Jak znaleźć najlepsze kryptowaluty do wydobycia

Jak znaleźć najlepsze kryptowaluty do wydobycia

Kiedy szukasz kryptowalut do wydobycia, istnieje kilka różnych czynników do rozważenia. Czynniki te obejmują rentowność, koszty energii i wartość monet, które wydobywasz. Ponadto powinieneś być proaktywny i szukać algorytmu górniczego, który jest odporny na ASIC, stabilny i ma dobrą stopę zwrotu. Poniżej omówimy niektóre czynniki, które należy rozważyć przed zakupem urządzenia górniczego. Jest to ważny krok w procesie wydobywczym, ponieważ operacja wydobywcza będzie cię kosztować.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale niebojsiepieniedzy.pl

RavenCoin

Jeśli chcesz zarobić trochę pieniędzy dzięki kryptowalucie RavenCoin, możesz skonfigurować własną platformę górniczą. Będziesz musiał mieć wystarczającą moc obliczeniową i zasoby do przeprowadzenia procesu wydobywczego. Będziesz musiał wziąć pod uwagę rachunek za prąd, ponieważ górnictwo wymaga pracy 24/7. Powinieneś zainwestować w dobry portfel i zasilacz elektryczny. Gdy masz już to wszystko, możesz rozpocząć wydobycie kryptowaluty RavenCoin. Pamiętaj jednak, że wydobycie może być czasochłonne, więc powinieneś zacząć od małych kwot i najpierw przetestować wody.

Jeśli jesteś początkującym lub profesjonalnym górnikiem, możesz chcieć wykorzystać swój procesor do wydobycia RavenCoin. Trudność kryptowaluty zależy od tego, ile innych osób wydobywa tę samą walutę. Im więcej osób w danym obszarze, tym większa trudność znalezienia bloku. Na szczęście Ravencoin ma rozwiązanie tego problemu – algorytmy zostały zaprojektowane tak, aby górnicy mogli używać ASIC do wydobywania waluty.

W przeciwieństwie do innych giełd kryptowalutowych, sieć RavenCoin nagradza górników poprzez emisję tokenów zwanych RVN. Sieć Raven następnie dystrybuuje te RVN proporcjonalnie wśród wszystkich posiadaczy aktywów, pomagając w dokonywaniu płatności i dywidend. Celem tego systemu jest uczynienie sieci Ravencoin bardziej zdecentralizowaną i uniemożliwienie monopolowi kontrolowania waluty. I choć możesz nie zarobić żadnych pieniędzy, to i tak jest to lepsze niż nic.

Możesz również wydobywać ravencoin, jeśli masz GPU i szukasz pasywnego dochodu. Możliwe jest, że cena RavenCoin pójdzie w górę w przyszłości. Tak długo, jak monitorujesz rynek i koszty sprzętu, powinieneś być w stanie zarobić trochę pieniędzy na RavenCoin. Musisz jednak uważać, aby nie przesadzić z wydatkami, bo inaczej wpadniesz w spore kłopoty. Dzieje się tak, ponieważ używasz energii elektrycznej do generowania potrzebnych pieniędzy.

Dogecoin

Zanim zaczniesz próbować wydobywać Dogecoin, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Powinieneś znać zalety i wady korzystania z puli wydobywczej Dogecoin. Pula wydobywcza jest siecią, w której górnicy konkurują w rozwiązywaniu matematycznych zagadek. Górnik, który rozwiąże problem jako pierwszy, otrzymuje nagrodę za blok. Pule wydobywcze Dogecoin wymagają również pewnych zaawansowanych ustawień, takich jak konfiguracja komputera i połączenie konta z adresem Dogecoin.

Po zakupieniu górnika Dogecoin, musisz zakupić nieograniczone łącze internetowe, nieograniczone źródło energii elektrycznej i program do wydobywania Dogecoin. Będziesz musiał również kupić platformę górniczą, która może być tak prosta jak komputer. Najlepszą opcją jest górnik ASIC, jak Bitmain Antminer L3++. Te maszyny wymagają komputera z połączeniem ethernetowym do pracy.

Do wydobycia Dogecoin potrzebny jest komputer z procesorem graficznym lub układem ASIC. Górnik z GPU lub ASIC pomoże Ci zacząć i osiągnąć przyzwoity zysk. Aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces, będziesz potrzebował również puli górniczej. Posiadanie puli górniczej umożliwi Ci wydobycie większej ilości Dogecoin niż w pojedynkę. Ale jeśli jesteś początkujący, pool mining jest drogą do zrobienia. Dołącz do puli wydobywczej, a będziesz miał dostęp do wielu maszyn z wysokimi zyskami.

Koszt kryptowaluty Dogecoin do wydobycia jest bardzo niski, więc cloud mining jest dobrą opcją. Wydobycie w chmurze jest bardziej wydajne niż wydobycie solo i wymaga dużo mniej sprzętu. Na początek po prostu płacisz dostawcy za abonament. Kwota, którą zarabiasz, zależy od aktywności sieci i poziomu trudności łańcucha Dogecoin. Opłaty dostawcy cloud mining są stałe, ale zyski są zmienne. Niestety, istnieje bardzo niewielu wiarygodnych dostawców usług górniczych w chmurze dla Dogecoin, a niektórzy z nich nawet nie wspierają wydobycia Dogecoin.

XMR

Aby rozpocząć wydobycie XMR, będziesz potrzebował komputera z procesorem. Chociaż tańsza jednostka centralna może wystarczyć, prawdopodobnie lepsze wyniki osiągniesz z procesorem graficznym, czyli GPU. Po wydobyciu określonej liczby XMR, możesz następnie przenieść tę kryptowalutę na giełdę kryptowalut i sprzedać ją za walutę fiat lub wymienić na inną kryptowalutę. Proces jest łatwy i prosty, a Ty możesz rozpocząć wydobycie natychmiast lub poczekać, aż nagrody zostaną otrzymane z puli górniczej.

Gdy masz już komputer, pobierz oprogramowanie górnicze Monero i połącz się z pulą górniczą. Oprogramowanie górnicze jest niezbędne do koordynacji procesora z algorytmem. Ważne jest również, aby zarejestrować się w puli górniczej. Jeśli nie masz portfela sprzętowego, możesz pobrać darmowy Monero GUI Wallet i połączyć się z nim. Możesz od razu zacząć wydobywać Monero. Oprogramowanie będzie wtedy monitorować postęp i przekazywać wyniki do Twojego portfela.

Dla Monero dostępnych jest wiele basenów wydobywczych i możesz wybierać spośród dużej liczby z nich. Większość basenów górniczych pobiera od 0% do 2% całkowitej wartości wydobytego XMR. Korzystanie z tych basenów jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie wydobycia Monero, ponieważ zapewniają one energię elektryczną swoim klientom. Istnieją jednak pewne wady korzystania z puli górniczej. Utrzymanie własnego sprzętu może być kosztowne, ponieważ wymaga energii elektrycznej i połączenia internetowego, a dostęp do blockchaina Monero może być trudny. W takim przypadku możesz rozważyć skorzystanie z usługi wydobywczej w chmurze.

W porównaniu z innymi kryptowalutami, wydobycie XMR jest łatwiejsze i mniej kosztowne. W sumie jest 17 milionów XMR, a ponieważ algorytm został zaprojektowany tak, aby zniechęcić do rozwoju ASIC, górnictwo procesora jest najlepszym sposobem na wydobycie tej waluty. Istnieje wiele zalet górnictwa w chmurze, które usuwa kłopot związany z ustawieniem platformy górniczej. W ten sposób możesz skupić się na zarabianiu większej ilości XMR i zarabianiu większej ilości gotówki.

SHA-256

SHA-256 to algorytm kryptograficzny, który został opracowany przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego w 2001 roku. Ten algorytm jest deterministyczną, jednokierunkową funkcją, która nie może być odwrócona z jej wyjścia. Jest również bardzo wydajny, umożliwiając zwykłym komputerom wykonanie go setki razy na sekundę. Algorytm ten jest integralną częścią sieci Bitcoin, która jest pierwszym na świecie blockchainem i jest obecnie największą wirtualną walutą według kapitalizacji rynkowej.

SHA-256 jest jednym z najpopularniejszych kryptograficznych algorytmów haszujących i najczęściej wykorzystywanym przez górników Bitcoin. Jego wysoki poziom bezpieczeństwa sprawia, że jest pożądanym wyborem dla rozwoju nowych krypto monet. Pierwsi górnicy Bitcoin otrzymają nagrodę za blok w wysokości 12,5 bitcoina, ponieważ jest to jeden z najbezpieczniejszych dostępnych algorytmów. Usługi puli górniczej są dostępne w witrynach takich jak Developcoins, które zapewniają zarówno wynajem platform górniczych, jak i usługi dla górników Bitcoin.

SHA-256 przyjmuje dowolne dane wejściowe, w tym pojedyncze słowo lub pełne zdanie, i wytwarza wyjście o długości 256 bitów. W ten sposób algorytm jest podobny do blendera, który przetwarza owoce, aż powstanie smaczne smoothie. SHA-256 działa w ten sam sposób, przy czym każde wejście zawiera pojedyncze słowo, zdanie, a nawet całą książkę. Wyjście zawsze będzie miało długość 256 bitów – odpowiednik 32 bajtów. Wynikiem jest blok losowych znaków alfanumerycznych. SHA-256 jest algorytmem kryptograficznym, który jest wykorzystywany w górnictwie kryptowalutowym, a także od kilku lat jest powszechnie stosowanym algorytmem szyfrowania na giełdach Bitcoin.

Algorytm działa na buforze 256-bitowym. Posiada osiem rejestrów, z których każdy zawiera wartość szesnastkową. Następnie algorytm haszujący przetwarza zmienioną wartość. Udany hash jest następnie zapisywany w bloku. Następnie proces jest powtarzany, aż wynik haszowania będzie mniejszy niż cel. Proces ten trwa do momentu, gdy wynik haszowania SHA-256 jest mniejszy od wartości docelowej, wartością prawdziwą lub fałszywą.

Monero

Wydobywanie Monero jest stosunkowo łatwe i nie wymaga wysokich umiejętności komputerowych. Waluta działa za pomocą systemu znanego jako podpisy pierścieniowe i adresy stealth, które pozwalają nadawcy wygenerować unikalny jednorazowy adres publiczny i pozwalają odbiorcy używać tego samego adresu publicznego do otrzymywania płatności. Podobnie jak w przypadku Bitcoina, użytkownicy Monero generują prywatny klucz widoku i klucz wydatku, aby zabezpieczyć swoje transakcje.

Nagroda za wydobycie Monero zależy od ceny XMR, więc bądź tego świadomy. Będziesz musiał porównać koszt hashrate górniczego do nagrody, a także wszelkie opłaty za utrzymanie puli. Kalkulator opłacalności wydobycia może pomóc Ci podjąć świadomą decyzję w oparciu o Twoje konkretne potrzeby. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej pieniędzy inwestujesz, tym lepiej. Jednak nadal ważne jest, aby rozważyć swoją inwestycję, więc im więcej pieniędzy zainwestujesz w proces wydobycia, tym bardziej prawdopodobne jest, że osiągniesz zysk.

Istnieją różne rodzaje sprzętu wymagane do wydobycia Monero. Na przykład BTC używa SHA-256, podczas gdy Monero używa RandomX. Różnica między tymi dwoma urządzeniami górniczymi wynika głównie z ich różnych algorytmów haszowania. Podczas gdy ASIC są popularne, twórcy Monero zniechęcili do ich używania. ASIC mają tendencję do bycia drogimi i mogą prowadzić do centralizacji wydobycia. Z tego powodu wydobycie na CPU jest obecnie zalecaną metodą.

Pojawiła się nowa metoda wydobywania Monero o nazwie P2Pool. Daje ona górnikom kontrolę nad ich węzłami. Ponieważ P2Pool jest sidechainem dla Monero, sieć P2Pool posiada sidechain z dużą liczbą rigów. Wysokiej jakości szablony bloków są dodawane do blockchaina P2Pool jako bloki. Bloki te liczą się jako „akcje” dla górnika, który je znalazł.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *