Jak uniknąć oszustwa przy handlu kryptowalutami

Jak uniknąć oszustwa przy handlu kryptowalutami

Istnieje kilka sposobów, aby zostać oszukanym na rynku kryptowalut. Niektóre z nich to oszustwa polegające na podszywaniu się, oszustwa ICO i wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach stron internetowych. Inni oferują wysokie zwroty, które wydają się zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe, lub obiecują darmowe pieniądze. Ważne jest, aby być świadomym tych pułapek, aby zapewnić, że twoje inwestycje są bezpieczne.

Oszustwa polegające na podszywaniu się

Przed zainwestowaniem w krypto-walutę, powinieneś zrobić dokładne badania na jej temat. Powinieneś upewnić się, że firma jest legalna i że mają pozytywne recenzje. Powinieneś także zwrócić baczną uwagę na błędy gramatyczne i inne oznaki niegodnych zaufania praktyk biznesowych. Przed popełnieniem swoich ciężko zarobionych pieniędzy, porozmawiaj z ekspertem lub kimś z doświadczeniem w tej dziedzinie.

Oszuści kryptowalutowi podszywają się pod legalne firmy online. Te podszywanie się może zaszkodzić reputacji marki i zaszkodzić sprzedaży. Aby uniknąć takich problemów, rozważ zainstalowanie oprogramowania do usuwania podszywania się pod markę. Takie oprogramowanie pomoże chronić Twoją markę i zachować bezpieczeństwo danych osobowych w Internecie.

Oszuści przyciągają nowych użytkowników kryptowalut fałszywymi obietnicami dużych zwrotów. Mogą przekonać ich, że ich inwestycja będzie szybko rosła, podczas gdy w rzeczywistości może nie. Oszuści następnie biorą swoje zyski i zamykają swoją stronę internetową po zebraniu swoich pieniędzy. Mogą również okraść cię z twoich pieniędzy, dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać kryptowaluty.

Oszuści często udają rząd lub firmę użyteczności publicznej lub podszywają się pod znaną firmę. Poproszą o płatności kryptowalutowe w celu rozpoczęcia pracy. Kiedy zaakceptujesz, zostaniesz następnie poproszony o wysłanie kryptowaluty na adres kryptowalutowy podany przez oszusta. Niektóre z tych oszustw mogą zająć miesiące lub nawet lata, aby rozwiązać problem.

Oszuści będą próbowali ponownie namierzyć Cię, kradnąc Twoje informacje. Pamiętaj, aby zmienić swoje hasła i dane bezpieczeństwa, gdy dowiesz się, że padłeś ofiarą oszustwa kryptowalutowego. Ważne jest również, aby zgłosić wszelkie podejrzane działania. Pomoże to organom ścigania zbadać tych oszustów i uniemożliwi innym wykorzystanie Ciebie.

Oszustwa inwestycyjne to kolejny powszechny rodzaj oszustwa. Ci oszuści obiecują Ci ogromne zyski, twierdząc, że będziesz w stanie zarobić znaczną ilość pieniędzy, jeśli zainwestujesz. Aby nie stać się ofiarą, upewnij się, że zapoznałeś się z oszustwami, które nękają przemysł kryptowalutowy i sposobami ich uniknięcia. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z giełdą kryptowalutową, czy z legalnym menedżerem inwestycyjnym, ważne jest, aby pamiętać o tych wskazówkach, aby uniknąć zdzierstwa.

Oszuści mogą podszywać się pod uznane firmy, aby oszukać ludzi na zakup fałszywych monet kryptowalutowych. Oszuści ci mogą sprawić, że ich produkty będą wyglądały na legalne poprzez reklamy w mediach społecznościowych, artykuły informacyjne i fałszywe strony internetowe. Ci oszuści mogą nawet poprosić Cię o wprowadzenie kluczy prywatnych.

Oszustwa ICO

Mając do czynienia z kryptowalutami, powinieneś być świadomy powszechnych oszustw, które mogą cię zedrzeć. Oszustwa te mogą często przybierać formę podszywania się pod renomowane firmy i organizacje. Mogą pojawiać się w mediach społecznościowych lub w wyskakujących powiadomieniach. Bądź podejrzliwy wobec każdej firmy, która wymaga od Ciebie płatności w kryptowalucie, niezależnie od tego, czy jest ona regulowana, czy nie.

Przed zainwestowaniem w projekt kryptowalutowy upewnij się, że wykonujesz dokładne badania. Oszuści często wykorzystują media społecznościowe do reklamowania swoich systemów, podając się za celebrytów lub wysoko postawionych biznesmenów, aby przekonać Cię do inwestycji. Mogą nawet twierdzić, że oferują darmową gotówkę w zamian za dane osobowe lub niewielką ilość kryptowaluty. Najlepiej jest uniknąć padnięcia ofiarą tych oszustw, wykonując swoją należytą staranność i rozmawiając z zaufanym ekspertem. Jeśli to możliwe, poproś zaufanego przyjaciela z doświadczeniem w inwestowaniu w kryptowaluty, aby uruchomił twój plan przez nich, aby upewnić się, że jest on zgodny z prawem.

Nigdy nie inwestuj swoich pieniędzy w kryptowaluty, które obiecują duży zwrot. Kryptowaluty są ryzykowne, ale to nie znaczy, że nie powinieneś inwestować. Oszuści mogą pozować jako legalne usługi kryptowalutowe i reklamować, że możesz zarobić ogromne zyski. Jest to zwykle oszustwo, ponieważ strona internetowa jest fałszywa i nie śledzi obietnic inwestycyjnych.

Jeśli natkniesz się na kogoś podszywającego się pod firmę, powinieneś wykonać szybkie wyszukiwanie w Google, aby zweryfikować, czy są one prawdziwe. Powinieneś również poszukać recenzji i sprawdzić reputację firmy. Jeśli nie jesteś pewien, możesz również skontaktować się z FBI, aby zgłosić oszustwo.

Oszustwa kryptowalutowe były w przeszłości często zgłaszane, więc najlepiej zachować czujność i świadomość swojego otoczenia. Internet jest świetnym miejscem dla oszustw kryptowalutowych, ale zawsze należy zachować ostrożność. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z dużą firmą, czy małą, będziesz chciał być w stanie powiedzieć, czy jest to legalne, czy nie.

Kolejne powszechne oszustwo obejmuje oszustwa inwestycyjne. W takich przypadkach oszuści mogą podszywać się pod agencję rządową, firmę lub nawet bliską osobę, aby wyłudzić od Ciebie pieniądze. Obiecują inwestycje „zerowego ryzyka” i przekonują Cię do wysłania im kryptowalut. Oszustwo może rozpocząć się na portalach społecznościowych, internetowych aplikacjach randkowych, a nawet niespodziewanie poprzez tekst.

Wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach stron internetowych

Chociaż istnieje wiele legalnych sposobów ochrony przed oszustami kryptowalutowymi, niektóre z najczęstszych oszustw wykorzystują podatne strony internetowe, aby uzyskać Twoje informacje. Ci oszuści często kradną Twoje dane logowania i używają ich do uzyskania dostępu i autoryzacji transakcji przy użyciu tokenów kryptowalutowych. Gdy podasz swoją nazwę użytkownika i hasło tym oszustom, bardzo trudno jest odzyskać dane konta. Nie tylko nie będziesz w stanie odzyskać swoich danych logowania, ale także będziesz narażony na utratę wszelkich aktywów cyfrowych, które są powiązane z Twoim profilem. Ponadto strony te mogą pobierać pliki w tle i kraść zasoby cyfrowe z Twojego komputera.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby chronić się przed oszustami kryptowalutowymi, jest unikanie korzystania ze stron internetowych, które proszą o podanie informacji o płatności. Pomoże Ci to uniknąć padnięcia ofiarą oszustw phishingowych i innych podobnych oszustw. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest utrata wszystkich pieniędzy i bycie zgrywanym.

Inwestycje o wysokim zwrocie, które są zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe

W przestrzeni kryptowalutowej ważne jest, aby uniknąć bycia oszukanym. Wielu oszustów będzie próbowało zwabić Cię ofertami, które twierdzą, że uczynią Cię szybko bogatym. Oferty te są często promowane za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub e-maili. Większość z nich sugeruje możliwość pracy i prosi o przesłanie dużej kwoty pieniędzy na fałszywą stronę internetową. Pieniądze zostaną następnie wykorzystane do zakupu Bitcoina, który zostanie połączony z fałszywym kontem bankowym. Kilka dni później pieniądze zostaną cofnięte. Legalne inwestycje w kryptowaluty nigdy nie są gwarantowane, aby generować zyski, więc zawsze powinieneś wykonać swoją pracę domową przed inwestowaniem.

Kolejne powszechne oszustwo obejmuje podszywanie się. Oszuści często podają się za organy ścigania lub firmy użyteczności publicznej, aby oszukać ofiary do wysłania im informacji o karcie kredytowej. Oszust może poprosić Cię o „załadowanie” portfela kryptowalutami, a następnie powiedzieć, abyś wysłał je na ich adres. Następnie oszust pozostanie z Tobą w kontakcie telefonicznym i skieruje Cię do bankomatu kryptowalutowego.

Unikaj oszustów, wykonując wyszukiwanie w Google na temat firmy, z którą masz do czynienia. Pomoże Ci to zorientować się, czy firma jest legalna, czy nie, a także czy firma ma pozytywne recenzje w sieci. Unikaj również każdego, kto próbuje cię zastraszyć, ponieważ najprawdopodobniej próbuje cię zedrzeć. Ostatecznie ludzie, którzy czują się zagrożeni, są mniej skłonni do przemyślenia sytuacji.

Oszustwa związane z inwestycjami w kryptowaluty są powszechne i mogą przybierać różne formy. Jednym z rodzajów jest oszustwo typu pump-and-dump, które kusi ofiary do zakupu aktywów kryptowalutowych, fałszywie twierdząc, że ich wartość gwałtownie wzrośnie. Gdy wartość aktywów wzrośnie, oszust może zażądać opłaty za transfer, co powoduje utratę kryptowaluty.

Oszustwa inwestycyjne są powszechne i obejmują wysyłanie kryptowalut na nieznane konto. Oszuści będą obiecywać wysokie zyski przy niskim ryzyku. Zawsze powinieneś zadawać pytania dotyczące możliwości inwestycyjnych przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej. Uczciwy menedżer inwestycyjny lub doradca będzie bardziej niż chętny do omówienia wszystkich szczegółów z tobą. Należy również szukać skarg konsumentów i recenzji na temat firm inwestycyjnych w kryptowaluty i ich usług. Możesz także przeczytać artykuły o powszechnych oszustwach inwestycyjnych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *