które działają najlepiej dla Ciebie, zależą od Twojej strategii handlowej. Co więcej, połączenie kilku wskaźników jest najbardziej niezawodnym sposobem na dostrzeżenie poziomów wsparcia i oporu. Ta metoda jest również znana jako multi-indicator trading. W ten sposób możesz łatwo dostrzec kluczowe rejony cenowe na wykresie Bitcoin.

Kluczem do znalezienia poziomów wsparcia i oporu jest studiowanie wzorców cenowych i trendów. W ten sposób można zobaczyć, które poziomy są bardziej prawdopodobne do przełamania. Przełamanie poziomu oporu wymaga, aby cena poruszyła się powyżej poprzedniego poziomu wsparcia. Wybicie ceny jest ważnym wydarzeniem na wykresie Bitcoin. Ruch ceny powyżej swojego poziomu oporu otworzy przed tobą nowe możliwości handlowe. Istnieją jednak inne ważne czynniki, które należy rozważyć podczas podejmowania decyzji handlowych.

Wskaźniki analizy technicznej

Istnieje wiele różnych rodzajów wskaźników analizy technicznej dla wykresu Bitcoin. Wskaźniki te są często używane przez handlowców do określenia kierunku trendu. Należą do nich średnie ruchome, współczynniki fibonacciego, średnia cena ważona wolumenem i średnia cena ważona czasem. Chociaż mogą być skomplikowane w użyciu, mogą zapewnić doskonałe okno na ruchy cenowe kryptowaluty. Oprócz wskaźników cenowych, traderzy mogą również korzystać z innych rodzajów wskaźników, takich jak wiadomości i inne rynki.

Wskaźnik Fibonacciego, lub „sekwencja Fibonacciego”, przewiduje potencjalne poziomy wsparcia i oporu dla akcji cenowej aktywów. Ta metoda matematyczna została pierwotnie opracowana przez Leonardo Pisa, matematyka z XI wieku. Jego nazwa pochodzi od faktu, że gdy dwie liczby są dodawane razem, pierwsza liczba jest 1,618 razy większa niż druga. Liczba ta jest równa „złotej proporcji” i ma fascynujący związek z niemal wszystkim w przyrodzie.

Chociaż żaden wskaźnik nie może przewidzieć przyszłego ruchu kryptowaluty ze 100% dokładnością, mogą one pomóc traderom przewidzieć przyszłe ruchy cenowe. Wskaźniki te wykorzystują formuły i wykresy, aby określić kolejne ruchy kupujących i sprzedających. Ta metoda jest bardziej wydajna w połączeniu z analizą fundamentalną i może pomóc traderowi podjąć bardziej świadome decyzje. Jeśli szukasz handlu Bitcoinem, ta technika może pomóc Ci podjąć lepsze decyzje. Może być pomocna w określeniu, gdzie kupić i sprzedać, a kiedy wyjść z handlu.

Wysoka ściana sprzedaży

Możesz zauważyć wysoką ścianę sprzedaży na wykresie Bitcoin, patrząc na akcję cenową w górnej części baru. Ściany są tworzone przez ceny poruszające się w przeciwnych kierunkach, a wysoka ściana sprzedaży zwykle wskazuje, że cena jest bliska osiągnięcia dna. Są one ostrzeżeniem dla inwestorów, ponieważ są przeciwieństwem okazji do kupna. Nie oznacza to jednak, że powinieneś unikać handlu kryptowalutami, nawet jeśli towarzyszy im wysoka ściana sprzedaży.

Ściana sprzedaży to potężne narzędzie wykorzystywane przez bogatych inwestorów do manipulowania cenami. Zapobiega on wykonywaniu przez traderów wyższych zleceń sprzedaży, ponieważ duże zlecenie sprzedaży jest składane przez wieloryby. Na przykład załóżmy, że Richard i jego przyjaciele decydują się na zakup 1 miliona kryptowaluty X. Niestety, na rynku kryptowalut nie ma miejsca na dwa zlecenia kupna w tym samym czasie, więc gromadzą po 250 000 kryptowalut X. Cena kryptowaluty X pozostaje na swoim początkowym poziomie, ponieważ zlecenie sprzedaży nie jest realizowane.

Podczas gdy większość dużych kryptowalut nie ma ścian kupna, warto je obserwować i zobaczyć, jak zmieniają się w czasie. Jeśli ściana kupna nie znika, to prawdopodobnie masz do czynienia z ryzykowną kryptowalutą. Nie muszą one oznaczać całkowitej straty, ale są znakiem ostrzegawczym, że kryptowaluta jest potencjalnie ryzykowna. Będziesz musiał uważnie monitorować swoje inwestycje, aby upewnić się, że nie angażujesz się nadmiernie w kryptowalutę.

Wykres przepływów akcji

Cena Bitcoina znajduje się obecnie w trendzie wzrostowym, ale nadal jest znacznie poniżej swojej przewidywanej wartości. Na cenę kryptowaluty często wpływają czynniki zewnętrzne, takie jak rozprawienie się chińskiego rządu z górnictwem. Jednak model S2F zbliżył się do przewidywania ceny Bitcoina. Na początku 2019 roku PlanB opublikował wykres pokazujący, jak cena kryptowaluty dopasowała się do tej przewidywanej ceny. Cena kryptowaluty wynosiła wówczas nieco poniżej 55 000 USD, ale PlanB przewidywał, że po przepołowieniu w 2020 r. osiągnie ona wartość rynkową 1 biliona USD.

Podobnie jak w przypadku złota, Bitcoin ma skończoną podaż 21 milionów monet. Oznacza to, że istnieje stały popyt na tę walutę, ale ograniczona podaż. Dodatkowo, obecne tempo podaży jest niezwykle niskie w porównaniu z ilością, która jest dostępna. Oznacza to, że stosunek zapasów do podaży jest bardzo istotny dla przewidywania ceny Bitcoina. Istnieją jednak inne wskaźniki, które mogą pomóc przewidzieć cenę Bitcoina, więc zawsze ważne jest, aby przeprowadzić własne badania.

Podobnie jak w przypadku innych inwestycji, ważne jest, aby znać ramy czasowe, kiedy powinieneś wyjść ze swoich pozycji. Cena Bitcoina może spadać i rosnąć w czasie, a jego wskaźniki czasu do wartości są użytecznym narzędziem do przewidywania przyszłości kryptowaluty. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że wskaźnik STP jest tylko tak dobry, jak historyczna relacja między ceną a podażą. Niezależnie od tego, czy cena rośnie, czy spada, model może pomóc Ci zdecydować, czy zainwestować w bitcoina, czy trzymać go jako inwestycję gotówkową.

MACD

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś na wykres Bitcoin, prawdopodobnie zauważyłeś linie wskaźnika MACD. Zasadniczo, jesteś w stanie określić, kiedy cena będzie poruszać się wyżej lub niżej w oparciu o wartość MACD. Kiedy linia MACD przecina się powyżej lub poniżej linii sygnału, wartość ta jest uważana za okazję do kupna lub sprzedaży. Ale kiedy linie MACD rozchodzą się, zobaczysz, że istnieją potencjalne problemy, które mogą wystąpić.

Na przykład, wskaźnik MACD nie zawsze jest dokładny i musisz na niego uważać. Ten wskaźnik może dać Ci fałszywy sygnał, jeśli daje zbyt wiele sygnałów. Może to spowodować, że zapłacisz dużą prowizję i może on przegapić dużą część trendu. Gerald Appel porusza ten problem w swojej książce Analiza techniczna: Power Tools for Active Investors

Wskaźnik MACD jest wskaźnikiem momentum podążającym za trendem. Mierzy on relację pomiędzy dwoma średnimi kroczącymi. Zazwyczaj 12-okresowa wykładnicza średnia krocząca jest odejmowana od 26-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (EMA). Ta dywergencja może pomóc traderom zidentyfikować potencjalne trendy cenowe, a także określić, czy trend ma szansę się utrzymać. Na przykład, cena bitcoina może pójść wyżej, a następnie zanurzyć się niżej. Jeśli ten trend będzie kontynuowany, wskaźnik MACD może być dobrym wskaźnikiem do obserwacji.

Prognoza cenowa

Bitcoin ma kilka wskaźników, które mogą pomóc w dokonaniu prognozy cenowej. Większość narzędzi do przewidywania cen wykorzystuje dane fundamentalne zawarte w blockchainie, które są znacznie dokładniejsze niż wiadomości i wahania na rynku kryptowalut. Inne ważne wskaźniki obejmują zrealizowany cap, czyli cenę zapłaconą za wszystkie bitcoiny. Ta wartość jest również nazywana „zrealizowaną ceną” i może pomóc w identyfikacji zmienności. Prognoza średniej ceny może również pomóc w dokonaniu prognozy cenowej.

Zgodnie z prognozami, cena Bitcoina będzie nadal rosła. W następnej dekadzie większość handlu będą wykonywać millenialsi i Gen Zers. Oczekuje się, że te dwa pokolenia będą bardziej otwarte na aktywa cyfrowe niż ich starsi odpowiednicy. Do 2030 roku cena jednej monety Bitcoin może osiągnąć 900 000 dolarów, co byłoby znacznym wzrostem w porównaniu z dniem dzisiejszym. W nadchodzącej dekadzie oczekuje się, że więcej osób będzie go przyjmować, a cena jednej monety może wzrosnąć do 900 000 USD.

Dopóki obecne warunki rynkowe pozostają stabilne, Bitcoin jest dobrą opcją inwestycyjną. Chociaż jest to najdroższa kryptowaluta, ma również ograniczoną liczbę emisji na poziomie oprogramowania. Oznacza to, że podaż Bitcoinów będzie nadal spadać, podczas gdy popyt pozostanie wysoki. Przewiduje się, że od stycznia 2024 roku cena Bitcoina wzrośnie o około 40% z poprzedniego wysokiego poziomu 28 900 dolarów. Do 2025 roku cena Bitcoina w stosunku do dolara amerykańskiego może osiągnąć 68 000 lub 72 000 dolarów.

Cena przyszła

Podstawowa koncepcja wykresu przyszłej ceny Bitcoin opiera się na cenie bazowej kryptowaluty. Cena spot to obecna wartość Bitcoina, podczas gdy cena przyszła to cena Bitcoina, gdy przyszłość jest za rok od teraz. Pomimo faktu, że cena spot może być natychmiast odzwierciedlona przez wszelkie nowe wydarzenia w ekosystemie Bitcoin, teoretyczna formuła nie uwzględnia sytuacji, które wpływają na przyszłą cenę. Wykres przyszłej ceny Bitcoin, z drugiej strony, może pokazać ci, czy cena spot rośnie lub spada, ponieważ kontrakty terminowe są powiązane.

Ta zdecentralizowana technologia finansowa ma zastąpić wszystkie waluty fiat na całym świecie. Niektórzy analitycy uważają, że Bitcoin może ostatecznie zastąpić waluty fiat. Niektórzy przewidują, że Bitcoin może osiągnąć cenę $1M. Przyszła cena Bitcoin jest stale obliczana, a wykres przyszłej ceny Bitcoin może zapewnić jasny obraz ceny w danym czasie. Ważne jest, aby monitorować wahania ceny Bitcoin i mieć oko na przyszłość tej waluty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *