Szczegółowa kryptowalutowa prognoza 7-dniowa

Czy kryptowaluty są jak papiery wartościowe na helu?

Jeśli chcesz uzyskać jasny obraz obecnego stanu rynku kryptowalut, powinieneś śledzić kryptowalutową prognozę 7-dniową. Taka prognoza opiera się na kilku czynnikach. Jednym z nich jest cena. Rynek kryptowalut jest zmienny, a cena zmienia się szybko. Dlatego trudno jest przewidzieć, które waluty będą poruszać się w danym dniu. Dobra kryptowalutowa prognoza 7-dniowa pokaże potencjalne wahania cen. Umożliwia również podjęcie decyzji handlowej w oparciu o szczegółowy wykres rynku.

Cena Ethereum re-testuje poprzednie maksima

Obecna podwyższona zmienność na rynku kryptowalut wpłynęła na cenę Ethereum. Kryptowaluta spadła w ciągu ostatniego tygodnia o ponad pięć procent. Cena kryptowaluty została uderzona przez obawy dotyczące ryzyka geopolitycznego, inflacji i działań regulacyjnych. W odpowiedzi na te obawy urzędnicy państwowi wyrazili zainteresowanie regulacją kryptowalut i stworzeniem emitowanej przez rząd waluty cyfrowej. W zeszłym tygodniu Ethereum spadło poniżej 1800 dolarów i prognozuje się, że ceny będą nadal spadać.

Po osiągnięciu wszechczasów na poziomie 4 400 USD w maju ubiegłego roku, Ethereum doświadczyło znaczącej korekty, spadając o ponad 60%. Korekta ta była podobna do pierwszego poważnego selloff po wybiciu rynku byka w 2017 roku. Po cofnięciu się ceny, Ethereum uformowało trójkąt zwyżkujący i wysłało ostatnią nogę rajdu w górę. Cena re-testowała ten szczyt pod koniec grudnia i wygląda na to, że przez resztę roku będzie w nowym trendzie spadkowym.

Następną dużą przeszkodą w postępie Ethereum jest model proof-of-stake. Pozwoli on na zmniejszenie opłat za gaz i zużycia energii przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości transakcji. Jego uruchomienie w sieci Ethereum planowane jest na 2023 rok. Miliarder Mark Cuban jest byczo nastawiony do Ethereum i uważa, że migracja do proof-of-stake sprawi, że Ether stanie się walutą deflacyjną. W rzeczywistości projekt czyni plany ograniczenia jego podaży o 5% rocznie, co jest ważnym krokiem dla przyszłości rynku kryptowalut.

Jeśli jednak cena Ethereum nie zdoła przełamać poziomu oporu 1 080 USD, wówczas może kontynuować trend spadkowy. Cena może znaleźć wsparcie w pobliżu obszaru 1 050 USD oraz linii trendu. Następne istotne wsparcie znajduje się w okolicach 1.000 USD, a zamknięcie poniżej tego poziomu może wywołać znaczny spadek. Ethereum może spaść do zakresu 925 i 900 dolarów. Jeśli cena odzyska te poziomy, może nawet uderzyć w poziom oporu 4 000 USD.

Przez całą drugą połowę 2017 roku cena Ethereum zaczęła spadać ze swojego wszechczasowego maksimum wynoszącego 1 396 USD. Kontynuował spadek przez cały rok, osiadając na niskim poziomie 141 USD w grudniu. Na początku tego roku władze USA aresztowały dewelopera Ethereum Virgila Griffitha po tym, jak rzekomo spotkał się z północnokoreańskimi urzędnikami w sprawie uchylania się od sankcji. Doprowadziło to brytyjską giełdę kryptowalut Coinfloor do wycofania kryptowaluty z rynku.

Pomimo zmienności na rynku kryptowalut, Ethereum nadal może osiągnąć swoje poprzednie maksima. Retest poprzednich maksimów prawdopodobnie będzie sygnałem rynku niedźwiedzia. W przeciwieństwie do Bitcoina, Ethereum jest podatne na zmienność, co oznacza, że jego cena może szybko iść w górę i w dół. Prognozuje się, że jego cena przełamie kluczowy poziom gdzieś w 2025 roku. Jednak dokładny poziom tego oporu zostanie określony po tym, jak kryptowaluta uderzy w swój poprzedni szczyt.

Cena Ethereum sięga dna na rynku niedźwiedzim

Pytanie o to, czy cena Ethereum sięga dna na rynku niedźwiedzim, jest często zadawane. Kryptowaluta jest obecnie pod presją po uderzeniu w bycze maksimum na poziomie 14 000 USD za ETH. Rynek rozegrałby wtedy rynek niedźwiedzi podobny do tego, który był widziany nieco ponad rok temu. Ethereum prawdopodobnie wybiłoby się dołem z obecnego zakresu konsolidacji i ponownie przetestowało obecne poziomy wsparcia i oporu. Do tego czasu najlepiej jest trzymać swoje pozycje, aż cena osiągnie swoje rzeczywiste dno.

Podczas gdy nie możemy przewidzieć, kiedy rynek kryptowalutowy zmieni się na plus, istnieją pewne wskaźniki, które sprawią, że poczujemy się bardziej komfortowo. Ethereum ma bardzo wysokie prawdopodobieństwo osiągnięcia dna w najbliższej przyszłości. Podwójny szczyt prawdopodobnie pojawi się przed osiągnięciem wsparcia cenowego. Wiele czynników może opóźnić dno rynku niedźwiedzia, w tym podwyżki stóp procentowych. Ale chociaż nie możemy przewidzieć, kiedy cena osiągnie dno, bycie na bieżąco pomoże zminimalizować ryzyko.

Kiedy cena waluty spada znacząco przez długi okres czasu, rozpoczyna się rynek niedźwiedzia. Często wartość aktywów spada o 20 procent lub więcej od ostatnich maksimów. Rynki niedźwiedzie występują wtedy, gdy panuje powszechny pesymizm i złe nastroje na rynku. Mają one również tendencję do zbiegania się z dużymi spadkami na większych rynkach. Zarówno Bitcoin jak i Ethereum są liderami w przestrzeni kryptowalutowej, a cały rynek je obserwuje. Jeśli jedna z nich spadnie, druga podąży za nią.

Ta bycza postawa nie ogranicza się do krótkiego okresu. Dłuższy termin jest wciąż niepewny. Cena prawdopodobnie pozostanie w przedziale 1700 dolarów przez najbliższy tydzień. Do lata cena ETHUSD prawdopodobnie nie zmieni się zbytnio. Tygodniowa rama czasowa da nam więcej informacji na temat przyszłych ruchów cenowych. W dłuższej perspektywie zobaczymy więcej byczego trendu. Jednak w krótkim terminie ETHUSD prawdopodobnie będzie nadal osuwać się niżej i będzie miał trudny czas na odzyskanie poprzedniego wysokiego poziomu 2000 USD.

Ostatni boom ICO wymazał większość potencjału inwestycyjnego. Gdy więcej osób odwróciło się od ICO, inwestorzy zaczęli zabierać swoje pieniądze gdzie indziej. Mimo wszystko możliwe jest, że Ethereum osiągnie wyższą cenę w przyszłości. Jednak nie jest do końca jasne, kiedy osiągnie szczyt w rynku byka. Dobra analiza techniczna ETH może dać pojęcie o tym, czy jest to właściwy czas na zakup lub sprzedaż.

Od strony technicznej, nadchodząca fuzja Ethereum prawdopodobnie nie wpłynie na poziomy rynkowe. Jeśli jednak tak się stanie, istnieje duża szansa, że ETHUSD uderzy w przyzwoitą strefę kupna pomiędzy 330 a 450. Ostatecznie, $ETH wybije się cenowo wysoko ponad 2k USD i prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku tygodni skieruje się w stronę 750 USD. Cena tworzy formację cup and handle, więc handel tutaj jest no-brainer. Istnieje zbyt duże ryzyko w krótkim terminie, by je przeoczyć.

Cena Bitcoina przebija większość poziomów wsparcia

Rynek kryptowalut znajduje się w ciasnym zakresie. Cena Bitcoina nie wycofała się daleko od swoich ostatnich maksimów na poziomie 27 000 USD i 33 000 USD. Oznacza to, że może nie zanurzyć się ponownie zbyt nisko, dopóki nie przebije się powyżej tych poziomów. Możliwe, że w najbliższej przyszłości nastąpi rajd kryptowalut, choć nie jest to przesądzone. Bitcoin jest obecnie handlowany na poziomie nieco powyżej 31 000 USD. CEO platformy inwestycji kryptowalutowych Mudrex powiedział, że rajd może być w kartach.

Jeśli rajd nie nastąpi, istnieją pewne ryzyka spadkowe dla Bitcoina. Bliskie wsparcie znajduje się na poziomie 41 600 USD. Następne ważne wsparcie znajduje się w pobliżu poziomu 41 200 USD. Przebicie poniżej tego poziomu mogłoby wywołać poważny spadek w kierunku poziomu 40 000 USD. Godzinowe wskaźniki, w tym MACD i RSI, znajdują się w niedźwiedzim terytorium. Ponadto, jeśli cena nie przebije poziomu 42.800 USD, może kontynuować spadek poniżej 42.000 USD.

Ważne jest, aby zauważyć, że Bitcoin cyklicznie zmienia się co cztery lata. W związku z tym, jeśli nadal będzie wzrastać powyżej 54 000 USD, może to zapoczątkować nowy rynek byka, który może zabrać go do cen w pobliżu 500 000 USD, a nawet milionów. Jeśli cena Bitcoina będzie tak wysoka jak 500 000 dolarów do 2024 roku, może nawet zastąpić wszystkie waluty świata. Jeśli tak się stanie, to przyczyn tego byczego scenariusza może być wiele.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Bitcoin tylko kilka razy przełamał poziom 45 tysięcy dolarów. Nie przebił się przez ten poziom od 25 grudnia 2021 roku. Jednak cena nadal jest warta co najmniej dwa razy więcej niż dwa lata temu. Ten trend powinien się utrzymać w najbliższych dniach i miesiącach. Istnieje jednak również kilka fundamentów, które należy wziąć pod uwagę przed przewidywaniem ceny Bitcoina.

Byczy wzór flagi w 7-dniowej prognozie kryptowalut ma wysokie prawdopodobieństwo uformowania się. Wzór byczej flagi celuje w 100.000 USD, a Bitcoin handluje w pobliżu dolnej granicy. Wzorzec ten może być kontynuowany do końca roku. Jeśli cena Bitcoin przebije dolną granicę byczej flagi, prawdopodobnie cofnie się do górnej granicy. Alternatywnie, może przedłużyć swój trend spadkowy do końca roku.

Większość analityków algorytmicznych nadal jest byczo nastawiona do długoterminowego rynku kryptowalut. Chociaż w tej sferze nie ma kryształowych kul, te przewidywania prawdopodobnie się spełnią. Dopóki utrzymuje się powyżej 17 000 USD, jest mało prawdopodobne, że spadnie poniżej tej ceny. Rynek kryptowalutowy nadal rośnie pomimo zmniejszenia o połowę funduszy inwestorów instytucjonalnych i braku podaży. Ostatecznie jednak to do Ciebie należy decyzja, czy chcesz pozostać na rynku, czy wyjść z niego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *