Przyszłość kryptowalut

Przyszłość kryptowalut

Chociaż nadal istnieje niepewność co do przyszłości kryptowalut, istnieje również duży potencjał transformacji gospodarczej i politycznej. Zbadamy potencjał kryptowalut i omówimy kwestie regulacyjne, które są z nimi związane. Kryptowaluty zyskują na popularności i w niedalekiej przyszłości będą stanowić istotną część gospodarki.

Niepewność co do przyszłości kryptowalut

W miarę jak entuzjaści kryptowalut napływają do przestrzeni kryptowalutowej, rząd musi znaleźć sposób na zarządzanie ryzykiem i nagrodami związanymi z tą nową technologią. Podczas gdy obecne środowisko regulacyjne jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, przyszłość tej branży pozostaje niepewna. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy. Na przykład niedawny upadek kryptowaluty TerraUSD zwiększył obawy dotyczące bezpieczeństwa walut cyfrowych. Rządy są zainteresowane zapewnieniem przewidywalności wartości kryptowalut i chcą utrzymać bezpieczeństwo rynku.

Jedną z największych obaw jest możliwość podjęcia działań regulacyjnych. Do tego czasu na rynku będzie panowała duża zmienność. Niemniej jednak, ważne jest, aby pamiętać, że kryptowaluta jest tutaj, aby pozostać. Prawdopodobnie w pewnym momencie w przyszłości zostanie poddana opodatkowaniu i regulacji. W międzyczasie, pomimo niepewności, wielu konsumentów postawiło pierwsze kroki w handlu kryptowalutami. Większość z nich ma niewielką lub żadną wiedzę na temat blockchain lub kryptowalut. W efekcie podążali oni wirusowym szlakiem pozostawionym przez wątki z Reddita i zawyżali ceny niektórych aktywów. Doprowadziło to nawet do powstania nowej kategorii „meme stocks”, które podbiły ceny spółek, które nie wywiązały się ze swoich zobowiązań.

Niepewność co do polityki gospodarczej to kolejny powód do inwestowania w kryptowaluty. Jako inwestorzy musicie być świadomi ryzyka związanego z tego typu inwestycjami i tego, gdzie można się przed nim zabezpieczyć. Niepewność w polityce gospodarczej jest zjawiskiem niejednorodnym w różnych gospodarkach i zależy od polityki rządu. Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie ryzyka polityki gospodarczej, a kryptowaluty mogą być dobrym wyborem do tego celu.

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut wchodzą na niego tradycyjne instytucje finansowe. W efekcie również rządy przygotowują regulacje lub zakazują obrotu walutami cyfrowymi. W rezultacie inwestorzy obawiają się, jak te nowe aktywa będą regulowane. I choć jest to dobra rzecz, inwestorzy powinni pamiętać, że przyszłość kryptowalut jest wciąż niepewna.

W rezultacie konieczne jest przeprowadzenie większej ilości badań. Obecne badania na ten temat sugerują, że pojedynczy chiński indeks EPU może być użytecznym sposobem przewidywania zwrotów z kryptowalut. Wymagana jest jednak bardziej szczegółowa analiza, zanim te badania będą mogły zostać uogólnione. Daje nam to jednak pewne wskazówki.

Istnieje kilka nowych badań dotyczących wpływu niepewności w polityce gospodarczej na kryptowaluty. Niektóre z tych badań wykorzystują Granger Causality i Multivariate Quantile Model, aby zidentyfikować wpływ niepewności na zwroty z kryptowalut. Ponadto autorzy zauważyli, że efekt spillover niepewności na politykę gospodarczą nie był znaczący.

Niepewność co do przyszłości kryptowalut sprawiła, że wielu inwestorów przeniosło się z Bitcoina na inne wschodzące kryptowaluty. Chociaż rynek kryptowalut wciąż się rozwija, stał się również przedmiotem ataków i kwestii prawnych. To, czy pojawienie się tych nowych walut cyfrowych będzie regulowane, jest niepewne. Technologia jest wciąż młoda, a może być przyszłością współczesnych finansów.

Potencjał transformacji gospodarczej i politycznej

Chociaż istnieje znaczny potencjał transformacji gospodarczej i politycznej wynikający z powszechnego przyjęcia kryptowalut, szybki wzrost aktywów cyfrowych wiąże się z kilkoma zagrożeniami. Obejmują one ryzyko dla stabilności makrofinansowej, integracji finansowej, ochrony konsumentów i środowiska. Uczynienie kryptowaluty główną walutą narodową w większości krajów, zwłaszcza tych, które są słabe w polityce monetarnej, może być niepraktyczne. Istnieją jednak pewne sposoby, w jakie rządy mogą zająć się tym ryzykiem, w tym ustanowienie stabilnych monet i wzmocnienie monitorowania ekosystemu kryptowalut.

Wraz z rozwojem kryptowalut, rzuciła ona wyzwanie wielu tradycyjnym organizacjom i firmom. Jednym z przykładów jest międzynarodowy transfer pieniędzy. Dzięki kryptowalutom usuwani są pośrednicy, co zmniejsza koszty transakcji i ułatwia transakcje. Może to znacznie zmniejszyć zależność danego kraju od zewnętrznych instytucji finansowych. Ponadto kryptowaluty mogą ułatwić rozwój równoległych systemów finansowych.

Kryptowaluty przekroczyły już kapitały rynkowe tradycyjnych walut. Według stanu z listopada ubiegłego roku, wartość cyfrowych aktywów przekroczyła 3 biliony dolarów. Jest to wzrost z 14 miliardów dolarów zaledwie pięć lat temu. Obecnie około 40 milionów osób i 16 procent dorosłych Amerykanów handluje kryptowalutami. Ponadto ponad sto krajów bada wykorzystanie cyfrowych form waluty swojego narodu, która jest znana jako waluta cyfrowa banku centralnego.

Ponieważ wszystkie transakcje na blockchainie są zapisywane w cyfrowej księdze, szanse na oszustwo i korupcję są znacznie zmniejszone. Dzięki temu miliony ludzi będą mogły inwestować, przesyłać pieniądze przez granice i zakładać firmy. Poprzez demokratyzację systemu finansowego, kryptowaluty mogą pomóc w stworzeniu bardziej integracyjnego społeczeństwa.

Szybki wzrost Bitcoina powoduje, że rządy są ostrożne wobec jego użycia. Rządy wahały się przed uregulowaniem waluty w obawie, że może ona zostać wykorzystana do nielegalnych celów. W rzeczywistości może ona pomóc przestępcom uniknąć wykrycia, co jest głównym powodem, dla którego rządy są ostrożne wobec jej postępu. Oczekuje się, że ten trend utrzyma się, dopóki ekosystem kryptowalut nie dojrzeje i nie będzie mógł być zaufany przez wszystkich.

Pomimo ryzyka związanego z kryptowalutami, waluty te mają potencjał, aby stać się główną siłą w świecie finansów. Banki centralne nie mogą zapewnić odpowiedniego zaplecza płynnościowego w postaci zagranicznych jednostek rozliczeniowych. Dodatkowo istnieje możliwość unikania podatków poprzez wykorzystanie aktywów kryptowalutowych. Co więcej, duża migracja aktywności górniczej mogłaby doprowadzić do znacznego wzrostu krajowego zużycia energii. Z drugiej strony, przyszłe generacje kryptowalut mogą zużywać mniej energii niż ich poprzednicy.

Podczas gdy wzrost aktywów cyfrowych jest pożądanym zjawiskiem, ważne jest, aby zapewnić, że rząd amerykański pozostanie liderem technologicznym w tej szybko rozwijającej się przestrzeni. Stany Zjednoczone muszą chronić swoje bezpieczeństwo narodowe, zapewnić ochronę konsumentów i odgrywać wiodącą rolę w regulacji aktywów cyfrowych.

Regulacja kryptowalut

Wielu ustawodawców próbuje zająć się regulacją kryptowalut. Rozważają oni dwupartyjny projekt ustawy, Responsible Financial Innovation Act, który został skierowany do senackiej Komisji Finansów. Ale zanim jakiekolwiek przepisy zostaną sfinalizowane, ważne jest, aby zrozumieć, czym kryptowaluty są, a czym nie są. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, na przykład, może nie być najlepszym organem do nadzorowania regulacji kryptowalut.

Biały Dom monitoruje krach na rynku kryptowalut, ale powierza niezależnym regulatorom działania wykonawcze. Niemniej jednak, sekretarz prasowy Jean-Pierre podpowiedział, że rząd i inne agencje finansowe ściśle monitorują sytuację. Podpowiedział również o problemie płynności FTX, mówiąc, że administracja i inne agencje ściśle monitorują sytuację.

Rządy starają się zrozumieć ryzyko i potencjalne korzyści kryptowalut, szczególnie w oparciu o bazową technologię blockchain. Chociaż nie spełniają one trzech podstawowych funkcji pieniądza, mogą zakłócić politykę monetarną i działalność gospodarczą. W skrócie, rządy próbują regulować kryptowaluty, aby uniknąć szkód i promować innowacje.

Nie jest jasne, które organy podejmą się regulacji kryptowalut, ale jasne jest, że regulatorzy muszą coś zrobić, aby chronić konsumentów i chronić branżę. Ogólnie rzecz biorąc, organy regulacyjne powinny wkroczyć tylko wtedy, gdy przemysł kryptowalutowy stanowi ryzyko systemowe. Bez regulacji kryptowaluty są w swobodnym spadku, a wielu inwestorów detalicznych uważa, że dno nie zostało jeszcze osiągnięte.

Jednak raport zawiera szereg zaleceń dla decydentów do rozważenia. FSOC zaleca stworzenie federalnych ram dla emitentów stablecoinów i podwojenie wysiłków w zakresie egzekwowania przepisów dotyczących aktywów cyfrowych. Sugeruje również, aby Kongres rozważył przepisy dotyczące potencjalnych konfliktów interesów i nadużyć w handlu. Chociaż raport FSOC nie zapewnia rozwiązania, jest to krok w dobrym kierunku.

Regulacja rynków kryptowalutowych wymaga globalnego, skoordynowanego podejścia. Oznacza to, że rządy i organizacje międzynarodowe muszą współpracować i stosować najlepsze praktyki i wspólne standardy, aby zapobiec nadużyciom. Takie globalne podejście będzie zarówno efektywne ekonomicznie, jak i będzie chronić konsumentów. Pozwoli to rządom monitorować, co kupują i sprzedają ich obywatele. Pomoże to również powstrzymać przestępców przed nadużywaniem nowej cyfrowej waluty.

Podczas gdy aktywa cyfrowe mają wiele korzyści, stwarzają również wiele zagrożeń, w tym dla konsumentów, inwestorów, ochrony biznesu i systemu finansowego. Regulacja aktywów cyfrowych ma kluczowe znaczenie dla ochrony konsumentów i zapewnienia bezpieczeństwa technologii. Oprócz rozwiązania tych problemów, regulacja tych aktywów jest niezbędna, aby pomóc branży w rozwoju i prosperowaniu. Regulacja musi jednak uwzględniać wyjątkowe funkcje aktywów cyfrowych. Musi to być logiczny i przejrzysty proces, napędzany przez nadrzędny cel.

Chociaż Rezerwa Federalna wciąż jest na wczesnym etapie rozważania wprowadzenia nowych regulacji, proces ten nie został całkowicie zakończony. Nadal istnieje wiele pytań, na które należy odpowiedzieć, zanim branża będzie mogła się dalej rozwijać i stać się powszechnie dostępna. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych kwestii dotyczy przejrzystości, zwłaszcza w przypadku stablecoina USDT. Emitent, Tether, został niedawno ukarany grzywną w wysokości 42 milionów dolarów po naruszeniu przepisów Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i nowojorskiej prokuratury generalnej. Dalej, firma miała problemy z audytem, które doprowadziły do problemów skarbowych, które nękały walutę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *