Koszty i regulacje dotyczące wydobycia kryptowalut

Czy kryptowaluty są jak papiery wartościowe na helu?

Wiele kryptowalut od lat odnosi sukcesy, ale niektórym wciąż daleko do statusu Bitcoina. Te niepowodzenia można prześledzić do fundamentalnego problemu z algorytmami konsensusu, zwanego problemem generałów bizantyjskich, znanego również jako lawina błędów. Proces wydobywania kryptowaluty musi spełniać wszystkie sześć warunków. W tym artykule wyjaśnimy koszty i przepisy dotyczące wydobywania kryptowalut. Zbadamy również przyszłość tej technologii.

Wydobywanie w chmurze jest alternatywą dla wydobywania kryptowalut

Jeśli rozważałeś karierę w wydobywaniu kryptowalut, ale nie masz niezbędnego sprzętu, istnieje usługa wydobywania w chmurze, która może ci pomóc. Usługi te mają tysiące jednostek obliczeniowych o dużej mocy i biorą na siebie trudną pracę wydobywania własnej kryptowaluty. Ta usługa nie tylko ułatwia wydobywanie kryptowalut, ale także daje możliwość uzyskania pasywnego dochodu za pomocą kilku kliknięć myszką. Oprócz przystępnej ceny, usługi wydobywcze w chmurze oferują wysokiej jakości wsparcie klienta i łatwe w użyciu interfejsy. Dodatkowo oferują program poleceń, który płaci ci trzy procent za każdą osobę poleconą, którą wysyłasz do firmy.

Oprócz oferowania wielu korzyści, górnictwo w chmurze ma kilka wad. Podczas gdy wydobycie kryptowalut wymaga energii elektrycznej przez całą dobę, jest to również duży początkowy koszt stały. Ponadto wydatki na energię elektryczną mogą szybko się sumować, co może prowadzić do poważnych trudności finansowych. Usługi górnicze w chmurze usuwają te bóle głowy, eliminując koszty energii elektrycznej i pozwalając skupić się na innych aspektach wydobycia kryptowalut. Usługi górnicze znajdują się w tańszej lokalizacji o chłodniejszym klimacie. Ponieważ operacje górnicze są zlecane na zewnątrz, nikt nie musi się martwić o zanieczyszczenie hałasem lub rachunki za energię.

Jednak usługi górnicze w chmurze są bardziej istotne dla górników kryptowalut typu proof-of-work, takich jak Bitcoin. Ze względu na rosnącą trudność algorytmów kryptowalutowych, nagrody stają się mniejsze. Ta zwiększona trudność skłoniła właścicieli operacji górniczych do znalezienia sposobów na zwiększenie ilości dostępnej mocy obliczeniowej. Aby zrekompensować koszty sprzętu górniczego, wielu górników zaczęło zwracać się do usług górniczych w chmurze. W rezultacie nie musieli wydawać własnych pieniędzy, aby uzyskać takie same wyniki jak inni górnicy.

Przepisy regulujące wydobycie kryptowalut

Stan Nowy Jork zajmuje się kwestią wydobycia kryptowalut i tworzy przepisy z tym związane. Projekt ustawy stworzy również specjalną klasę instytucji depozytowych i zobowiąże Departament Skarbu do przeglądu wszelkich cyfrowych platform płatniczych. Zabroni również urzędnikom publicznym przyjmowania wirtualnych walut lub niefunkcjonalnych tokenów jako prezentów. Ustawa ustanowi również biuro odporności finansowej, aby wspierać nowe programy i odporne modele finansowe. Wśród przepisów ustawy znajdują się ulgi podatkowe dla niektórych urządzeń górniczych i program piaskownicy regulacyjnej.

Nowe przepisy regulujące wydobycie kryptowalut będą konieczne, aby kontrolować nielegalną działalność związaną z wydobyciem kryptowalut. Prezydent Kazachstanu zarządził również dopłatę do energii elektrycznej wykorzystywanej przez przedsiębiorstwa wydobywające kryptowaluty. Agencja zbada również dokumentację podatkową firmy. Kazachstan gości 20% światowego wydobycia kryptowalut i ma tanią energię elektryczną, która zasila komputery potrzebne do rozwiązywania zagadek kryptowalutowych. Niedawna konferencja prasowa zorganizowana przez NDRC podkreśliła potrzebę bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących branży.

Nowe ustawodawstwo będzie musiało zająć się wpływem wirtualnych walut na środowisko. Wiele stanów uchwaliło podobne przepisy, które nakreślają, jak wydobycie kryptowalut wpłynie na środowisko. Najnowsze wzorcowe ustawodawstwo ustanowi organizację samoregulacyjną w celu ochrony konsumentów i przedsiębiorstw. Projekt ustawy zawiera również przepisy związane z cyberbezpieczeństwem, energią i utworzeniem organizacji samoregulującej. Ponadto projekt ustawy wymaga od FDA przeprowadzenia analizy wpływu wydobycia kryptowalut na środowisko.

Koszt wydobycia kryptowalut

Koszt wydobycia kryptowalut to coraz większy ból głowy dla większości firm i entuzjastów. Wraz z ciągłym wzrostem hash rate, wzrastają wymagania energetyczne i sprzętowe, co zwiększa ogólne koszty wydobycia. Z tego powodu instytucje zajmujące się wydobywaniem kryptowalut intensywnie inwestują w energię odnawialną i innowacyjną technologię. Koszt wydobycia kryptowalut będzie różnicą między dochodową branżą a nierentowną. Aby utrzymać koszty na niskim poziomie, firmy wydobywcze powinny starannie wybrać miejsce, w którym umieszczą swoje operacje wydobywcze.

Koszty wydobycia Bitcoin są bardzo zmienne, w zależności od rodzaju używanej platformy wiertniczej, kosztów energii elektrycznej, kosztów pracy i utrzymania obiektu. Analiza kosztów produkcji przeprowadzona przez CleanSpark znajduje znacznie niższe koszty niż szacowane marże zysku JPMorgan, podczas gdy publiczni górnicy nadal są w stanie uzyskać zyski znacznie powyżej 12 000 USD miesięcznie. Jednak po gwałtownym spadku Bitcoina w listopadzie, prawie wszyscy górnicy są pod presją. Glassnode, na przykład, nakreślił, jak ich operacje są pod wpływem stresu przy użyciu mnożnika Puell.

Niektórzy eksperci uważają, że branża kryptowalutowa jest ryzykowna, biorąc pod uwagę jej wysoką cenę. Niektórzy eksperci twierdzą, że może ona mieć potencjał generowania miliardów dolarów miesięcznie, ale inni uważają, że branża ta jest wciąż spekulacyjną modą i że technologia ta zostanie w końcu uregulowana. Pozostaje jednak pytanie, czy ta branża pozostanie opłacalna? Na razie inwestorzy powinni przyjrzeć się plusom i minusom kosztów wydobycia bitcoina.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *