Ledger Nano S Review – The Best Hardware Crypto Wallet

Spraw, aby Twój komputer błyszczał dzięki tapecie 4k Bitcoin

Jeśli chodzi o portfele kryptowalutowe, Ledger Nano S to złoty standard. Możesz nie tylko bezpiecznie przechowywać i wymieniać swoje kryptowaluty, ale także wymieniać i rozwijać swoje aktywa. Ten portfel stał się najpopularniejszym portfelem sprzętowym na rynku. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź tę recenzję Ledger Nano S. Poniżej wymieniono niektóre z głównych funkcji, które sprawiają, że jest to najlepszy wybór dla inwestorów kryptowalutowych i początkujących.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z dajgotowke.pl

Cechy

Ledger Nano S jest dostarczany z małym przewodnikiem aktywacyjnym, kablem USB-Micro USB, paskiem na ramię, brelokiem i nasionami odzyskiwania, które musisz zapamiętać. Recovery seed to ciąg słów zakodowanych za pomocą BIP39. Nano S współpracuje z Ledger Interactive Live, platformą desktopową i mobilną dla użytkowników Ledger. Oprogramowanie to obsługuje urządzenia z systemem Windows, Mac, Linux, Android oraz iOS.

Zarówno Ledger Nano S, jak i Nano X posiadają bezpieczny element. Bezpiecznym elementem obu urządzeń Ledger jest chip ST31H320. Jego konstrukcja zapobiega manipulacjom poprzez uniemożliwienie nieautoryzowanego dostępu do kluczy prywatnych portfela. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie do przechowywania na zimno, ale zalecane jest bardziej bezpieczne rozwiązanie do przechowywania na zimno. Portfele sprzętowe posiadają również wiele miejsc do przechowywania zimnych kluczy. W rezultacie Ledger Nano S i Nano X charakteryzują się szyfrowaniem najwyższej klasy.

Oprócz używania kodu PIN, Ledger Nano S jest wyposażony w kod dostępu. Użytkownicy muszą stworzyć 4-cyfrowy PIN i potwierdzić go, naciskając dwa przyciski. Po wprowadzeniu kodu PIN urządzenie samo się skasuje w przypadku próby nieautoryzowanego dostępu. Aby tego uniknąć, użytkownicy powinni wybrać PIN, który jest tak silny, jak to tylko możliwe. Po czterech nieudanych próbach Nano S skasuje się sam.

Ledger Nano S oferuje ograniczoną ilość funkcji i najlepiej nadaje się dla długoterminowych HODLerów. Jego ograniczona pamięć ROM utrudnia jednoczesny transfer dużej ilości monet. Jednak Nano S pozwala użytkownikom tworzyć nieograniczoną liczbę kont portfeli i zmieniać ich nazwy w zależności od potrzeb. Nano S to świetny wybór, jeśli chcesz przechowywać wiele kryptowalut, ale nie potrzebujesz dużej prędkości.

Ledger Nano S jest mały i dobrze wykonany. Dostarczany jest w szczelnym pudełku, zabezpieczonym przezroczystą folią. System operacyjny, Bolos, powierza bezpieczeństwo urządzeniu. Urządzenie wykrywa manipulacje i wydaje aktualizacje bezpieczeństwa tak szybko, jak to możliwe. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić pudełko pod kątem pęknięć i zniszczeń. Chociaż Ledger Nano S jest stosunkowo bezpieczny, ryzyko utraty monet lub ich zgubienia jest nadal możliwe.

Cena

Ledger Nano S to najlepiej sprzedający się sprzętowy portfel kryptowalutowy na świecie. Dzięki Nano S możesz kupować, przechowywać, wymieniać i rozwijać swoje aktywa kryptowalutowe. Nano S jest w stanie pomieścić do dziesięciu razy więcej aktywów kryptowalutowych niż typowy portfel, dlatego jest tak popularny wśród entuzjastów kryptowalut. Jego cena jest również dość konkurencyjna, ponieważ jest dostępny do zakupu online i w wielu lokalnych sklepach.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Ledger Nano S, powinieneś wiedzieć, że cena jest dość tania w porównaniu do Nano S Plus. Nie oznacza to jednak, że Nano S nie jest bezpieczny. Istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że jest bezpieczny. Jednym ze sposobów jest utrzymanie listy odzyskiwania w tajemnicy. W ten sposób nikt inny nie może ukraść twoich monet. Innym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa portfela jest przechowywanie go w bezpiecznym miejscu. Jeśli nie jesteś pewien, możesz poprosić o pomoc na stronie Ledger. Ledger posiada dział wsparcia, który jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 CET.

Nano S ma również ograniczoną ilość pamięci wewnętrznej, ale nadal jest to lepsze rozwiązanie do przechowywania na zimno niż standardowa skrytka bankowa. Dzięki niskiej cenie, Nano S jest również lepszą opcją dla inwestorów, którzy chcą przechowywać wiele wirtualnych walut. I w przeciwieństwie do Nano X, Nano S może być używany jako wiele miejsc do przechowywania w chłodni. Chociaż nie ma tak dużo miejsca do przechowywania jak Nano X, Nano S jest znacznie bardziej bezpieczny niż jego poprzednik. Jeśli posiadasz więcej niż jeden portfel, możesz wybrać kilka różnych miejsc do przechowywania w chłodni.

Jeśli jesteś nowy w kryptowalutach i chcesz zabezpieczyć swoje aktywa kryptowalutowe, powinieneś rozważyć Ledger Nano S. Ten portfel jest najpopularniejszym sprzętowym portfelem kryptowalutowym na świecie. Pozwala kupować i przechowywać aktywa kryptowalutowe oraz handlować nimi online, a także wymieniać je i powiększać. Ledger Nano S obsługuje do trzech aplikacji. Oznacza to, że jest to najlepsza opcja dla inwestorów, którzy są nowi w kryptowalutach.

Aplikacje, które z nim współpracują

Ledger Nano to świetny sposób na śledzenie swoich aktywów kryptowalutowych, ponieważ ułatwia zarządzanie nimi. Po podłączeniu Ledger Nano przez USB, zostaniesz poproszony o utworzenie kodu PIN i frazy odzyskiwania. Wybierz kod PIN o długości od czterech do ośmiu cyfr i potwierdź go. Następnie zapisz swój zwrot w bezpiecznym miejscu i upewnij się, że używasz go w odpowiedniej kolejności. Następnie odwiedź stronę internetową Ledger i pobierz aplikację.

Oprócz potężnych zabezpieczeń, Ledger Nano S oferuje również rozbudowany system pomocy technicznej. Możesz skorzystać z artykułów pomocy, aby znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Oferuje również wielojęzyczne wsparcie poprzez zespół 10 ekspertów kryptowalutowych. Ten portfel jest również stosunkowo niedrogi: za 59 dolarów, możesz uzyskać Ledger Nano S za mniej niż 59 dolarów na eBay. Jeśli jednak obawiasz się o bezpieczeństwo, upewnij się, że kupisz dodatkowy portfel sprzętowy – ma on niższą cenę niż jego odpowiedniki.

Wraz z rozwojem rynku kryptowalut, potrzebne będą nowe aplikacje do zarządzania różnymi kryptowalutami. Ledger Nano S pozwala na przechowywanie kluczy do ponad 5 500 monet. Posiada również wystarczającą ilość pamięci dla nawet 100 różnych aplikacji. Portfel sprzętowy posiada wbudowane połączenie Bluetooth dla wygody. Możesz również pobrać i zainstalować desktopową wersję aplikacji Ledger Live, aby zarządzać swoimi aktywami kryptowalutowymi.

Ledger Nano S obsługuje różne kryptowaluty. Możesz pobrać aplikację Ledger Live dla systemów Windows, MacOS, Linux, Android i iOS. Następnie będziesz musiał odblokować Nano X i autoryzować oprogramowanie, aby uzyskać dostęp do swoich kluczy prywatnych. Będziesz musiał również pobrać i zainstalować najnowszy firmware, aby zaktualizować swój portfel. Kiedy jesteś zadowolony ze swojego portfela sprzętowego, możesz przenieść swoje monety i tokeny z jednego urządzenia na drugie.

Chociaż Ledger Nano S i Nano X mogą współpracować ze sobą, aby przechowywać Twoje kryptowaluty, nadal potrzebujesz aplikacji na Ledger, aby wykonywać transakcje Bitcoin. Aby wykonać transakcję, będziesz musiał mieć swój klucz prywatny, aby ją podpisać. Jest to konieczne, aby chronić swój portfel przed kradzieżą. Istnieją pewne funkcje, których nie znajdziesz w aplikacji mobilnej, takie jak odbieranie i wysyłanie kryptowalut oraz stakowanie dla nagród.

Ocena bezpieczeństwa

Ledger Nano S i Nano X to w pełni certyfikowane portfele sprzętowe. Oba te urządzenia wyposażone są w bezpieczny chip (ST31H320), który jest odporny na manipulacje i manipulacje. Ledger przeprowadza również niezależne audyty obu urządzeń. Ocena bezpieczeństwa ANSSI jest oparta na wielu aspektach bezpieczeństwa urządzenia. ANSSI testuje również szyfrowanie i integralność urządzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo danych.

Ledger Nano S jest dostarczany z systemem operacyjnym i certyfikowanym bezpiecznym chipem. Wykorzystuje również niestandardowy system operacyjny, który oferuje dwa poziomy ochrony. Chipy przechowują klucze prywatne i podpisują transakcje, a dostęp do nich wymaga kodów PIN lub haseł. Ledger Nano S ma również dedykowany ekran, na którym użytkownicy mogą przeglądać nasiona odzyskiwania. W pakiecie znajduje się również atrapa konta, która ma chronić przed atakiem typu „klucz 5 dolarów”.

Chociaż transakcje nadal są przetwarzane na blockchainie, ocena bezpieczeństwa sprzętowego portfela Ledger jest znacznie wyższa. Portfele są chronione przez dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Nano S wykorzystuje kod PIN do potwierdzenia transakcji, a Nano X do tego samego celu wykorzystuje chip bezpieczeństwa ST33. Oba posiadają ocenę CC EAL5+ nadaną przez ANSSI. Ponadto Nano S oferuje wiele warstw zabezpieczeń, dzięki czemu jest praktycznie nie do złamania.

Ledger Nano S oferuje silne bezpieczeństwo i szyfrowanie dla ponad 1150 monet. Ledger Nano S posiada strukturę HD Wallet, która zapewnia zimne przechowywanie kluczy prywatnych i jest kompatybilna z portfelami innych firm. Ledger Nano X jest następcą Ledger Nano S i oferuje jeszcze więcej zabezpieczeń i funkcji. Obsługuje również więcej walut niż Nano S, a Nano X jest w stanie przechowywać ponad sto kryptowalut.

Dla bezpieczeństwa Ledger Nano S użytkownicy muszą wprowadzić czterocyfrowy PIN. Nano S wyświetli wtedy listę 24 fraz. PIN powinien być silny i długi, aby nikt inny nie mógł go odgadnąć. Po wykonaniu tej czynności Ledger Nano S sam się skasuje. Ocena bezpieczeństwa na poziomie 8 jest uważana za wysoką. Oprócz PIN-u istnieją również trzy dodatkowe poziomy ochrony.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *