Upsc kryptowalut

Dlaczego kryptowaluty idą w górę w portfelu?

The upsc of cryptocurrencies jest jednym z najbardziej dyskutowanych tematów na świecie, ale jakie są problemy z tą nową technologią? Manipulacje rynkowe, Pranie pieniędzy i prywatność to niektóre z pytań, które przychodzą na myśl. Poznajmy odpowiedzi na te pytania i nie tylko. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak sprawić, by Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie. Możesz również uzyskać dostęp do przewodnika edukacyjnego o kryptowalutach. A jeśli szukasz zabawnego hobby, kryptowaluty są właśnie dla Ciebie!

Manipulacje rynkowe

Istnieje kilka powodów, dla których manipulacje rynkowe występują w kryptowalutach, ale najbardziej powszechne są rodzące się przepisy i niedojrzałość. Ponieważ przestrzeń kryptowalutowa jest tak nowa, jest podatna na manipulację, a wiele sił w grze sprawia, że łatwo jest manipulować ceną. Celem tego typu manipulacji cenowych jest wywołanie uczucia paniki wśród początkujących inwestorów i sprawienie wrażenia, że istnieje wysoki popyt na niektóre kryptowaluty, co niekoniecznie jest prawdą.

Jedna z najczęstszych form manipulacji rynkowych obejmuje dużych inwestorów instytucjonalnych. Wykorzystując swój ogromny kapitał do wpływania na rynek, inwestorzy ci mogą podnosić ceny lub zrzucać swoje udziały. Może to prowadzić do zawyżonych cen wielu kryptowalut i może być nielegalne. W rezultacie inwestorzy kryptowalutowi muszą być czujni i świadomi manipulacji rynkowych oraz tego, jak je wykryć. W tym artykule zbadamy kilka z tych technik. Dla inwestorów, którzy są nowi w handlu kryptowalutami, techniki te mogą być pomocne.

Niektóre przykłady tego typu manipulacji rynkowej można znaleźć w whale moves. Whale moves występują, gdy osoby posiadające duże ilości kryptowalut używają ich, aby spowodować dramatyczną zmianę cen. Ale whale move jest formą manipulacji rynkowej tylko wtedy, gdy osoba stojąca za nim celowo manipuluje ceną. Na szczęście tego typu manipulacje rynkowe można zminimalizować, stosując się do kilku podstawowych wytycznych. Oprócz tego należy zawsze zachować należytą staranność podczas inwestowania w kryptowaluty i ważne jest, aby zrozumieć związane z tym ryzyko.

Jeden rodzaj manipulacji rynkowej nazywa się „wash trading”. Jest to proces tworzenia fałszywego wrażenia, że rynek jest bardziej aktywny niż w rzeczywistości. Jest on zazwyczaj zarezerwowany dla mniej aktywnych rynków. Inny rodzaj manipulacji rynkowej obejmuje wykorzystanie transakcji krzyżowych, w których inwestor wykorzystuje giełdę do manipulowania cenami między dwoma różnymi kryptowalutami. Transakcje krzyżowe występują tylko wtedy, gdy giełda zezwala na tę praktykę, a tylko wtedy, gdy pojedynczy inwestor manipuluje rynkiem dla własnych korzyści, jest to uważane za formę manipulacji rynkowej.

Pranie pieniędzy

Kwota pieniędzy, która jest prana każdego roku, jest szacowana przez Organizację Narodów Zjednoczonych na dwa do trzech procent globalnego produktu krajowego brutto, przy czym ponad 90 procent prania pieniędzy odbywa się bez wykrycia. Podczas gdy dokładna wielkość prania pieniędzy za pomocą kryptowalut nie jest jeszcze znana, ostatnie statystyki sugerują, że kradzież kryptowalut, hakerstwo i oszustwa kosztowały już 1,36 miliarda dolarów w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2020 roku. Według FBI, w tym samym okresie w 2018 roku przestępcy wyprali prawie 1 miliard dolarów.

Chociaż kryptowaluta oferuje szereg korzyści dla prania pieniędzy, nieodłączne wady aktywów cyfrowych sprawiają, że jest to atrakcyjne narzędzie dla przestępców. Zdecentralizowane płatności peer-to-peer, łatwość transakcji transgranicznych i anonimowość są wykorzystywane do ukrycia nielegalnego pochodzenia środków. Pranie pieniędzy za pomocą kryptowalut odbywa się w tym samym trzyetapowym procesie, co tradycyjne pranie pieniędzy w gotówce. Po pierwsze, nielegalne fundusze wchodzą do systemu finansowego przez pośredników, instytucje finansowe lub giełdy. Po drugie, przestępcy mogą kupić kryptowalutę za inny rodzaj kryptowaluty na stronie wymiany. Wiele z tych giełd ma mniej rygorystyczne wymogi AML, co pozwala im na obejście systemu i pranie nielegalnych funduszy.

Wraz ze wzrostem wykorzystania kryptowalut wzrosła potrzeba zwalczania prania pieniędzy, zwłaszcza że stają się one bardziej dostępne i łatwiejsze w użyciu. Doradcy ds. kryptowalut argumentują, że kryptowaluty są bezpieczniejsze niż waluty fiat dla przestępców w celu ukrycia ich aktywów. Ponadto przestępcy mają wiele uzasadnionych zastosowań dla waluty cyfrowej. Należą do nich pranie pieniędzy w legalnych celach, ułatwianie zakupu narkotyków oraz do inwestycji i handlu. Jednak przestępcy nie są jedynymi, którzy korzystają z rosnącej popularności kryptowalut.

Prywatność

Bitcoin to jedna z najpopularniejszych obecnie kryptowalut. Nie można jej przesyłać przez sieć publiczną, co oznacza, że może być wykorzystywana do nielegalnych transakcji i unikania podatków. Ponadto tradycyjna bankowość detaliczna ma wiele wymagań dotyczących kont i ułatwia inwigilację na dużą skalę. W rezultacie popularne kryptowaluty nie wyeliminowały całkowicie tych problemów i w rzeczywistości są często bardziej identyfikowalne niż zwykłe transakcje detaliczne. Niemniej jednak kryptowaluty zapewniające prywatność są obiecującymi sposobami na rozwiązanie tych niedociągnięć.

Bitcoin pojawił się w czasie kryzysu finansowego, a jego przesłanie dotyczące obejścia inflacyjnej polityki monetarnej przyciągnęło uwagę niedoszłych hochsztaplerów. Wśród użytkowników kryptowalut najczęstszą motywacją do ich przyjęcia jest prywatność. Oprócz obejścia kontroli kapitałowej, kryptowaluta pozwala użytkownikom trzymać ich prywatne klucze z dala od nadzoru korporacyjnego i państwowego. Jednak wiele osób jest sceptycznie nastawionych do korzyści związanych z prywatnością tej technologii. Dla tych, którzy są sceptyczni co do jej potencjału, warto zastanowić się, jak wiele prywatności oferują te kryptowaluty.

Bezpieczeństwo

Cryptocurrency Security Standard (CCSS) to zestaw wytycznych dotyczących bezpiecznego zarządzania kryptowalutami. Opracowany w 2014 roku, CCSS jest złotym standardem dla każdego systemu związanego z kryptowalutami. Standard ten pomaga chronić klucze prywatne i przechowywane w nich dane. Może być stosowany przez każdą firmę zajmującą się kryptowalutami. Ten artykuł bada CCSS i co musisz zrobić, aby chronić swoje kryptowaluty. Ten artykuł patrzy również na zgodność z CCSS.

Podstawowa technologia stojąca za kryptowalutami jest zdecentralizowana i zdigitalizowana. Ta zdecentralizowana sieć osłania kryptowaluty przed regulacjami rządowymi. Termin „kryptowaluta” pochodzi od technik szyfrowania używanych do zabezpieczenia sieci. Własność jednostek jest udowadniana wyłącznie kryptograficznie. Dzięki temu możliwe jest przeniesienie własności kryptowaluty bez naruszania jej bezpieczeństwa. System jest również elastyczny, umożliwiając użytkownikom wprowadzanie zmian w dowolnym momencie.

Opodatkowanie

Dla celów podatkowych kryptowaluty są aktywami, a nie towarami. Oznacza to, że mogą podlegać opodatkowaniu w niektórych przypadkach, ale nie w innych. W zależności od kryptowaluty, sprzedaż może przynieść podlegający opodatkowaniu zysk lub stratę. Opodatkowanie kryptowalut może być skomplikowane, ponieważ transakcje często nie obejmują dokładnych ilości monet. Ponadto osoba może kupować i sprzedawać kryptowalutę w ramach wielu transakcji. W takich przypadkach traktowanie podatkowe będzie prawdopodobnie bardziej korzystne dla najwcześniej sprzedanych aktywów.

W rezultacie pozostaje wiele pytań dotyczących opodatkowania kryptowalut. Ponadto, ze względu na złożoną technologię wirtualnej waluty, liczba implikacji podatkowych jest oszałamiająca. W niniejszym artykule przedstawione zostaną pewne podstawowe zasady podatkowe dotyczące różnych rodzajów kryptowalut. Należy zauważyć, że ten artykuł nie jest wyczerpujący, a wyrażone w nim poglądy są wyłącznie poglądami autora. Opodatkowanie kryptowalut jest skomplikowanym zagadnieniem, które będzie nadal ewoluować. Na razie dobrze jest mieć na uwadze te pytania podczas dokonywania transakcji.

IRS nie opracował jeszcze oficjalnej metody określania podstawy w kryptowalutach, ale istnieje kilka sposobów na określenie swojej podstawy. Jednym ze sposobów jest zastosowanie metody „last-in, first-out” (LIFO), która jest powszechnie stosowana przy wycenie nieruchomości. Inną metodą jest metoda „kosztu średniego”, która jest podobna do metody LIFO. Jednak IRS nie uznaje metody LIFO, więc podatnicy powinni stosować metodę, która jest dla nich najlepsza.

W Stanach Zjednoczonych opodatkowanie kryptowalut jest bardziej złożone. Istnieją dwa główne reżimy podatkowe regulujące tę branżę. Na mocy ogólnych przepisów podatkowych kryptowaluty mogą być traktowane jako wartości niematerialne i prawne, co oznacza, że ich sprzedaż podlega opodatkowaniu. W Austrii podatnik może skorzystać ze standardowej opcji opodatkowania, aby określić, czy kryptowaluty podlegają opodatkowaniu, czy nie. Ponadto koszty pomocnicze związane z posiadaniem kryptowalut zasadniczo nie podlegają odliczeniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *