Jakie są korzyści z kryptowalut?

Jakie są korzyści z kryptowalut?

Kryptowaluty są zdecentralizowanym systemem, który nie jest zależny od scentralizowanych agencji, aby kontrolować i egzekwować zaufanie między dwiema stronami. To eliminuje jedno z największych zagrożeń we współczesnym społeczeństwie – pojedynczy punkt awarii, który może spowodować kryzys finansowy. Jako takie, kryptowaluty stanowią rewolucyjną zmianę w systemach pieniężnych.

Anonimowość

Anonimowość kryptowalut jest korzyścią, którą wielu użytkowników uważa za atrakcyjną. W czasach, gdy informacje o ludziach mogą być dostępne niemal natychmiast, miło jest mieć trochę prywatności podczas dokonywania transakcji pieniężnych. Jednak anonimowość kryptowaluty nie jest bez problemów. Oto niektóre z obaw, których powinieneś być świadomy, jeśli myślisz o przyjęciu kryptowaluty.

Dodana anonimowość: Główną zaletą korzystania z kryptowalut jest ich zdolność do zapobiegania śledzeniu użytkowników przez rząd i inne agencje. Podczas gdy prywatność zwiększa prywatność twoich transakcji, zwiększa również zamienność monety. Rzeczy zamienne mają podobną wartość, ale wartość może się zmieniać w zależności od ingerencji rządu lub różnic w technologii. Anonimowość zwiększa również wartość kryptowaluty.

Prywatność: Podczas gdy prywatność jest główną zaletą Bitcoina, niektóre państwa nadal próbują regulować anonimowe aktywa. Na przykład niektóre stany ustaliły termin 2021 roku na wprowadzenie zakazu anonimowych aktywów. Jednak niektóre giełdy kryptowalutowe nadal akceptują anonimowe aktywa. Najpopularniejsze giełdy nie akceptują anonimowych aktywów.

Anonimowość: Bitcoin i inne anonimowe aktywa kryptowalutowe są niezwykle anonimowe. W związku z tym istnieje znaczne ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Europejski Urząd Nadzoru Bankowego wydał niedawno opinię podkreślającą te zagrożenia. Ale pomimo zabezpieczeń kryptowalut, nie należy lekceważyć ryzyka związanego z anonimowymi transakcjami.

Anonimowość: W przeciwieństwie do tradycyjnych transakcji gotówkowych, transakcje kryptowalutowe nie mogą być śledzone do oryginalnych właścicieli. Oznacza to, że możliwe jest, aby jedna osoba handlowała pod wieloma różnymi „tożsamościami”. Możliwe jest również używanie różnych „tożsamości” do różnych transakcji. Korzystanie z anonimowej kryptowaluty pozwala również uniknąć narażania swojej prawdziwej tożsamości na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Jednymi z największych zalet bezpieczeństwa kryptowalut są ich zdecentralizowana natura. Ponieważ są to aktywa cyfrowe, nie ma fizycznego miejsca do ich przechowywania, a dowód własności ogranicza się do kluczy prywatnych, które są używane do uwierzytelniania transakcji. To sprawia, że kryptowaluty są atrakcyjnym celem dla hakerów, ale wiele firm nie zdaje sobie sprawy z zastosowanych środków bezpieczeństwa. Nawet jeśli kryptowaluta jest szeroko akceptowana przez globalne firmy, takie jak Microsoft i Amazon, może nie być odpowiednia dla wszystkich organizacji. Aby upewnić się, że jesteś chroniony, powinieneś zbadać ryzyko z tym związane i porozmawiać z wykwalifikowanym brokerem ubezpieczeniowym, zanim zaczniesz akceptować kryptowalutę.

Podczas gdy istnieje wiele korzyści związanych z bezpieczeństwem kryptowalut, giełdy mogą nie być bezpieczne. Większość giełd przechowuje dane portfela użytkownika, a to jest powszechny sposób na kradzież funduszy przez hakerów. Chociaż giełdy stają się bardziej bezpieczne, zawsze istnieje ryzyko, że zostaną zhakowane. Na przykład, Bitfinex i Mt Gox ucierpiały z powodu włamań. Na szczęście większość giełd jest dziś bezpieczna.

Podczas gdy bezpieczeństwo kart kredytowych poprawiło się w ostatnich latach, całkowite usunięcie danych osobowych z transakcji kryptowalutowych pozostaje wyzwaniem. O wiele łatwiej jest ukraść dane osobowe z karty kredytowej niż z transakcji kryptowalutowej. Powód jest prosty: token jest tajnym kluczem, a przekazywanie go zasadniczo naraża na ryzyko całe konto.

Kolejną zaletą kryptowalut jest ich zdolność do ochrony przed kradzieżą tożsamości. Bezpieczeństwo tych transakcji jest zwiększone przez fakt, że nie ma zaangażowanych pośredników. Ponadto, transakcje te są szybsze i nie ma dodatkowych opłat transakcyjnych. Podczas gdy rządy wahają się, czy zaakceptować cyfrową walutę, prywatność i anonimowość, jaką oferuje, jest jej zdecydowaną zaletą.

Dywersyfikacja

Dywersyfikacja jest kluczowym elementem maksymalizacji skorygowanego o ryzyko zwrotu z portfela inwestycyjnego. Chociaż może być trudno pogrupować kryptowaluty w ramach tradycyjnych klas aktywów, warto rozważyć potencjalne korzyści z dywersyfikacji w kryptowalutach. Ceny kryptowalut są w dużej mierze zmienne i ważne jest, aby rozważyć profil ryzyka i zysku przed dodaniem ich do portfela.

Kryptowaluta ma podobne korzyści z dywersyfikacji jak tradycyjne aktywa, w tym akcje. Dywersyfikacja zapewnia inwestorowi portfel nieskorelowanych aktywów, co chroni go przed katastrofalną stratą w przypadku niepowodzenia jednej inwestycji. Ponadto dywersyfikacja pomaga również inwestorom przejechać przez rynki niedźwiedzi, ponieważ obligacje rosną w wartości, podczas gdy akcje spadają. Dzięki tym korzyściom, kryptowaluty okazują się obecnie inteligentną opcją dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.

W tym samym badaniu autorzy stwierdzili, że siedem z dziewięciu kategorii kryptowalut zapewniło inwestorom korzyści z dywersyfikacji. Obejmowało to monety PoW i PoS, które były korzystne niezależnie od tolerancji ryzyka inwestora. Pozostałe trzy kategorie monet zapewniały większe korzyści z dywersyfikacji dla konserwatywnych i agresywnych inwestorów.

Korzyści z dywersyfikacji kryptowalut są najlepiej rozumiane z perspektywy długoterminowej. Względna stabilność kryptowalut, zwłaszcza tych, które nie są skorelowane z tradycyjnym aktywem, może być postrzegana poprzez wyniki funduszu. Ponadto, kryptowaluty dobrze pasują do portfeli stycznych, a portfele o minimalnej wariancji prawdopodobnie nie odnotują niekorzystnych wyników. Co więcej, marginalne inwestycje w kryptowaluty mogą poprawić globalny portfel z międzynarodową dywersyfikacją.

Dodanie kryptowalut do istniejącego portfela może znacznie zwiększyć wskaźnik Sharpe’a. Jednak dodanie alternatywnych kryptowalut do istniejącego portfela zwiększy również ryzyko pogorszenia sytuacji. Gdy portfel jest zdywersyfikowany, maksymalny drawdown będzie wyższy.

Niski koszt

Niski koszt kryptowalut jest wielką atrakcją dla wielu nowych inwestorów, ale niska cena nie zawsze świadczy o wartości. Ważne jest, aby inwestować mądrze i szukać dobrych porad inwestycyjnych przed zakupem. Codziennie wypuszczanych jest wiele nowych monet, a ceny mogą zmieniać się niemal natychmiast. Na przykład jedną z najtańszych kryptowalut na Coinbase jest moneta Shiba Inu, która kosztuje $0.000011 na dzień 22 września 2022 roku.

Islandia, znana ze swojego umiarkowanego klimatu, jest jednym z najtańszych krajów do wydobywania kryptowalut. Kraj ten posiada ogromne zasoby hydroelektryczne, a koszt wydobycia jednego bitcoina wynosi tam zaledwie 4 746 dolarów. Jedynym innym krajem, który zbliża się do Islandii jest Korea Południowa. Według badań przeprowadzonych przez Elite Fixtures, koszt wydobycia kryptowalut w tych krajach jest niższy niż w Stanach Zjednoczonych.

Dostępność

Kryptowaluta zyskała ogromną popularność w ciągu ostatnich kilku lat, ale pomimo imponującego wzrostu, napotyka kilka przeszkód, które muszą zostać pokonane, aby naprawdę dotrzeć do mas. Po pierwsze, kupno i sprzedaż kryptowaluty musi być łatwiejsze niż obecnie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ sceptycy kryptowalut twierdzą, że przestrzeń ta jest nękana przez oszustwa i oszustów. Potrzeba będzie cierpliwości i przyjaznej dla użytkownika technologii, aby wygrać z niewierzącymi i uczynić kryptowalutę bardziej dostępną dla wszystkich.

Problem z obecnym systemem polega na tym, że ludzie, którzy mogą korzystać z kryptowalut, są zazwyczaj biali i zamożni. Stwarza to poważny problem z różnorodnością. Aby przezwyciężyć ten problem, niektóre firmy stworzyły usługi, aby pomóc mniej zaawansowanym technologicznie osobom korzystać z kryptowalut. Firmy takie jak Wirex zbudowały przyjazną dla użytkownika platformę, która pozwala ludziom wpłacać i wypłacać kryptowaluty za pomocą karty debetowej/kredytowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *