Top 3 monet na liście kryptowalut

Cena Bitcoina 60000

Wśród wielu monet na liście kryptowalut znajdują się Bitcoin, który jest pierwszą cyfrową walutą, Ethereum, który jest platformą dla zdecentralizowanych aplikacji, oraz Tether, który jest stabilną monetą. Możesz być również zaznajomiony z Binance Coin, który jest tokenizowanym towarem. W tym artykule przyjrzymy się zaletom i wadom każdego z nich, abyś mógł podjąć świadomą decyzję o tym, która kryptowaluta jest dla Ciebie odpowiednia. Ten artykuł będzie Twoim przewodnikiem po najnowszych wiadomościach dotyczących kryptowalut i jak mogą one pomóc Ci podjąć dobrą decyzję inwestycyjną.

Bitcoin jest pierwszą walutą cyfrową

Jeśli chodzi o świat kryptowalut, Bitcoin jest wyraźnie liderem. Ta cyfrowa waluta została stworzona w 2009 roku przez anonimową grupę lub osobę używającą pseudonimu do jej stworzenia. Posiada zdecentralizowaną sieć, która rejestruje wszystkie transakcje, co czyni ją bardzo bezpiecznym sposobem prowadzenia transakcji biznesowych. W przeciwieństwie do walut fiat, kryptowaluty nie mają centralnego organu i dlatego są bardzo trudne do podrobienia. Jednak wraz ze wzrostem liczby spekulantów, ceny mogą gwałtownie wzrosnąć, gdy rośnie na nie popyt.

Bitcoin jest uważany za pierwszą walutę cyfrową i jest najbardziej popularny. Wykorzystuje technologię blockchain do ułatwienia płatności i transakcji cyfrowych bez potrzeby istnienia banku centralnego. Bitcoin’s blockchain działa jako publiczna księga, rejestrując każdą transakcję w cyfrowym zapisie. Większość kryptowalut wykorzystuje tę technologię do ułatwienia transakcji. Bitcoin jest obecnie najpopularniejszą walutą cyfrową, a wiele innych podąża za nią. Ethereum jest drugą najpopularniejszą i najcenniejszą kryptowalutą, po Bitcoinie.

Ethereum jest platformą dla zdecentralizowanych aplikacji

Ethereum jest rozproszoną, otwartą platformą obliczeniową, która umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Inteligentne kontrakty to samowykonujące się umowy, które umożliwiają i egzekwują określone funkcje w sieci blockchain. Kontrakty te mogą reprezentować dowolny typ umowy – finansowy, prawny lub zautomatyzowany przepływ wartości. W przeciwieństwie do tego, tradycyjne scentralizowane systemy wymagają centralnego organu do administrowania nimi. Natomiast Ethereum jest z założenia zdecentralizowany, co oznacza, że każdy może tworzyć, utrzymywać i aktualizować inteligentne kontrakty na blockchainie Ethereum.

Platforma Ethereum składa się z sieci kompletnych obliczeniowo węzłów publicznych rozmieszczonych na całym świecie. Te publiczne węzły zapewniają moc obliczeniową dla zdecentralizowanych aplikacji. Użytkownicy mogą kupować lub wydobywać Ether, który jest kryptowalutą zasilającą sieć. Transakcje w sieci Ethereum są wyceniane według wewnętrznego mechanizmu zwanego Gas. Jeśli więcej deweloperów przyjmie Ethereum, ostatecznie stanie się ono standardem de facto dla wszystkich zdecentralizowanych aplikacji.

Tether to stabilna moneta

Tether jest jednym z najbardziej znanych stablecoinów w świecie kryptowalut. Waluta Tether jest wspierana przez złoto i inne tradycyjne waluty, w tym dolara amerykańskiego. To aktywo jest faworyzowane przez inwestorów ze względu na bezpieczeństwo, płynność i płynną integrację z platformami kryptowalutowymi do fiat. W styczniu 2015 roku Tether został dodany do giełdy BitFinex. Tether konkurował z konkurencyjnymi stablecoinami, w tym TerraUSD, który ostatnio spadł do ceny 0,23 USD. Ostatnie zawirowania na rynku spowodowały, że cena TerraUSD spadła. Inwestorzy obawiali się, że jeśli Tether był następnym, który spadł, inne stablecoiny pójdą za nim.

USD Coin, założona w 2017 roku, jest kolejnym stablecoinem na liście kryptowalut. Chociaż nie jest tak duży jak Tether, nadal jest wart rozważenia, ponieważ oferuje przejrzyste rezerwy gotówkowe. Kolejna stabilna moneta na liście, True USD, została niedawno dodana do listy. Jego zespół obejmuje członków Stanford, UC Berkeley i Palantir, wśród innych instytucji. Tether tokeny mają doskonałą płynność na giełdach tier one i oferują szybkie możliwości arbitrażu.

Binance Coin to tokenizowany token towarowy

Jeśli jesteś nowy na rynku kryptowalut, to być może zastanawiasz się, czym jest Binance Coin? Jest to tokenizowany towar, który ma swoje największe zastosowanie w ramach giełdy Binance. Jego cena w ostatnich latach stale rośnie, więc trzymanie się tych monet dla długoterminowych zysków ma sens. Jest ku temu kilka powodów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Ten artykuł zawiera przegląd tej nowej kryptowaluty.

– Binance Coin to cyfrowa waluta, emitowana przez największą na świecie giełdę kryptowalut. Posiadacze Binance Coin zyskują dostęp do tańszych transakcji i nagród w ramach giełdy kryptowalut Binance. Co więcej, Binance Coin działa jak rodzaj zaawansowanego programu lojalnościowego. Wraz z rosnącą popularnością kryptowalut, giełda Binance również objęła kryptowaluty agresywnym programem poleceń. Ci, którzy polecą przyjaciela do Binance, otrzymają 20% prowizji od wszystkich transakcji, które wykonają za pomocą swojej monety.

USD Coin to cyfrowy dolar wsparty przez dolara amerykańskiego

USD Coin to nowy cyfrowy stablecoin, który jest powiązany z dolarem amerykańskim. Został uruchomiony 26 września 2018 roku i oczekuje się, że do 2021 roku w obiegu będzie 51 miliardów USDC. Założony przez Coinbase i firmę FinTech Circle, USDC jest emitowany przez prywatny podmiot, a nie bank centralny i jest wspierany przez aktywa dolarowe o równoważnej wartości. Emitent wydaje tokeny za pomocą inteligentnego kontraktu.

Utworzenie USD Coin jest krokiem we właściwym kierunku dla wysiłków rządu USA w celu pozycjonowania cyfrowych opcji płatności i finansów, ponieważ jest to instytucja dominująca. Jednak rząd USA musi szybko ustawić się w pozycji, aby sprostać rosnącym wymaganiom globalnej społeczności, i musi być liderem w tej dziedzinie. Aby zapewnić stały rozwój tej technologii, decydenci muszą wspierać jej rozwój i regulacje.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *