Jaka jest przyszłość kryptowalut?

Jaka jest przyszłość kryptowalut?

Kryptowaluty nie są jak akcje czy obligacje, które mają wartość pieniężną popartą obietnicą rządu, że w przyszłości wycisną podatników. Zamiast tego są czysto cyfrowymi jednostkami monetarnymi, których wartość zależy od ich wiarygodności jako środka płatniczego w przyszłości. Dlatego właśnie regulacja wydaje się być najbezpieczniejszym kierunkiem działania.

Bitcoin

Rynek kryptowalut stale rośnie, ale obecnie akceptuje je tylko ułamek sprzedawców. Potrzeba czasu, aby rynek kryptowalut osiągnął szerszą akceptację konsumentów. Większość ludzi pozostaje niezdecydowana co do kryptowalut ze względu na ich względną złożoność, chociaż osoby obeznane z technologią mogą się skusić na ich użycie.

Pomimo wysokiej zmienności i opłat transakcyjnych, kryptowaluta staje się bardziej mainstreamowa i może ostatecznie stać się szeroko stosowanym magazynem wartości. Ale ryzyko związane z regulacją jest wysokie, a przyszłość kryptowalut jest nadal niepewna. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, kryptowaluty nie są wspierane przez żaden rząd lub naród. Polegają na infrastrukturze bazowej, z której duża część znajduje się w Chinach. Oznacza to, że chiński rząd może łatwo wpłynąć na wartość kryptowalut.

Liczba inwestorów kryptowalutowych od dłuższego czasu stale rośnie, ale ostatni wzrost był wybuchowy. W związku z tym zmienił się profil inwestorów. W erze czeków stymulacyjnych i meme stocks, wielu konsumentów postrzegało kryptowaluty jako sposób na zasilenie swoich portfeli.

Szybki rozwój kryptowalut doprowadził do powstania szeregu inicjatyw regulacyjnych. Celem tych regulacji jest zapewnienie stabilności i ochrony rynku, ale entuzjaści kryptowalut obawiają się, że regulacje pozbawią je anonimowości i zmienności, które charakteryzują cyfrową walutę. Regulatorzy powinni pamiętać, że istnieje równowaga między środkami regulacyjnymi a innowacjami.

Jednak regulatorzy wciąż nie są pewni, jak najlepiej uregulować przemysł kryptowalutowy. Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, stwierdził, że nie ma zamiaru zakazać kryptowalut w USA do 2021 roku. Wyraził jednak swoje zainteresowanie pomocą inwestorom w zrozumieniu, jak zgłosić swoje inwestycje na rynku kryptowalut. Dalej powiedział, że rząd federalny musi bardziej zaangażować się w regulację rynku kryptowalut.

Litecoin

Litecoin ma wiele zalet w stosunku do swojego bardziej popularnego odpowiednika, Bitcoina. Po pierwsze, ma łatwy w użyciu interfejs. Ponadto, został włączony do wielu popularnych linii, takich jak Venmo i Paypal, co zwiększa jego dostępność i wiarygodność. Poza tym, Litecoin przyciągnął również liczne partnerstwa. W szczególności współpracował z UFC Octagon, NordVPN i Cred, znaną platformą do pożyczania i kredytowania kryptowalut. Venmo również uruchomił Litecoin na swojej platformie w 2018 roku.

Litecoin jest również bardzo popularny wśród społeczności deweloperskiej i jest często używany jako pole testowe dla nowych projektów. Co więcej, jest łatwy w użyciu i utrzymaniu. To czyni go atrakcyjnym wyborem dla handlowców i inwestorów. Dodatkowo, jest wspierany przez większość organów regulacyjnych w różnych krajach.

Oprócz tego warto zauważyć, że większość prognoz dotyczących Litecoin jest bycza i nie widzi spadku monety. Raczej widzą, że pozostaje rentowna przez następną dekadę lub dłużej. Chociaż zawsze istnieje ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty, warto spróbować, jeśli jesteś w stanie przyjąć długoterminowe podejście. Dzięki temu podejściu możesz dokonać zyskownej inwestycji w LTC w dłuższej perspektywie.

Litecoin to wirtualna waluta, która ułatwia płatności online. System blockchain Litecoin umożliwia dokonywanie płatności przez Internet bez żadnych kłopotów. Jego głównym celem jest zapewnienie bardziej przejrzystego i szybkiego systemu transakcji. Wiele innych kryptowalut również wykorzystuje technologię blockchain, ale Litecoin jest inny.

Litecoin został stworzony, aby rozwiązać rosnące problemy ze skalowalnością, które ma Bitcoin. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników, sieć doświadcza wąskich gardeł, co zwiększa koszty korzystania z niej. Litecoin rozwiązuje to, czyniąc swój blockchain skalowalnym i zwiększając jego szybkość działania. Ponadto, w przeciwieństwie do Bitcoina, Litecoin nie posiada również żadnych kontroli rządowych, co czyni go prawdziwie zdecentralizowanym systemem płatności.

Ripple

Ripple jest nowym rodzajem kryptowaluty, która ma na celu bycie tak szybką, jak to tylko możliwe przy zachowaniu bardzo niskich opłat. To czyni ją bardzo atrakcyjną dla banków, ponieważ może pomóc im uniknąć wysokich opłat podczas wysyłania pieniędzy za granicę. Ostatecznie ma nadzieję, że zastąpi SWIFT, obecny standard międzynarodowych przelewów bankowych. Banki testują już usługę xRapid firmy Ripple, która wykorzystuje kryptowalutę XRP.

Ripple jest szybką bramką płatniczą i nie jest regulowana przez banki i instytucje finansowe, co pozwala jej być dobrym wyborem dla firm. Oczekuje się, że ta kryptowaluta osiągnie znaczne zyski, zwłaszcza jeśli sprawa SEC przeciwko niej zostanie pokonana. Jednak przed zainwestowaniem w Ripple ważne jest, aby przeprowadzić własne badania i zrozumieć, jak działa rynek.

Ripple podjęło próbę zminimalizowania tej niepewności za pomocą kilku mechanizmów, w tym szybkich potwierdzeń transakcji. Transakcje są potwierdzane w zaledwie cztery do pięciu sekund, co jest szybsze niż w przypadku bitcoina czy przelewów bankowych. Opłaty transakcyjne są również bardzo niskie – zaledwie 0,00001 XRP za transakcję.

Sprawa Ripple prawdopodobnie nie zostanie rozwiązana najwcześniej do 2023 roku. Sąd podjął jednak decyzję dotyczącą dopuszczalności niektórych dowodów, takich jak przemówienie byłego dyrektora SEC Williama Hinmana. Sąd musi jednak jeszcze zdecydować, czy inne dowody powinny zostać uwzględnione. Tymczasem SEC argumentuje, że tokeny XRP są papierami wartościowymi.

Ripple został założony w 2012 roku i początkowo był wyceniany na mniej niż 0,10 USD. Kryptowaluta cieszyła się krótkim boomem w bańce na rynku kryptowalut pod koniec 2017 roku, osiągając wysoki poziom 3,84 USD w dniu 4 stycznia 2018 roku. Do końca roku cena spadła do 0,50 USD. Następnie spędził większość 2020 roku na poziomie 0,20 USD, zamykając się na poziomie 0,2198 USD na koniec roku.

XRP

XRP to szybko rozwijająca się kryptowaluta, która różni się od większości innych. Działa na RippleNet, zdecentralizowanej sieci instytucji finansowych, która wykorzystuje technologię blockchain i API firmy Ripple. XRP jest natywną monetą sieci Ripple. Wykorzystuje protokół Federated Consensus do ułatwienia transakcji, dzięki czemu jest szybszy niż tradycyjne blockchainy proof-of-work.

Cena Ripple jest bliska jednorocznemu niskiemu poziomowi i handluje na niektórych z najlepszych giełd kryptowalutowych na świecie. W zależności od tego, jak rynek reaguje na najnowsze wiadomości Ripple, może znacznie wzrosnąć lub spaść. Dlatego przed zainwestowaniem w Ripple upewnij się, że jesteś w pełni poinformowany i rozumiesz ryzyko związane z tą kryptowalutą.

XRP to kryptowaluta, która działa globalnie. W związku z tym może znaleźć się pod jurysdykcją amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Ponieważ SEC działa tylko w USA, wygrana Ripple może doprowadzić do tego, że więcej kryptowalut będzie działać nielegalnie. Mogłoby to negatywnie wpłynąć na cały rynek.

XRP jest jedną z największych kryptowalut, a niektórzy mają nadzieję, że może stać się standardem dla międzynarodowych transferów pieniężnych. Niektórzy zwolennicy XRP mówią nawet o nowej rewolucji przemysłowej, co może odstraszyć niektórych outsiderów. Niemniej jednak zawsze lepiej być ostrożnym w przypadku kryptowalut.

Niektórzy analitycy uważają, że XRP osiągnie cenę 1,40 USD do końca roku. Istnieje jednak różnica między niską i wysoką ceną, co sygnalizuje zwiększoną zmienność. W rezultacie najniższa cena XRP będzie prawdopodobnie zbliżona do 0,40 USD w kwietniu.

Ether

Pomimo skalistego roku dla branży kryptowalutowej, Ethereum ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jego rozwój pomoże stworzyć nowy ekosystem finansowy. Z prawie dziewięcioma milionami ETH zamkniętymi w portfelu DeFi, Ethereum jest kręgosłupem tego nowego systemu finansowego. Podczas gdy rynek kryptowalut doświadczył kilku poważnych niepowodzeń w ostatnich latach, oczekuje się, że przetrwa następną burzę z niewielkimi lub żadnymi problemami.

Sieć Ethereum próbuje połączyć się z siecią TRON, co w przypadku sukcesu spowoduje silną ofertę pod ceną ETH. Połączenie ma nastąpić między 6 a 12 sierpnia, jak podaje blog Ethereum Foundation. W pierwszej połowie roku cena Ethereum gwałtownie spadła, a rynki kryptowalutowe zaczęły zmieniać się w niedźwiedzie. Upadek terrausd stablecoin mocno ważył na rynku.

Oprócz bycia cyfrową walutą, Ethereum umożliwia również deweloperom tworzenie nowych aplikacji. Aplikacje te będą wykorzystywać natywny token Ethereum, Ether (ETH). Będzie on również używany do płacenia za transakcje. Wykorzystanie ETH w transakcjach jest znacznie wyższe niż w przypadku Bitcoina. Sieć ma potencjał, aby zrewolucjonizować całe branże.

Ethereum ma ponad 286 miliardów dolarów w kapitale rynkowym. Jest to druga najbardziej wartościowa kryptowaluta po Bitcoinie. Chociaż ma większe ryzyko, oferuje większe nagrody. W końcu przeszła fazę proof-of-concept i jest teraz pełnoprawną klasą aktywów. Jeśli chcesz zainwestować w kryptowalutę, może to być właściwy moment, aby to zrobić.

Obecnie Ethereum jest w stanie przeprowadzić piętnaście transakcji na sekundę. Jego przyszłym celem jest osiągnięcie stu tysięcy transakcji na sekundę. To skarliłoby limit firm obsługujących karty kredytowe, takich jak Visa i Mastercard. Jednak zajmie to trochę czasu i będzie wymagało ogromnych ilości energii elektrycznej. Obecnie szacuje się, że blockchain Ethereum zużywa 112 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie. Jest to odpowiednik około 53 ton metrycznych emisji dwutlenku węgla każdego roku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *