Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty

Przed zakupem kryptowalut należy zarejestrować się u brokera kryptowalut. Ten krok jest krytyczny, aby uniknąć oszustwa i spełnić federalne wymagania regulacyjne. Możesz zostać poproszony o dostarczenie identyfikacji fotograficznej lub selfie, aby udowodnić swoją tożsamość. Po zweryfikowaniu swojej tożsamości możesz zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Platformy handlowe

Istnieje wiele platform handlowych do kupowania i sprzedawania kryptowalut. Niektóre są proste i łatwe w użyciu, podczas gdy inne wymagają osobistego konta. Na przykład Coinmama pozwala kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą lokalnej waluty i akceptować karty kredytowe. Obsługuje również przelewy bankowe, Apple Pay, Google Pay, Skrill i inne metody płatności.

Pierwszym krokiem w korzystaniu z platformy handlowej jest ustalenie, które pary walutowe są dostępne. Możesz sprawdzić wolumen handlu różnych kryptowalut na CoinMarketCap, który śledzi wolumen setek giełd. Popularne giełdy obejmują Coinbase, Binance i Huobi. Należy pamiętać, że nie wszystkie giełdy oferują wszystkie rodzaje kryptowalut, więc należy się rozejrzeć. Popularne monety, takie jak Bitcoin, są zwykle dostępne na większości giełd, ale być może będziesz musiał szukać nowszych altcoinów.

Bittrex to kolejna popularna opcja. Ma siedzibę w Seattle w stanie Waszyngton i ma doświadczony zespół. Jest to jedna z trzech najlepszych giełd na rynkach euro i USD i obsługuje ponad 50 kryptowalut. Pobiera niską prowizję 0,25% od każdego handlu i oferuje wiele metod płatności. Jest to również jedna z najbezpieczniejszych platform do handlu kryptowalutami. Niezależnie od tego, którą platformę wybierzesz, istnieją pewne korzyści, które powinieneś znać przed rozpoczęciem.

Coinbase to najpopularniejsza giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Została założona w 2012 roku i jest w pełni regulowana i licencjonowana w ponad 40 stanach. Oferuje bezpieczną platformę i ubezpieczone usługi depozytowe. Obsługuje również wiele kryptowalut, w tym Ethereum, Bitcoin i Litecoin. Oferuje również wersję Pro dla handlowców, aby korzystać ze wskaźników i wykresów, aby handlować taniej.

Binance to kolejna popularna opcja dla tych, którzy chcą kupować i sprzedawać kryptowaluty. Oferuje szeroki zakres 60 różnych kryptowalut i obsługuje handel w USA, Europie, Australii i Afryce. Oferuje również dwuskładnikowe uwierzytelnianie w celu ochrony kont użytkowników. Jeśli jesteś początkującym w handlu kryptowalutami, Binance może być dla Ciebie właściwym wyborem. Opłaty są niskie, a koszty zmniejszają się w miarę zdobywania doświadczenia.

Jeśli chodzi o handel kryptowalutami, ważne jest, aby wybrać niezawodną platformę. Platforma powinna oferować środki bezpieczeństwa i przyjazny interfejs. Platforma powinna również oferować pomocne przewodniki i filmy, aby pomóc nowicjuszom w nauce o rynku kryptowalut.

Weryfikacja tożsamości

Weryfikacja tożsamości jest ważnym krokiem przy zakupie i sprzedaży kryptowalut, a większość giełd kryptowalutowych ma proces weryfikacji dokumentów. Zostaniesz poproszony o podanie swojego prawnego nazwiska i daty urodzenia, a także adresu domowego i numeru telefonu komórkowego. W niektórych przypadkach będziesz musiał również przesłać cyfrową kopię swojego dokumentu tożsamości. Proces ten trwa około 5 minut i pomoże chronić Cię przed oszustwem i przestrzegać przepisów federalnych.

W przeciwieństwie do wielu innych platform, procesy weryfikacji na giełdach kryptowalut są proste i szybkie. ID nowego użytkownika zostanie przejrzane przez zespół ekspertów w ciągu kilku minut i może on zostać poproszony o dostarczenie zdjęcia swojego dokumentu tożsamości. Jeśli zdjęcie nie jest wyraźne lub ma odbicie, może wyrzucić proces weryfikacji. Jeśli chcesz uniknąć odrzucenia, zrób zdjęcie smartfonem, który ma miękkie oświetlenie i wyraźną ostrość na dokumencie.

Przy zakupie kryptowalut kluczowe jest zweryfikowanie swojej tożsamości, aby uniknąć oszustwa. Hakerzy mają sposób na uzyskanie dostępu do twojego konta i mogą go wykorzystać do sprzedaży twoich kryptowalut. W niektórych przypadkach możliwe jest również, aby ktoś założył konto, które wygląda na legalne, ale jest fałszywe. Jeśli kupujesz kryptowaluty z giełdy lub innej strony, pamiętaj, aby zweryfikować swoją tożsamość, zanim to zrobisz.

Kupując i sprzedając kryptowaluty na Coinbase, powinieneś zweryfikować swoją tożsamość przed rozpoczęciem. Ten krok jest obowiązkowy dla wszystkich nowych klientów i jest ważny, aby zapewnić bezpieczeństwo twojego konta. Oprócz tego, że zapobiega oszustwom, pomaga zachować zgodność z przepisami KYC/AML w różnych jurysdykcjach.

Weryfikacja Twojej tożsamości jest koniecznością w świecie kryptowalut, a większość głównych giełd tego wymaga. Poza tym procedury KYC są niezbędne do zapewnienia zgodności, ale mogą spowolnić proces i zniechęcić nowych użytkowników do rejestracji. Może to prowadzić do porzucenia klienta i utraty przychodów.

Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut bez konta bankowego

Kupowanie i sprzedawanie kryptowalut bez konta bankowego jest teraz możliwe dzięki niektórym giełdom kryptowalut. Karty kredytowe są akceptowane przez niektóre giełdy, ale powinieneś wiedzieć, że możesz zostać obciążony wyższą stopą procentową i dodatkowymi opłatami za zaliczkę gotówkową. Opłaty te mogą wynosić do 5% całkowitej kwoty transakcji. Inne opłaty, które mogą mieć zastosowanie to opłaty pobierane przez giełdę lub biuro maklerskie.

Korzystanie z brokera strony trzeciej, takiego jak Coinbase lub Kraken, jest również możliwe. Platformy te działają jak brokerzy giełdowi stron trzecich i oferują ustalony kurs wymiany, jednocześnie oferując bezpieczne, anonimowe i proste doświadczenie. Te giełdy zazwyczaj pobierają 1% opłaty za usługę, aby przetworzyć twoje transakcje.

Podczas gdy Bitcoin może kosztować w górę $20000, możliwe jest kupienie ułamków tej kwoty. Większość giełd wymaga minimalnej kwoty zakupu, ale można kupić tak mało jak $5 do $10 wartych Bitcoin w tym samym czasie. Proces ten jest bardzo podobny do kupowania ułamkowych udziałów w akcjach.

Giełda Bitcoin jak Coinbase jest doskonałym wyborem do kupowania i sprzedawania kryptowalut bez konta bankowego. Coinbase oferuje również cyfrowe portfele dla swoich użytkowników. Te giełdy nie są regulowane jak inne giełdy, więc istnieje ryzyko dla konsumenta. Konieczne jest znalezienie wiarygodnej wymiany dla swoich transakcji.

Portfel Bitcoin to świetny sposób na ochronę swoich aktywów kryptowalutowych. Korzystanie z osobistego portfela pozwoli Ci zachować kontrolę nad swoim kluczem prywatnym. Możesz użyć portfela giełdy Bitcoin, jeśli chcesz, ale nie jest to dobry pomysł, aby go użyć, jeśli chcesz dokonać dużych zakupów. Zawsze możesz go sprzedać w późniejszym terminie, gdy będziesz miał więcej pieniędzy na koncie.

Używanie portfela programowego do kupowania i sprzedawania kryptowalut

Używanie portfela programowego do kupowania i używania kryptowalut jest najbezpieczniejszym sposobem. Ta metoda jest darmowa i znacznie łatwiejsza w użyciu niż korzystanie z giełdy. Portfel oprogramowania Coinbase jest jednym z przykładów. Sprawia, że użytkownicy mogą w prosty sposób przechowywać swoje kryptowaluty w jednym miejscu i udostępnia je wszystkim. Ponadto, portfel programowy Coinbase oferuje więcej bezpieczeństwa niż robi to giełda. To sprawia, że jest to lepszy wybór dla początkujących.

Aplikacja Coinbase pozwala kupować kryptowaluty za pomocą karty kredytowej, wymieniać je natychmiast i zarabiać na nich odsetki. Aplikacja Coinbase pozwala również zobaczyć wszystkie swoje kryptowaluty w jednym miejscu, co jest plusem. Możesz także śledzić ceny bez opuszczania aplikacji. Pomaga to chronić Twoją kryptowalutę przed hakerami. Dodatkowo pozwala uzyskać 50 dolarów wartości Ethereum, Bitcoin i innych kryptowalut.

Portfel programowy ZenGo to kolejna dobra opcja dla początkujących. Ta aplikacja została zaprojektowana tak, aby była łatwa w użyciu w podróży i jest dostępna zarówno w Apple App Store, jak i Google Play. Ten portfel wymaga frazy nasiennej, która jest zestawem 12 do 24 słów, które tworzysz przed użyciem aplikacji. Fraza zalążkowa może pomóc w odzyskaniu klucza prywatnego, jeśli coś stanie się z Twoim komputerem. Obsługuje również skanery biometryczne i ma nowoczesny interfejs. Początkujący mogą wybrać ten portfel oprogramowania i używać go do zakupu i sprzedaży kryptowalut.

Korzystanie z portfela oprogramowania jest wygodnym sposobem przechowywania i zarządzania kryptowalutami, a także jest wysoce bezpieczne. Zapewnia unikalny klucz publiczny i prywatny, który pozwala na interakcję z aktywami cyfrowymi w publicznych sieciach blockchain. Ta para kluczy prywatnych i publicznych jest podobna do numeru konta bankowego i pozwala na wysyłanie i odbieranie pieniędzy.

Wybór portfela programowego dla Bitcoin nie jest prostym zadaniem i nie powinien być traktowany lekko. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni portfel oprogramowania w oparciu o osobiste potrzeby. Na przykład, portfele sprzętowe są lepiej dostosowane do dużych kwot pieniędzy i długoterminowych inwestycji, podczas gdy portfele programowe są bardziej elastyczne do codziennego użytku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *