5 kryptowalut, o których powinieneś wiedzieć

5 kryptowalut, o których powinieneś wiedzieć

Bitcoin jest zdecentralizowaną walutą cyfrową. Transakcje są weryfikowane przez węzły w sieci za pomocą kryptografii i zapisywane w publicznej księdze zwanej blockchain. W rezultacie jest to wysoce bezpieczna forma pieniędzy. Bitcoin jest używany w Internecie do kupowania i sprzedawania towarów i usług. Chociaż jest to forma pieniądza, nie jest substytutem tradycyjnego systemu. Jest jednak realną opcją dla niektórych osób.

SHIB jest alternatywą dla Dogecoin

SHIB to token oparty na blockchainie Ethereum i jest alternatywą dla Dogecoin. Dogecoin to zdecentralizowana waluta cyfrowa, która wywodzi się z widełek Litecoin i Luckycoin. Używa Shiba Inu jako swojej maskotki. W swoim białym dokumencie Ryoshi porównał SHIB do Dogecoin, twierdząc, że ma „bardziej napędzaną przez społeczność” technologię niż ta pierwsza.

We wrześniu 2018 roku Elon Musk nazwał Dogecoin „hustle”, co wysłało wartość Dogecoin w dół o ponad 30%. SHIB skapitalizował na szumie wokół wystąpienia Muska i był notowany na Binance dwa dni później. Ponadto jego cena podwoiła się po wystąpieniu w SNL. Hsiao uważa, że cena Dogecoin pośrednio skorzystała z obowiązków gospodarza Muska. S&P 500 wzrósł w tym czasie o nieco ponad 100%.

Shiba Inu można kupić za pośrednictwem Coinbase, Binance, Huobi Global, OKEx, Uniswap i 1inch. Waluta jest handlowana obok zawiniętego Ethereum. Deweloperzy Shiba Inu byli zajęci budowaniem projektu prowadzonego przez społeczność i niedawno ogłosili utworzenie „Doggy DAO”, aby przejąć kontrolę nad ShibaSwap DEX.

Dogecoin został uruchomiony jako spoof Bitcoin i waluta prześmiewcza. Cena Dogecoin pozostawała w stagnacji aż do początku 2021 roku, kiedy Elon Musk zaczął tweetować na jego temat. Jego tweety napędzały Dogecoin na szczyt wykresów kryptowalut i uczyniły go najbardziej wartościową monetą meme na rynku. Spowodowało to, że inne projekty zyskały skojarzenia z Dogecoinem, w tym Shiba Inu.

Shiba Inu to kompatybilna z Ethereum alternatywa dla Dogecoina. Posiada początkową podaż obiegową w wysokości jednego kwadryliona monet. Jego ekosystem obejmuje również inkubator sztuki o nazwie NFT, a także zdecentralizowaną wymianę o nazwie Shibaswap. Dogecoin stał się najpopularniejszą historią kryptowalutową 2021 roku. To, co zaczęło się jako moneta meme, urosło do międzynarodowej waluty z kapitałem rynkowym w miliardach dolarów.

Chociaż te dwie kryptowaluty mają wiele podobieństw, różnią się w dużej mierze pod względem technologii. Dogecoin przyjmuje wspólne technologie z pierwszej generacji blockchainów PoW, podczas gdy SHIB oferuje więcej użyteczności dla pasywnego dochodu. Chociaż wydobycie Dogecoin jest opłacalne dla górników Litecoin, wydobycie SHIB nie jest. Jego ekosystem jest większy i ma więcej usług DeFi.

Binance Coin jest stablecoinem

Stablecoiny są formą waluty cyfrowej, która wypełnia lukę między walutami fiat i kryptowalutami. Są one wspierane przez aktywa, takie jak złoto lub dolar amerykański, aby utrzymać ich ceny na stabilnym poziomie. Stablecoiny zyskują popularność jako sposób przechowywania wartości w świecie kryptowalut. Binance jest jedną z pierwszych firm, które wprowadziły stablecoiny do swojej platformy. Ten rodzaj waluty cyfrowej jest doskonałym wyborem dla handlowców, którzy muszą zachować stabilność swoich inwestycji.

Firma stojąca za Binance Coin oferuje również wiele produktów finansowych. Binance Earn umożliwia inwestorom kryptowalutowym zarabianie na odsetkach składanych, a giełda ma niskie opłaty za transakcje. Inne cechy to brak konieczności posiadania konta bankowego, przelewy międzynarodowe i szybkie przetwarzanie. Binance stała się jedną z najbardziej zaufanych giełd kryptowalutowych na świecie. Oznacza to, że możesz polegać na Binance Coin, aby dokonać bezpiecznych i wygodnych zakupów.

Stablecoins to popularny rodzaj kryptowalut, a wielu inwestorów zaczyna używać ich do zasilania swoich kont handlowych. Są świetne do płatności transgranicznych, ponieważ działają poprzez mechanizm pozbawiony zaufania. Inną opcją jest Binance Dollar, który został stworzony we współpracy z Paxos. Wykorzystuje on blockchain Ethereum do wspierania swoich płatności i jest wspierany przez amerykańską walutę fiat.

Stablecoiny są jak kryptowaluty z twistem: ich wartość jest związana z wartością innego aktywa. Najpopularniejsze stablecoiny są używane na giełdach kryptowalut, a tether jest jednym z najbardziej znanych. Binance emituje również swój własny stablecoin, Binance USD. Jest to stablecoin o wielu zastosowaniach, a jego cena ma z czasem nadal rosnąć.

Podczas gdy te waluty są wciąż stosunkowo nowe, już odegrały ważną rolę w ekosystemie kryptowalut. Chociaż mogą nie być dobrymi inwestycjami, stablecoiny sprawiają, że jest to bezpieczniejszy sposób na handel w świecie kryptowalut. Ponadto są one przydatne dla giełd aktywów cyfrowych, ponieważ mają niższe opłaty. Są również dobre dla właścicieli firm, którzy nie chcą, aby ich waluta cyfrowa straciła na wartości.

Ethereum może zastąpić bitcoina

Platforma blockchain, która zasila Ethereum, jest nie tylko świetnym miejscem do przechowywania i handlu pieniędzmi, ale może być również wykorzystywana do wielu innych rzeczy. Użytkownicy mogą obstawiać mecze piłkarskie za pomocą Ethereum, stawiając zakłady, które wypłacają się tylko wtedy, gdy Patrioci wygrywają. A narzędzie if:then ma znacznie większe zastosowania niż hazard. Może być nawet wykorzystane do uruchomienia kampanii crowdfundingowej bez konieczności ponoszenia opłat jak w przypadku Kickstartera czy GoFundMe. Ethereum mogłoby nawet zastąpić prawników inteligentnymi kontraktami i prezesów dzięki swojej platformie opartej na blockchainie.

Podczas gdy rynek kryptowalut jest zalewany przez nowych uczestników, może upłynąć trochę czasu, zanim się ustabilizuje. To powiedziawszy, możliwe jest, że Ethereum wkrótce zastąpi Bitcoina jako największą kryptowalutę. Popularność Ethereum rośnie, ponieważ jest to drugie najbardziej wartościowe cyfrowe aktywo po Bitcoinie. Jest to również sposób, w jaki ludzie mogą inwestować w alternatywne aktywa. A to może być duży krok dla branży walutowej. Może pomóc szerszej gospodarce i uratować środowisko.

Wykorzystując zaawansowaną kryptografię, kryptowaluty nowej generacji, takie jak Ethereum, ukrywają tożsamość użytkowników i ich transakcji. Podczas gdy wiele osób twierdzi, że zmniejszy to ryzyko związane z prywatnością i bezpieczeństwem, zmienność Ethereum może uczynić je atrakcyjną inwestycją. Podczas niedawnego trzydniowego odcinka w marcu, cena Ethereum podwoiła się. Może to być idealna platforma do handlu kryptowalutami. Wkrótce może zastąpić takie firmy jak Uber i Airbnb. W międzyczasie może zostać wykorzystana do budowy aplikacji takich jak te.

Istnieje jednak wiele innych kryptowalut walczących o pierwsze miejsce. Podczas gdy wiele innych kryptowalut oferuje alternatywę dla Bitcoina, największą z nich jest Ethereum. Ma różne zalety, takie jak jego inteligentny kontrakt. Inną przekonującą alternatywą jest Zerocash, który poprawia prywatność transakcji. W przypadku Bitcoina wszystkie transakcje są upubliczniane na księdze bloków. W przeciwieństwie do tego, transakcje Ethereum są prywatne. W ten sposób ludzie nie mogą być śledzeni do pochodzenia każdej transakcji.

W końcu obie te kryptowaluty są warte inwestycji. Ethereum, na przykład, ma podobną klientelę do Bitcoina. Podczas gdy bankomaty nie są jeszcze planowane, nie jest on tak drogi jak Bitcoin. W rzeczywistości Ethereum jest teraz warte około 41 dolarów za monetę, co jest porównywalne z Bitcoinem. Istnieje wiele zastosowań aplikacji Ethereum, w tym mikrofinanse, wirtualne światy i zapobieganie kradzieży tożsamości. Jeśli odniesie sukces, Ethereum może zastąpić Bitcoina jak walutę.

Waves pozwala na stworzenie własnej waluty cyfrowej

Jeśli jesteś entuzjastą bitcoina, Waves to świetny sposób na rozpoczęcie pracy z kryptowalutą. Platforma Waves pozwoli Ci stworzyć własną walutę podobną do bitcoina dzięki wykorzystaniu blockchaina. Po utworzeniu konta Waves, możesz zacząć handlować nimi na giełdzie. Możesz również wydzierżawić swoje tokeny i zdobyć nagrody za staking. Jeśli jednak jesteś sceptykiem, Waves nie jest dla Ciebie.

Oprócz funkcji zdecentralizowanej wymiany, Waves jest również platformą do tworzenia niestandardowych tokenów. W ten sposób możesz crowdfundować, a także używać swojej krypto waluty jako metody płatności. Platforma nie wymaga KYC ani innych scentralizowanych systemów. Możesz założyć własną giełdę za pomocą zaledwie kilku kliknięć, co czyni ją atrakcyjną opcją dla ICO. Dodatkowo Waves nie ma opłat od transakcji i ma niską opłatę transakcyjną w porównaniu do scentralizowanych giełd.

Platforma Waves jest zdecentralizowana i posiada system proof-of-stake, który umożliwia udział w utrzymaniu sieci. W przeciwieństwie do bitcoina, Waves używa systemu Proof-of-Stake do wydobycia, który jest tańszy i wymaga mniejszej mocy obliczeniowej. Plus, pozwala ci uczestniczyć w utrzymaniu sieci i otrzymywać opłaty za transakcje. Lekki węzeł nigdy nie musi pobierać blockchaina, więc nie będziesz musiał się martwić o złożoność uruchomienia pełnego węzła.

Platforma Waves jest przeznaczona dla firm, które chcą wykorzystać technologię blockchain do budowy własnej kryptowaluty. Możesz go użyć do stworzenia nowej waluty i stworzenia gry play-to-earn. Platforma 1.0 Waves została wydana w październiku 2016 r. i od tego czasu pomogła dziesiątkom firm w opracowaniu własnej waluty. Twórca gier GameCredits dąży do tego, aby jego waluta MobileGo stała się globalną walutą gier wideo. W Rosji franczyzy Burger King korzystają z platformy Waves, aby uruchomić własny program lojalnościowy o nazwie Whoppercoin. Ponadto Waves pomaga firmom tworzyć nowatorskie aplikacje dla technologii blockchain. Waves niedawno uruchomił aplikację do handlu kontraktami seksualnymi, co wzbudziło kontrowersje w niektórych kręgach.

Waves blockchain sprawia, że emisja tokena jest łatwa i szybka. Jego klient lite jest łatwy w użyciu i nie wymaga doświadczenia w programowaniu. Pozwala na wydanie niestandardowego tokena bez pisania inteligentnego kontraktu. Ponadto, tokenem Waves można handlować natychmiast po jego utworzeniu. Obecnie w ekosystemie Waves znajduje się ponad 22 000 tokenów. Te tokeny są również używane przez ludzi do gier online.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *