Meme Bitcoin i meme Dogecoin

Meme Bitcoin i meme Dogecoin

Meme Bitcoin to nie jedyna rzecz, która dzieje się obecnie w świecie kryptowalut. Wielu inwestorów zostało oszukanych w schematach pump-and-dump. Te schematy zachwycają nowych inwestorów, tworząc szał kupowania i sprzedawania. Niektóre z tych osób mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że to właśnie one są atrapami. W zeszłym roku nastąpił zalew początkowych ofert monet (ICO), które generowały szum i zawyżone ceny. Niektóre ICO miały nawet poparcia celebrytów, ale ostatecznie wszystkie były oszustwami.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z gazetafinanse.pl

Dogecoin

Meme Dogecoin stał się dość popularny w ciągu ostatnich kilku lat. Cyfrowa waluta rozpoczęła się jako żart w 2013 r. i od tego czasu rozbuja się do 697% w tym roku. Został on pierwotnie stworzony przez dwóch inżynierów oprogramowania, aby wyśmiewać się z rynku kryptowalut. Meme, który jest oparty na Shiba Inu, jest popularny na całym Twitterze. Został nazwany po japońskiej rasie psów, Shiba Inu, która już wcześniej zyskała sławę w Internecie dzięki meme o tej samej nazwie.

Meme Dogecoin zyskał sławę po tym, jak Atsuko Sato, japońska ilustratorka, zamieściła zdjęcie Kabosu na swoim osobistym blogu. Zdjęcie zostało szybko ponownie umieszczone na innych stronach internetowych i rozprzestrzeniło się aż do merchandise. Później został wykorzystany w filmie Easter egg przez gwiazdę YouTube Weird Al Yankovic i na samochodzie kierowcy Nascar Josh Wise. To sprawiło, że meme stało się natychmiast sławne i doprowadziło do powstania nowej waluty cyfrowej o nazwie Dogecoin. Szczyt popularności meme Doge przypadł na przełom 2013 i 2014 roku, po czym nastąpiło wprowadzenie na rynek cyfrowej waluty Dogecoin.

Musk w ostatnich tygodniach promował Dogecoin w mediach społecznościowych. Jego oś czasu na Twitterze jest wypełniona memem Dogecoin. Przypomina mu on technologię z lat 80-tych. Musk udostępnił również podobny meme, który ukazuje grę w szachy. Jest to subtelne poparcie dla cyfrowej waluty. Tweet Muska pomógł Dogecoinowi odzyskać część strat. Wartość kryptowaluty wzrosła o mniej niż dwa procent natychmiast po tweecie Muska, ale nadal jest w dół o ponad cztery procent w tym dniu.

Chociaż meme Dogecoin jest teraz popularny, może zniknąć, zanim się zorientujemy. Przy milionach nowych monet wypuszczanych każdego dnia, jest bardzo mało zachęty do trzymania się ich na dłuższą metę. W rzeczywistości Dogecoin jest podobny do Bitcoin Cash i DASH, ponieważ nie ma limitu czasu życia. Stąd może zostać zastąpiony przez kolejny bezsensowny meme. Jednakże, jeśli chcesz trzymać się monety przez długi czas, powinieneś rozważyć jej zakup.

Podczas gdy Dogecoin jest kolejną wielką rzeczą, istnieją już meme monety zdobywające popularność. Te kryptowaluty są często bardziej zmienne niż kryptowaluty głównego nurtu. Największym powodem tego jest to, że meme coins mogą rozprzestrzeniać się jak dziki ogień. Ich wirusowa natura oznacza, że mają wyższy profil w umysłach inwestorów. Tak więc, gdy myślisz o inwestowaniu w nową kryptowalutę, rozważ te czynniki, zanim zdecydujesz, czy Dogecoin jest dla Ciebie odpowiedni.

Shiba Inu to pies stojący za memem Dogecoin. Shiba Inu jest ikoną internetu i ma ponad 55 000 zwolenników. Pies ma 16 lat i posiada konto na Instagramie, gdzie zamieszcza zdjęcia siebie i innych psów. Jedno ze zdjęć psa zdobyło ponad 55 000 polubień. Popularność Dogecoin sprawiła, że Kabosu stał się celebrytą.

Meme Dogecoin zyskał szeroką trakcję na Reddicie, a kryptowaluta ma swój własny subreddit. Jest uważana za anty-bitcoina pod wieloma względami. Na przykład można go wydobyć za pomocą standardowego komputera PC, co oznacza, że nie trzeba kupować komputera o dużej mocy, aby wydobywać Doge. Popularność meme Dogecoin pomogła również bitcoinowi i innym kryptowalutom zyskać rozgłos.

Wzrost popularności Shiba Inu i Dogecoin został przypisany do jego popularności. Dogecoin wspiął się o ponad 30% w ciągu ostatnich dwóch dni i jest obecnie dziewiątą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. Jego cena wzrosła z 0,0001516 USD do 0,00001774 USD. Cena kryptowaluty osiągnęła swój rekord wszech czasów w wysokości 0,00008 USD w październiku 2021 roku, ale meme ma długą historię.

Podczas gdy ta kryptowaluta cierpiała z powodu długiej listy niepowodzeń, meme dogecoin nadal napędza zaangażowanie i może być tutaj, aby pozostać. Z pomocą swojej potężnej społeczności i innowacyjnej technologii, społeczność Dogecoin ma pozostać siłą na rynku kryptowalut przez dość długi czas. Jest mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie nigdzie się nie ruszy, ale jeśli tak się stanie, może jeszcze bardziej podskoczyć podczas następnego 4/20. Jeśli planujesz kupić Dogecoin, upewnij się, że wykonujesz swoją należytą staranność. Użyj narzędzia do analizy technicznej i uważnie obserwuj swoją walutę.

Shiba Inu Coin

Podczas gdy pomysł stojący za Shiba Inu Coin jest intrygujący, kryptowaluta nie jest realną alternatywą dla bitcoina. Podobnie jak w przypadku wielu innych kryptowalut, Shiba Inu ma ograniczoną użyteczność i nie ma przekonującego przypadku użycia. Ale ma potencjał, aby stać się wartościową i popularną alternatywą dla Bitcoina w przyszłości. Oto niektóre z rzeczy, o których należy pamiętać. Zacznijmy od niektórych jego problemów.

Shiba Inu to bitcoinowy meme i nie jest prawdziwą kryptowalutą. Ta kryptowaluta nie ma żadnego przypadku użycia poza memami i ma niewiele wspólnego z obecnym ekosystemem Bitcoin. Podczas gdy Shiba Inu Coin nie jest legalną kryptowalutą, jest to popularna kryptowaluta z wieloma fanami. Jego twórcy stworzyli meme jako sposób na kapitalizację na szumie i wartości otaczającej Bitcoin. Pomimo ograniczonego przypadku użycia, Shiba Inu ma oddaną armię zwolenników, zwaną Armią Shib.

Pomimo swojej popularności, Shiba Inu nie osiągnęła jeszcze wartości 1$. Zespół deweloperów stojący za meme coinem nadał mu ograniczoną podaż, aby zapewnić, że popyt przewyższa podaż i utrzymuje wzrostowy impet cen. Podczas korekty na rynku kryptowalut wielu traderów przechodziło na kryptowaluty o wielu zastosowaniach i popularne gry metaverse. Na przykład Tamadoge to obiecująca kryptowaluta typu play-to-earn, a jej rodzima kryptowaluta ma na celu bycie jednym z największych projektów kryptowalutowych w 2022 roku.

Moneta Shiba Inu ma ogromny market cap i staje się ważnym pretendentem w branży kryptowalutowej. To tylko kwestia czasu, zanim gotowy produkt trafi na rynek. Ale zanim to nastąpi, deweloperzy muszą pamiętać o tym, czego społeczność chce od produktu. Jeśli Shiba Inu Coin odniesie sukces, może stać się popularną alternatywą dla Bitcoina. Pomoże to uczynić Bitcoina bardziej atrakcyjnym dla tych, którzy szukają sposobu na pierwszą inwestycję kryptowalutową.

Chociaż moneta Shiba Inu może wydawać się bezpieczną opcją inwestycyjną, nie jest to dobry wybór dla inwestorów detalicznych. Chociaż rynek jest duży, ta waluta kryptowalutowa nie oferuje solidnych możliwości inwestycyjnych. Dla tych, którzy szukają inwestycji, nie jest to jednak dobry pomysł, aby kupić monetę Shiba Inu – jest to oszustwo typu pump-and-dump i może nawet nie być warte twojego czasu.

Aktywa meme zyskują popularność ze względu na niski wolumen obrotu. Shiba Inu ma ponad 3,3 miliona zwolenników na Twitterze i forum społecznościowe z prawie pół milionem członków. Warto również zauważyć, że forum społecznościowe r/SHIBArmy ma 474 000 członków. To jednak nie jedyny powód, by kupić Shiba Inu Coin. Korelacja waluty z innymi meme aktywami również drastycznie wzrosła – 40-dniowa korelacja z AMC wynosi 0,784.

Dogecoin był początkowo satyrycznym żartem, który został stworzony przez dwóch inżynierów oprogramowania w 2013 roku. Po tym jak nabrał rozpędu, został przejęty przez inwestorów detalicznych. W październiku 2021 r. osiągnął rekordowy poziom 0,00008 USD, ale na początku tego roku dramatycznie spadł. Jego cena osiągnęła szczyt na poziomie 0,00008$ w październiku 2021 roku. Ale od tego czasu odbił się do poprzedniego wysokiego poziomu 0,00008 USD.

Moneta Shiba Inu ma trzy tokeny: Leash i BONE. Leash jest tokenem użytkowym o ograniczonej podaży. Z kolei token BONE ma 250 milionów monet i służy do zarządzania. Ekosystem obejmuje zdecentralizowaną platformę handlową, funkcje społecznościowe i sieć Shiba Inu. Shiba Inu posiada również kapitalizację rynkową, która jest wartością wszystkich monet w obiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *