Rozpoczęcie pracy z giełdami i platformami handlowymi dla kryptowalut

Rozpoczęcie pracy z giełdami i platformami handlowymi dla kryptowalut

Proces rozpoczęcia handlu kryptowalutami rozpoczyna się od zarejestrowania się na giełdzie. Będziesz musiał podać kilka danych osobowych i potwierdzić swój adres. Niektóre giełdy będą wymagały rachunku za media lub innej formy identyfikacji. Będziesz musiał również dodać metodę płatności do swojego konta. Po zarejestrowaniu się będziesz miał dostęp do rynku giełdy, gdzie możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Gemini

Gemini to wiodąca giełda i platforma handlowa dla kryptowalut, na której notowanych jest ponad sto kryptowalut. Ta liczba jest wyższa niż wiele innych giełd i obejmuje wiele liderów rynku, a także mniejsze kryptowaluty, takie jak Cardano. Giełda utrzymuje wysoki poziom bezpieczeństwa, a jej protokoły bezpieczeństwa są corocznie audytowane. Ponadto oferuje program poleceń, który nagradza użytkowników, oferując im po 20 dolarów, gdy polecają przyjaciela do rejestracji w Gemini.

Gemini wymaga od użytkowników dostarczenia dokumentu tożsamości ze zdjęciem w celu weryfikacji ich tożsamości. Aby zasilić swoje konto, klienci mogą użyć waluty fiat lub aktywów cyfrowych. Firma oferuje również opcję przeniesienia kryptowaluty bezpośrednio na swoje konto. W tym celu klienci mogą korzystać z przelewów bankowych lub przelewów bankowych. W przypadku tych transakcji Gemini nie pobiera opłaty, ale w przypadku korzystania z kart debetowych obowiązuje opłata 3,49%.

Gemini oferuje zarówno inwestycyjne usługi maklerskie, jak i wymianę kryptowalut. Jeśli planujesz regularny handel, ta platforma jest idealna dla Ciebie. Dodatkowo, profesjonalni handlowcy docenią jej funkcje bezpieczeństwa. Oferuje dwuskładnikowe uwierzytelnianie, dzięki czemu Twoja waluta cyfrowa i pieniądze fiat są bezpieczne. To da Ci większą pewność w trzymaniu swoich pieniędzy online.

Opłaty Gemini różnią się w zależności od kryptowaluty i wielkości obrotu. Handlowcy, którzy handlują ponad 200 USD miesięcznie, zapłacą opłatę w wysokości 1,49%. Jednak ta opłata jest niższa niż ta pobierana za transakcje o wartości mniejszej niż 200 USD. Ponadto handlowcy mogą wycofać swoje środki bez ponoszenia opłat, gdy nie przekraczają one 10 USD.

Gemini to świetne miejsce dla nowicjuszy, aby rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty. Oferuje przyjazny dla użytkownika interfejs i niskie minimalne opłaty handlowe. Zaawansowani handlowcy mogą jednak chcieć rozważyć inną giełdę dla swoich potrzeb. Oprócz oferowania niskich opłat, Gemini oferuje kilka ważnych funkcji bezpieczeństwa, które są pomocne dla początkujących i średnio zaawansowanych handlowców.

Gemini działa od prawie dekady. Jego aplikacja mobilna i strona internetowa ułatwiają kupowanie i sprzedawanie aktywów cyfrowych. Obecnie obsługuje ponad 70 kryptowalut. Dzięki wiodącemu w branży bezpieczeństwu, Gemini jest jedną z najbardziej zaufanych platform finansowania kryptowalut. Oprócz handlu, Gemini oferuje możliwość przechowywania aktywów cyfrowych i używania ich jako karty kredytowej i metody płatności.

Chociaż Gemini nie ma tak wielu monet, jak jego konkurenci, jest to dobre miejsce do rozpoczęcia inwestowania w kryptowaluty, jeśli jesteś początkującym lub doświadczonym inwestorem. Gemini ma centrum nauki dla początkujących i oferuje unikalny pakiet produktów dla początkujących.

Gemini ma stosunkowo niską strukturę opłat za transakcje kryptowalutowe. Istnieje opłata za wygodę i opłata za transakcję, która zwykle wynosi około 0,5% ceny rynkowej. Jednak ta opłata różni się w zależności od wolumenu transakcji.

Kraken

Kraken to giełda kryptowalut, na której użytkownicy mogą kupować i sprzedawać różne rodzaje aktywów cyfrowych. Obsługuje ponad 55 kryptowalut i siedem walut fiat i pozwala użytkownikom wpłacać i wypłacać środki w dowolnej z tych walut. Oferuje również usługi powiernicze i stakingowe. Oprócz handlu, Kraken zapewnia szereg zasobów edukacyjnych zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych handlowców.

Przed otwarciem konta w Kraken, użytkownicy muszą najpierw zweryfikować swoją tożsamość. Jest to znane jako KYC, co oznacza „poznaj swojego klienta”. Pomaga to giełdzie zapobiegać praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Proces ten można zakończyć za pomocą ważnego dokumentu tożsamości wydanego przez rząd, takiego jak prawo jazdy lub paszport podróżny. Dodatkowo, użytkownicy muszą przedstawić ważny dowód adresu, taki jak rachunek za media lub wyciąg z banku. Wszystkie trzy dokumenty muszą być wystawione w ciągu trzech miesięcy.

Kraken obsługuje ponad dwa tuziny kryptowalut, w tym bitcoin i ethereum. Podczas gdy niektóre kryptowaluty są niedostępne do handlu na giełdzie, wiele innych monet jest akceptowanych. Na przykład Kraken akceptuje fiat i stablecoiny. Opłaty pobierane przez Kraken zależą od wolumenu handlu, którego użytkownik dokonuje w ciągu ostatnich 30 dni. Wraz ze wzrostem wolumenu obrotu na giełdzie, opłaty są zmniejszane.

Kraken oferuje również handel kontraktami terminowymi dla tych, którzy chcą zabezpieczyć swoje ryzyko. Kontrakty te są podobne do tych używanych na tradycyjnych giełdach, ale są oparte na cenie aktywów w określonym czasie w przyszłości. Kontrakty futures mogą być przedmiotem obrotu przy użyciu pożyczonych aktywów i pozwalają uczestnikom rynku na otwieranie większych pozycji. W przypadku Kraken, maksymalna dozwolona dźwignia to 50x depozyt zabezpieczający.

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, rośnie zapotrzebowanie na platformy handlowe. Przy ponad 500 dostępnych już giełdach kryptowalut, ważne jest, aby wybrać odpowiednią, która spełni Twoje potrzeby handlowe. Najlepiej jest korzystać z platformy, która zapewnia szereg funkcji i usług.

Kraken to doskonała giełda kryptowalut i platforma handlowa, która odpowiada zarówno początkującym, jak i ekspertom. Zapewniają usługi, które ułatwiają kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pomocą konta bankowego. Proces jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Założenie konta w Kraken jest bezpłatne i łatwe. Następnie wystarczy dodać do swojego konta interesującą Cię kryptowalutę.

Podczas rejestracji na giełdzie kryptowalutowej zostaniesz poproszony o wypełnienie danych osobowych, takich jak adres e-mail. Niektóre mogą również wymagać rachunku za media lub innego rodzaju dowodu adresu. Po zweryfikowaniu danych osobowych, będziesz mógł kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Chociaż Coinbase nie jest darmowy, oferuje inne usługi. Oferuje szeroką gamę monet i obsługuje wiele różnych rodzajów walut fiat i aktywów cyfrowych. Jego funkcje bezpieczeństwa zwiększają nieodłączne bezpieczeństwo zdecentralizowanych giełd i zapewniają, że fundusze użytkowników są bezpieczne.

Interactive Brokers

Jednym z najlepszych sposobów inwestowania w kryptowaluty jest korzystanie z giełdy. Dobra giełda da Ci dostęp do tysięcy aktywów kryptowalutowych, ułatwiając codzienne kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Te giełdy pobierają bardzo niskie opłaty za pośrednictwo. Używają najnowocześniejszej technologii, aby obniżyć opłaty. Możesz nawet uzyskać zerowe prowizje na niektórych kontach.

Wiele biur maklerskich zaczyna oferować handel dla kryptowalut. Wśród nich jest Interactive Brokers, duży broker online z ponad milionem klientów. Niedawno ogłosili, że dodają handel kryptowalutami do swojej listy ofert. Opłaty pobierane przez Interactive Brokers za korzystanie z ich giełdy wahają się między 0,12% a 0,18% wolumenu transakcji. Co więcej, nie ma żadnych narzutów, spreadów ani opłat za opiekę.

Interactive Brokers oferuje również ogromną ilość badań i serwisów informacyjnych. Ich portal Traders’ Academy oferuje obszerną bibliotekę treści pisemnych i wideo. Znajduje się tam również blog o nazwie IBKR Quant oraz narzędzie do analizy rynku na żywo o nazwie PortfolioAnalyst.

Platforma posiada również aplikacje mobilne do handlu na rynku Forex i akcjach. Aplikacje są dostępne zarówno dla urządzeń z systemem iOS, jak i Android i posiadają bogate funkcje. Użytkownicy mogą wybrać kryteria wpływu, na których chcą się skupić podczas inwestowania swoich pieniędzy. Pulpit nawigacyjny Impact składa się z 13 zasad, w tym równości płci i integracji LGBTQ. Aplikacja posiada również kalendarz ekonomiczny z możliwością dodawania alertów.

Chociaż kryptowaluty są nieuregulowane, stanowią ryzyko dla uznanych brokerów internetowych. Interactive Brokers jest jednak giełdą o niskim ryzyku i nie prowadzi banku. Ich regulatorzy obejmują Financial Conduct Authority, Securities and Exchange Commission oraz Japanese Financial Services Authority.

Interactive Brokers oferuje wsparcie klienta poprzez e-mail, telefon i czat. Jest ona dostępna przez całą dobę, od 8.00 do 20.00 czasu wschodniego, i jest dostępna dla inwestorów z ponad 200 krajów. Jedną z zalet korzystania z brokera jest niski koszt i łatwość handlu.

Istnieje wiele różnych platform do inwestowania w kryptowaluty. Najwyżej oceniane giełdy umożliwiają handel w ponad 70 walutach cyfrowych. Niektóre z bardziej popularnych platform handlowych obejmują Bitcoin, Ethereum, Dogecoin i Shiba Inu. Wszystkie te platformy mają bardzo niskie opłaty i są odpowiednie dla początkujących.

Interactive Brokers oferuje wiele platform handlowych. Flagowa platforma firmy, Trader Workstation, obsługuje handel globalnymi aktywami. Firma oferuje również platformę internetową o nazwie Client Portal. Portal Klienta obsługuje również algo trading. Firma dostarcza również wiadomości i badania w czasie rzeczywistym.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *