Jak porównać Bitcoin Vs Bitcoin Cash

Debata pomiędzy Bitcoinem a złotem

Zarówno Bitcoin Cash jak i Bitcoin Cash mają ogromny potencjał. Wydaje się nieuniknione, że jeden z nich w końcu stanie się niekwestionowanym liderem świata kryptowalut. Według niektórych ekspertów, BTC może osiągnąć maksima na poziomie 400 000 dolarów lub nawet 500 000 dolarów. Jego cena może z łatwością osiągnąć wartość 1 miliona dolarów. Jednym z wczesnych inwestorów w Facebooka i Square był Tim Draper, który zainwestował również w Square. Square oferuje zakupy BTC poprzez swoją aplikację Cash App, ale nie BCH.

Porównanie dwóch walut

Dolar amerykański jest de facto walutą Stanów Zjednoczonych i jest walutą rezerwową dla dużej części świata. Euro jest oficjalną walutą dwudziestu dwóch krajów w Europie, w tym Unii Europejskiej. Obie waluty dzielą się na 100 centów. Aby dokonać porównania, trzeba wiedzieć, która waluta ma większą wartość. Jeśli planujesz zainwestować w parę walutową, upewnij się, że patrzysz na historyczne kursy wymiany.

Koszty

Jeśli szukasz inwestycji w kryptowaluty, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak wybrać pomiędzy Bitcoin Cash. Obie waluty mają potencjał, aby być wartościowymi inwestycjami, ale każda ma swoje plusy i minusy. Bitcoin jest bardziej popularnym wyborem, ponieważ jego cena i kapitalizacja rynkowa są znacznie wyższe, a sieć jest powszechnie akceptowana. Bitcoin Cash jest uważany za niedowartościowany w porównaniu z Bitcoinem, ale obie mają potencjał wzrostu.

Bitcoin jest najczęściej akceptowaną kryptowalutą i jest wspierany przez najwięcej usług i instytucji zewnętrznych. Stanowi 48% przemysłu kryptowalutowego. Bitcoin ma wiele zalet, ale jego największymi wadami są powolny czas przetwarzania transakcji i wysokie opłaty transakcyjne. Bitcoin Cash został zaprojektowany do działania na szybszym, bardziej bezpiecznym blockchainie, co czyni go bardziej atrakcyjnym dla firm. Podczas gdy oba są świetnym wyborem dla wielu osób, może nie być właściwym wyborem dla każdego.

Jeśli chodzi o opłaty za transakcje, Bitcoin Cash jest znacznie tańszy w zakupie i handlu. Średnia opłata za transakcję BCH kosztuje $0,03, w porównaniu do $20 lub więcej za transakcję Bitcoin. W kwietniu opłaty za transakcje BTC osiągnęły nawet 60 USD. Mediana opłat za transakcję Bitcoin wahała się od 1,50 do 57 USD w ciągu ostatniego roku. Bitcoin Cash jest również łatwiejszy do uzyskania. Należy jednak pamiętać, że obie waluty są stosunkowo nowe, więc istnieją różnice, o których należy pamiętać.

Podczas gdy Bitcoin jest najbardziej popularną i szeroko stosowaną kryptowalutą, Bitcoin Cash jest widelcem oryginalnego blockchaina Bitcoin. Został stworzony w 2017 roku jako rozwiązanie obaw dotyczących przyszłego kierunku sieci Bitcoin. Chociaż mają wiele podobieństw, są zasadniczo różne. Istnieją plusy i minusy każdego z nich, ale musisz wiedzieć, który z nich jest najlepszy dla twoich potrzeb. Po podjęciu decyzji, której kryptowaluty użyć, rozważ, ile jesteś skłonny wydać.

Główna różnica między Bitcoin Cash jest w procesie wydobycia. Podczas gdy Bitcoin Cash jest łatwiejszy do wydobycia, ma wyższą cenę. Ponadto, droższe jest przechowywanie i używanie Bitcoin. Ale jest również bezpieczniejszy w użyciu, a sieć jest znacznie szybsza i bardziej bezpieczna. Obie te waluty mają silne zabezpieczenia przed walutami narodowymi, cenzurą i nieograniczoną inflacją. Istnieje jednak również wiele innych różnic, które sprawiają, że warto je rozważyć.

Bezpieczeństwo

Porównując bezpieczeństwo Bitcoin Cash, należy zwrócić uwagę na różnice między tymi dwoma kryptowalutami. Chociaż obie są popularne, różnią się znacznie w sposobie działania. Jedną z głównych różnic jest rozmiar bloków. Rozmiar bloków Bitcoin Cash jest znacznie większy niż Bitcoin, co ułatwia przetwarzanie transakcji. Pomimo tego, Bitcoin Cash jest tańszy i szybszy od swojego rywala. Obie waluty są szeroko stosowane do handlu i inwestowania, i obie mogą być używane do dokonywania płatności.

Na rynku istnieją tysiące kryptowalut, ale większość z nich ma minimalną wartość i niesprawdzony potencjał wzrostu. Z tych powodów wielu ekspertów zaleca trzymanie się Bitcoina. Od czasu swojej premiery w 2009 roku Bitcoin przeszedł od 0 dolarów do ponad 60 000 dolarów, ale była to wyboista droga. Bitcoin Cash doświadczył ostatnio pewnych problemów ze skalowalnością, przez co stał się mniej przydatny jako magazyn wartości. Podczas gdy cena wspięła się w ostatnich latach, w ciągu ostatnich kilku tygodni straciła połowę swojej wartości.

Jako największa i najczęściej używana kryptowaluta, Bitcoin jest popularnym wyborem wśród konsumentów. Obie wykorzystują podobną technologię, ale różnią się skalowalnością i bezpieczeństwem. Bitcoin Cash został stworzony przez deweloperów jako widelec głównego blockchaina Bitcoin w 2017 roku z różnymi celami deweloperskimi. W rzeczywistości kod Satoshi Nakamoto jest taki sam jak kod Bitcoina. Jednak Bitcoin Cash jest znacznie szybszą i tańszą opcją przejścia z jednej giełdy na drugą.

Podczas gdy bitcoin jest bardziej akceptowaną walutą, bitcoin cash ma przewagę pod względem szybkości i bezpieczeństwa. Jest to najpopularniejsza waluta, a największe firmy przyjmują rozwiązania ułatwiające transakcje. Maklerzy inwestycyjni również zaczynają wspierać Bitcoin Cash. Bitcoin pozostaje jednak opłacalną opcją dla transakcji, zwłaszcza tych, które są powolne. Im szybsza transakcja, tym lepiej. Jest również tańszy, co oznacza, że jest idealny dla osób, które potrzebują szybkiej transakcji.

Utility

Chociaż obie waluty mają te same ogólne zasady, istnieją między nimi kluczowe różnice. Podczas gdy Bitcoin jest szerzej akceptowany, Bitcoin Cash ma niższą adopcję ze względu na mniej popularną nazwę. Bitcoin Cash jest szybszy, tańszy i skalowalny niż BTC, co jest dobrą rzeczą, jeśli szukasz prawie natychmiastowych transakcji. Jest również tańszy w przenoszeniu między giełdami, co czyni go doskonałym wyborem jako aktywa handlowe przeciwko Bitcoinowi. Jest to również dobra opcja jako zabezpieczenie przed dominacją rynku.

Podczas gdy Bitcoin Cash jest znacznie młodszy niż Bitcoin, wciąż jest w powijakach i wciąż domaga się własnego miejsca na rynku kryptowalut. Niektórzy spekulują, że w końcu przejmie dominację Bitcoina. Bitcoin Cash rozwiązuje problemy ze skalowaniem, które ma Bitcoin, co ułatwia większej liczbie osób korzystanie z niego w przypadku mniejszych transakcji. Oferuje również niższe opłaty. Jednak w miarę jak Bitcoin nadal zyskuje na adopcji, może stracić swój monopol w tym sektorze.

Jedną z kluczowych różnic między Bitcoin Cash jest rozmiar bloku. Obie monety wykorzystują tę samą technologię blockchain, ale różnią się wielkością każdego bloku. Wielkość bloku może wpływać na szybkość przetwarzania transakcji, liczbę transakcji na sekundę i cenę monet. Dopóki rozmiar bloku jest zgodny z wydajnością Bitcoina, nowa waluta może być dobrą inwestycją. Jednak z kryptowalutami wiąże się ryzyko, więc najlepiej zainwestować tylko taką kwotę pieniędzy, której utratą czujesz się komfortowo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *