Tworzenie kariery w kryptowalutach

Prawne implikacje kryptowalut w Japonii

Boom Bitcoin stworzył wiele miejsc pracy związanych z kryptowalutami, a stanowiska te wymagają zróżnicowanych zestawów umiejętności. Zazwyczaj stanowiska te wymagają znajomości kilku języków programowania. Inne nazwy stanowisk w kryptowalutach obejmują inżynierów uczenia maszynowego, specjalistów ds. prawa i zgodności oraz analityków finansowych. Poniżej wymieniono nazwy stanowisk i umiejętności niezbędne dla każdego stanowiska. Zainteresowani kandydaci powinni rozważyć naukę kilku języków programowania i zdobycie odpowiedniego doświadczenia. Kiedyś ludzie martwili się o to, co zrobią z walutą, którą mieli w portfelu.

Zazwyczaj stanowiska związane z kryptowalutami wymagają znajomości wielu języków programowania

Jeśli interesuje Cię kariera w kryptowalutach, rozważ opracowanie inteligentnych kontraktów i stworzenie aplikacji blockchain. Aplikacje te działają bez możliwości oszustwa lub ingerencji stron trzecich. Ten zdecentralizowany system działa na zbudowanych na zamówienie blockchainach, które reprezentują własność i przenoszą wartość. Inteligentne kontrakty są również przydatne do tokenizacji sztuki i przechowywania rejestrów długów. Programiści Ethereum potrzebują specjalistycznych umiejętności kodowania, aby tworzyć i wdrażać te aplikacje.

Jeśli studiowałeś informatykę, kryptografię lub masz pewne doświadczenie w marketingu i pisaniu, będziesz dobrze przygotowany do kariery w kryptowalutach. Chociaż nie jest to warunek wstępny do pracy w kryptowalutach, może dać ci dobry start. Chociaż nie będzie się od Ciebie oczekiwać opracowania własnej kryptowaluty, firmy zajmujące się technologią blockchain często potrzebują osób z doświadczeniem w marketingu i analizie finansowej.

Praca w kryptowalucie rozwija się szybko, a zapotrzebowanie na tych specjalistów rośnie. Według ostatnich badań Indeed, w lipcu 2021 roku nastąpił skok w wyszukiwaniach i postach dotyczących kryptowalut. Te posty skoczyły o 118 procent od lipca 2017 do lipca 2021. Według Michaela Hearne’a, dyrektora generalnego Decentral Publishing i twórcy internetowego docuseries „Uncensored Crypto”, istnieje duże zapotrzebowanie na te stanowiska.

Tworzenie inteligentnych kontraktów dla kryptowalut wymaga specyficznych języków programowania. Wiele z najpopularniejszych kryptowalut wykorzystuje Javascript. Alternatywnie, inteligentne kontrakty są pisane w Pythonie, uniwersalnym języku programowania. Kryptowaluty stały się tak popularne, że firmy z listy Fortune 500 poszukują obecnie osób do ich obsadzenia. Zapotrzebowanie na te stanowiska rośnie, a wiele z nich jest obsadzanych przez utalentowane osoby. Są one również bardzo poszukiwane, a wiele firm z listy Fortune 500 zatrudnia specjalistów od kryptowalut, aby rozwijać te aplikacje.

Oprócz umiejętności kodowania, stanowiska związane z kryptowalutami wymagają najwyższych umiejętności analitycznych. Kryptowaluty to nowa dziedzina, a kryptografia jest jej ważną częścią. Zainteresowane osoby z zaawansowanym stopniem w dziedzinie związanej z informatyką mogą rozpocząć pracę w branży w ciągu roku. Zazwyczaj stanowiska związane z kryptowalutami wymagają znajomości wielu języków programowania. Jeśli masz umiejętności i tło do tej pracy, powinieneś być w stanie budować bezpieczne aplikacje cyfrowe i być o krok przed hakerami.

Inżynierowie uczenia maszynowego są potrzebni dla kryptowalut

Technologia blockchain i wykorzystanie kryptowalut wygenerowały bezprecedensowe zapotrzebowanie na inżynierów uczenia maszynowego (ML). Osoby te mogą wykorzystać ogromne źródła danych, takie jak blockchain, i opracować algorytmy służące do identyfikacji nieuczciwych podmiotów, a także dostarczania użytkownikom angażujących wiadomości i działań. W przyszłości Blockchain i technologia ML staną się podstawowymi zastosowaniami biznesowymi sieci opartej na blockchainie. W tym artykule zostaną zbadane korzyści wynikające z zastosowania uczenia maszynowego i blockchaina w tych aplikacjach.

Zdecentralizowany charakter blockchainów sprawia, że dane przechowywane na blockchainie są bardziej bezpieczne. Jednak niektóre aplikacje opierające się na blockchainie są podatne na włamania. Uczenie maszynowe może pomóc w identyfikacji potencjalnych naruszeń w aplikacjach blockchain. Duże firmy mają ogromne zbiory danych, a także zastrzeżone informacje. Jest to idealne środowisko dla uczenia maszynowego, które może zapewnić cenny wgląd w potencjalne zagrożenia. Na przykład sieć finansowa oparta na Blockchainie może identyfikować transakcje oszustw i przewidywać potencjalne naruszenia bezpieczeństwa.

Jako wirtualna waluta, Bitcoin stał się popularną opcją inwestycyjną. Ponieważ Bitcoin nie może być podrobiony, system ten pojawił się jako realna możliwość inwestycyjna. W rezultacie nadzorowane techniki uczenia głębokiego zostały zastosowane do przewidywania cen kryptowalut. Modele te pomogły przewidzieć przyszłą cenę na rynku kryptowalut, w tym wartość danej kryptowaluty. Ten rodzaj technologii wykorzystuje również techniki uczenia się wzmacniania w celu poprawy strategii wydobywczych.

Specjaliści ds. prawa i zgodności są potrzebni dla kryptowalut

Oprócz opracowania nowego systemu zgodności, instytucje finansowe muszą wdrożyć ulepszone procedury monitorowania i należytej staranności. Obejmują one wykorzystanie rozwiązań technologicznych do wykrywania czerwonych flag, przeprowadzania audytów wewnętrznych i szkolenia personelu na temat ryzyka związanego z przestrzeganiem przepisów. W miarę rozwoju biznesu kryptowalutowego, specjaliści ds. zgodności muszą być na bieżąco ze zmieniającymi się regulacjami i przepisami. Poniżej wymieniono niektóre z wyzwań, przed którymi staną specjaliści ds. zgodności. Aby zrozumieć, jakie są te wyzwania, rozważ następujące kwestie.

Środowisko regulacyjne dotyczące kryptowalut i blockchaina szybko się zmienia. Firmy mogą podlegać przepisom AML i Know-Your-Customer, co może prowadzić do naruszeń karnych, jeśli nie zarejestrują się zgodnie z przepisami. Ponieważ krajobraz regulacyjny technologii blockchain i kryptowalut nadal się rozwija, firmy będą potrzebowały innowacyjnego i doświadczonego doradcy, aby poruszać się po zmieniającym się krajobrazie regulacyjnym. Oprócz opracowania i wdrożenia solidnego programu zgodności, właściciele firm będą musieli monitorować i pozostać poinformowani o zmianach regulacyjnych.

Podczas gdy regulacja dotycząca kryptowalut jest wciąż na wczesnym etapie, technologia stojąca za tym nowym systemem finansowym może pomóc firmom uniknąć odpowiedzialności i usprawnić ich działania. W rezultacie branża jest chętna do współpracy z regulatorami w celu opracowania nowych ram regulacyjnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych instytucji finansowych, technologia kryptowalut oferuje większą anonimowość, szybkość i zgodność. Jednak niesie ona ze sobą również nowe zagrożenia. Z powodu tych zagrożeń potrzebni są specjaliści ds. prawa i zgodności, którzy będą chronić firmy i osoby prywatne przed potencjalnymi pozwami.

W USA organy regulacyjne opracowały własne podejścia do regulacji kryptowalut, a ramy regulacyjne nie zostały w pełni sformułowane. Podczas gdy USA i inne narody zmagały się z wyjątkowymi niuansami kryptowalut, wiele rządów unikało oznaczania ich jako pieniędzy. W międzyczasie twórcy monet zaczęli uruchamiać stablecoiny, które są wspierane przez walutę fiat. Te stablecoiny oferują alternatywę dla tradycyjnych pieniędzy i mogą służyć jako sposób ochrony konsumentów przed manipulacją rynkową i oszustwami.

Kwestie regulacyjne związane z kryptowalutami są liczne i różnią się między państwami. Niektóre stany są mniej uregulowane niż inne, podczas gdy inne mogą mieć bardziej rygorystyczne wymagania. Państwa znajdujące się pośrodku są trudniejsze do nawigacji, ponieważ niektóre stany nie mają formalnego stanowiska w sprawie wirtualnych walut. W związku z tym konieczne jest przejrzenie orzeczeń sądowych i zastosowanie najbardziej kompleksowej oceny wymogów, które są istotne dla danego biznesu. Niezwykle istotne jest przestrzeganie protokołów KYC, aby chronić instytucje finansowe przed działaniami regulacyjnymi i utrzymać solidny program AML.

Tytuły pracy w kryptowalutach

Rozkwitająca branża kryptowalutowa wygenerowała wiele tytułów pracy. Od marketingu, przez księgowość, po rozwój techniczny, kryptowaluty i blockchain mają wiele możliwości dopasowania do Twoich umiejętności i doświadczenia. Podczas gdy „kryptowaluta” najbardziej odnosi się do rzeczywistej kryptowaluty, blockchain odnosi się do konkretnej technologii bazowej. Podczas gdy termin „kryptowaluta” może być szerzej rozumiany, nie musi definiować roli, którą będziesz odgrywać. Poniżej znajduje się lista niektórych z bardziej powszechnych miejsc pracy w branży kryptowalutowej.

Wraz z rozwojem światowego ekosystemu walut cyfrowych, rozwinął się również rynek pracy. Główne biura pośrednictwa pracy odnotowały wzrost liczby postów związanych z kryptowalutami. W połowie ubiegłego roku pracodawcy zamieścili o 118% więcej ofert w tym obszarze. Jednym z takich stanowisk jest specjalista ds. kryptowalut. Działają oni jako pośrednicy między deweloperami kryptowalut a ich klientami, utrzymując projekty na właściwym torze i upewniając się, że klienci są zadowoleni. Choć może się to wydawać pracą specjalistyczną, nie różni się ona całkowicie od zwykłej pracy w IT.

Badanie przeprowadzone przez LinkedIn wykazało, że ogłoszenia o pracę zawierające terminy związane z kryptowalutami wzrosły pięciokrotnie w Stanach Zjednoczonych w latach 2020-2021, a prawie dziewięciokrotnie w branży technologicznej. Większość tych postów dotyczyła stanowisk związanych z oprogramowaniem, finansami i personelem, z wyjątkiem niektórych ról technicznych w sprzęcie komputerowym i usługach profesjonalnych. Programiści Blockchain i inżynierowie oprogramowania byli wśród najpopularniejszych tytułów stanowisk. Ale wraz ze wzrostem rynku, tak samo jak zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie.

Podczas gdy niektóre stanowiska pracy w branży kryptowalutowej mają charakter techniczny, wiele innych stanowisk wiąże się z biznesem i inwestycjami. Na przykład naukowiec zajmujący się danymi przegląda ogromne ilości danych dotyczących płatności, aby opracować nowe programy dla sieci kryptowalutowych. Inżynier oprogramowania jest odpowiedzialny za budowanie aplikacji i oprogramowania dla sieci kryptowalutowych. Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa zapewnia bezpieczeństwo i stabilność sieci. Specjalista ds. Rozwoju biznesu bada nowe możliwości handlowe, podczas gdy analityk finansowy analizuje kryptowaluty dla firmy. Analityk kryptowalutowy ma szeroki zakres obowiązków i dostępnych jest wiele tytułów zawodowych.

Podczas gdy role sprzedaży kryptowalut różnią się między firmami, istnieją pewne wspólne cechy, których należy szukać. Często te role pokrywają się z ekspertami od mediów społecznościowych. Podczas gdy wiele ról w branży kryptowalut ma charakter techniczny, inne opierają się na pasji i entuzjazmie. Tytuły pracy w kryptowalutach będą zależeć od Twojej wiedzy i poziomu zainteresowania. Bądź pasjonatem tej dziedziny i chętnym do poznania najnowszej technologii blockchain. Przestrzeń kryptowalutowa ma mnóstwo możliwości dla osób obeznanych z technologią.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *