Kryptokurrency XRP News

Kryptokurrency XRP News

Ta kryptowaluta XRP News koncentruje się na firmie Ripple i nadchodzącym wydaniu miliarda XRP każdego miesiąca przez następne 55 miesięcy. Ripple, oparta na blockchainie alternatywa dla SWIFT, zmierzyła się już z pozwami ze strony SEC, ale przed nami jeszcze wiele nowości. To, czy firma zostanie pozwana, czy nie, będzie zależało od jej zdolności do pozyskania kapitału na rynku.

XRP to natywna cyfrowa waluta Ripple

XRP to natywna cyfrowa waluta księgi XRP i sieci Ripple. Został zaprojektowany jako waluta pomostowa, która ułatwia płatności transgraniczne. Kryptowaluta szybko przyciągnęła uwagę głównych inwestorów instytucjonalnych i od tego czasu została przyjęta przez setki instytucji finansowych. W tym artykule przyglądamy się zaletom i wadom XRP oraz temu, dlaczego może ona dobrze pasować do Twojego portfela.

Obecnie Ripple Labs zatrudnia ponad 500 osób na całym świecie, posiadając dziewięć biur w różnych lokalizacjach. Jego baza klientów rośnie w tempie ponad 300% rok do roku. Pakiet oprogramowania firmy jest wykorzystywany przez programistów i przedsiębiorstwa do pracy z księgą XRP. Obejmuje on również narzędzia do interakcji z jej platformą PayID. Ekosystem XRP obejmuje również platformę Interledger, która jest oddzielna od XRP, ale jest ważnym elementem dla jej przyjęcia.

W 2012 roku firma Ripple wprowadziła na rynek swój pierwszy token XRP i wydała pierwszy XRP Ledger. Firma stworzyła 100 miliardów tokenów XRP, z czego 80 miliardów zostało przydzielone Ripple, a 20 miliardów założycielom. W 2013 roku Ripple zebrał 7,5 miliona dolarów od firm venture. W lutym 2017 roku protokół Ripple zaczął być wykorzystywany do płatności międzynarodowych. Od tego czasu firma wdrożyła technologię Ripple z bankami w USA, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej. System XRP został zintegrowany z największym bankiem na Bliskim Wschodzie – Arabią Saudyjską.

W przeciwieństwie do Bitcoina, XRP został zaprojektowany jako natywna waluta cyfrowa firmy finansowej. Jest to zdecydowana przewaga nad innymi kryptowalutami, w tym Bitcoinem. Bitcoin został stworzony jako waluta peer-to-peer, podczas gdy XRP został zaprojektowany dla firm finansowych. Umożliwia firmom finansowym szybsze przesyłanie pieniędzy przez granice. W rezultacie ma potencjał, aby zrewolucjonizować sposób dokonywania płatności w branży finansowej.

Moneta XRP została pierwotnie zaprojektowana jako szybsza, skalowalna waluta, która nadawała się do codziennych płatności. Jednak twórcy XRP szybko zaczęli skupiać się bardziej na zastosowaniach instytucjonalnych. Zaletą waluty jest możliwość wymiany na dowolne aktywa lub waluty. Ponadto XRP jest z założenia deflacyjny. Gdy sieć Ripple zacznie uwalniać XRP z kont escrow, zwiększy się obiegowa podaż XRP.

Jest to oparta na blockchainie alternatywa dla SWIFT

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, czyli SWIFT, to globalna sieć płatnicza, która każdego dnia przetwarza transakcje o wartości około 300 miliardów dolarów w 148 różnych walutach. Sieć została zaprojektowana w latach 50. i od tego czasu pozostała w dużej mierze niezmieniona. Dziś jest to 46-letni gigant technologii bankowych, który bardzo poważnie potraktował blockchain. W związku z tym interesujące będzie zobaczyć, jak Ripple jest w stanie przejąć rynek płatności od SWIFT.

Ripple wykorzystuje system blockchain z zezwoleniem, aby umożliwić płatności międzynarodowe w czasie rzeczywistym bez opóźnień i błędów ludzkich. Oznacza to, że transakcje XRP mogą trwać sekundy zamiast dni, a banki mogą wysyłać je do dowolnego miejsca przeznaczenia za niską opłatą. Tokeny XRP firmy Ripple zyskały na popularności w ostatnich latach, a w 2017 roku były drugą najcenniejszą kryptowalutą po Bitcoinie. W tym czasie miały 120 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej. Jednak pozew ze strony SEC zahamował wzrost firmy. Teraz są siódmą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, z wartością 16,7 mld dolarów na lipiec 2022 roku.

Chociaż Ripple twierdzi, że zastępuje SWIFT, ma znacznie większe ambicje. Firma prowadzi RippleNet, platformę, która umożliwia bankom wysyłanie i odbieranie aktywów cyfrowych oraz przeprowadzanie transakcji transgranicznych. Dzięki sukcesowi swojego systemu płatności opartego na blockchainie, token XRP firmy Ripple jest obecnie jedną z pięciu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Wykorzystanie XRP jest ważną innowacją dla banków i instytucji finansowych. Ma potencjał, aby wyeliminować wiele problemów związanych z istniejącą siecią SWIFT. Jednym z głównych problemów z tym systemem jest brak przejrzystości. XRP może wyeliminować ten problem, umożliwiając bankom prowadzenie jednego konta i korzystanie z jednej waluty cyfrowej zamiast wielu walut fiat. W rezultacie banki mogą wyeliminować potrzebę posiadania wielu banków korespondentów, a tym samym zmniejszyć koszty narzutów na spready.

Ripple jest księgą z zezwoleniem, co oznacza, że użytkownicy muszą wyraźnie udzielić zezwolenia na wykonanie transakcji. Natomiast Bitcoin blockchain jest permissionless, co oznacza, że każdy może pobrać klienta i uczestniczyć w procesie wydobycia. Kolejną zaletą Ripple jest jego zdolność do przetwarzania transakcji z dużą prędkością. Jest w stanie obsługiwać transakcje z prędkością do 1500 TPS, czyli znacznie szybciej niż tradycyjne banki.

Może być używany jako waluta pomostowa

Ripple to firma, która rozwija technologię blockchain i pracuje nad zastosowaniem jej do walut cyfrowych. Technologia stojąca za jej kryptowalutą XRP ma sprawić, że będą one bardziej interoperacyjne i użyteczne poza granicami państw. W tym tygodniu firma opublikowała białą księgę na ten temat. Ogłosiła w tym miesiącu, że pilotuje prywatną księgę dla banków centralnych, a ten dokument nakreśla, w jaki sposób XRP może być wykorzystany jako waluta pomostowa.

XRP może służyć jako waluta pomostowa w transakcjach między instytucjami finansowymi a innymi walutami. Ma potencjał, aby zastąpić USD jako wspólną walutę w systemach rozliczeniowych. Dzięki temu zmniejszy się konieczność stosowania opłat i marż kursowych oraz przyspieszy czas przetwarzania transakcji płatniczej. Technologia ta będzie jednak skuteczna tylko wtedy, gdy uda się pokonać jej główne wady. XRP może nie być tak popularny jak Bitcoin, ale jako waluta pomostowa, może być stosowany w niektórych przypadkach.

XRP jest dobrym kandydatem do wykorzystania jako waluta pomostowa, ponieważ nie dyskryminuje fiatów i kryptowalut. Wszystkie ekosystemy walutowe będą miały swoje własne bramy. Bramki mogłyby obejmować USDsnapswap, BTCbitstamp i CADBluzelle. XRP byłoby odbierane przez Gateway, a bitcoiny byłyby wysyłane do River. Dzięki wielu bramkom można stworzyć łańcuch zaufania między użytkownikami.

Ripple mówi o wykorzystaniu XRP jako waluty pomostowej dla płatności międzynarodowych. Doprowadziłoby to do tego, że banki trzymałyby mniej walut obcych niż bez tej kryptowaluty. Na przykład banki nie potrzebowałyby tak dużo obcej waluty na kontach nostro, aby rozliczać płatności międzynarodowe. Zmniejszyłoby to również ryzyko związane z zobowiązaniem się banku do używania XRP jako waluty pomostowej. Poza tym, banki muszą również przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

RippleNet oferuje szereg produktów i usług dla firm i osób prywatnych, aby wykorzystać XRP jako walutę pomostową. Obejmują one system rozliczeń płatności xCurrent oraz xRapid, który jest związany z promocją XRP jako waluty pomostowej. Oba te rozwiązania mają na celu zmniejszenie kosztów płynności i poprawę płatności międzynarodowych. Ponadto sieć współpracuje z wieloma bankami i innymi instytucjami finansowymi, aby płatności transgraniczne były bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

Został pozwany przez SEC

XRP został pozwany przez Południowo-Wschodnią Komisję Papierów Wartościowych, organ regulacyjny, który był aktywny w przestrzeni kryptowalutowej. SEC regularnie celował w przeszłości w firmy kryptowalutowe, a przy okazji lasował się ostrzeżeniami i pozwami sądowymi. W 2013 roku SEC zamknął Bitcoin Savings and Trust, który prowadził nielegalną ofertę papierów wartościowych. Założyciel firmy, Trendon Shavers, został skazany na 1,5 roku więzienia.

SEC natomiast pozywa firmy kryptowalutowe od co najmniej stycznia 2017 roku. Obecnie tylko Ripple zostało pozwane. SEC ma jednak historię procesów sądowych przeciwko firmom kryptowalutowym, a większość pozwów kończy się ugodą. Agencja jest skłonna uwolnić firmy kryptowalutowe po tym, jak zapłacą grzywny SEC. W rezultacie istnieje sześciu posiadaczy XRP, którzy mogą zaoferować znaczące spojrzenie na sprawę.

Podczas gdy wiadomość o pozwie była ciosem dla XRP, jego cena znacznie się odbiła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wciąż jednak sytuacja pozostaje niepewna. Niekorzystna decyzja może spowodować utratę miliardów dolarów przez niewinnych inwestorów. Może to również doprowadzić do większej niepewności regulacyjnej dla aktywów kryptowalutowych za granicą. W rezultacie konieczne jest zrozumienie pełnego kontekstu prawnego i regulacyjnego przyszłości XRP na rynku amerykańskim.

Chociaż Ripple odzyskało swoją pozycję po krachu z grudnia 2020 r., podlegało ostrym wahaniom, a rynek kryptowalut znajduje się w kolejnym okresie zmienności. W międzyczasie Ripple nadal wywierało presję na SEC, aby zatrzymać pozew. Skupiło się na komentarzach byłego dyrektora SEC Williama Hinmana, które spowodowały rajd cenowy eteru. SEC nie odpowiedział na naszą prośbę o komentarz.

Pozew jest jednym z wielu przykładów, w których SEC celuje w branżę kryptowalutową. Jest to przypadek, w którym Ripple może być słabym ogniwem. Z drugiej strony Ripple zdecydowało się na przeniesienie swojej siedziby za granicę. W rzeczywistości Garlinghouse wielokrotnie stwierdził, że firma nie może pozostać w Stanach Zjednoczonych ze względu na zwiększone napięcie regulacyjne. I ma rację. XRP jest kryptowalutą, a więc podlega regulacjom wielu krajów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *