Wpływ kryptowalut na środowisko naturalne

Jak wybrać najlepszy portfel kryptowalutowy 2021 Reddit

Elektrownie wydobywające kryptowaluty mają znaczący wpływ na środowisko. Zakład Greenidge Generation w Dresden w stanie Nowy Jork pobiera miliony galonów wody, aby się schłodzić, a następnie odprowadza ją do jeziora Seneca w bardzo wysokiej temperaturze, zagrażając dzikim zwierzętom. Ale jaki dokładnie jest wpływ wydobycia kryptowalut na środowisko? Nie udało nam się jeszcze znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, ale oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o elektrowniach wydobywających kryptowaluty.

Inwestowanie w kryptowaluty

Podczas gdy wartość pieniężna Bitcoina i Ethereum jest nadal stosunkowo niewielka, ich ogromny ślad węglowy doprowadził do obaw o przyszłość planety. Nadmiar dwutlenku węgla zatrzymuje ciepło ze słońca i zagraża ekosystemowi planety. Naukowcy wezwali ludzkość do ograniczenia produkcji dwutlenku węgla, aby zapobiec globalnemu ociepleniu. Chociaż wydobywanie kryptowalut ma wpływ na środowisko, nadal jest to ekologiczna alternatywa dla innych metod produkcji energii.

Pomimo wielu zalet kryptowalut, fakt, że zużywają one duże ilości energii na wydobycie, budzi obawy o środowisko. Proces wydobywania zużywa ogromną ilość energii i zasobów, a potrzebna energia jest następnie wykorzystywana do zasilania całego ekosystemu. Podczas gdy instytucje finansowe głównego nurtu uznały zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi i zobowiązały się do inwestowania w bardziej przyjazne dla środowiska modele biznesowe, wciąż toczy się debata na temat kryptowalut i ich wpływu na środowisko.

Inwestowanie w NFTs

Jeśli jesteś zaniepokojony wpływem kryptowalut i NFT na środowisko, to ważne jest, aby szukać projektów, które wykorzystują technologię blockchain proof-of-stake. Jeśli nie jesteś zadowolony z wpływu blockchain Ethereum, możesz chcieć ponownie rozważyć inwestycje w te projekty. Tokeny niefungowskie to nowy rodzaj cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, które wykorzystują technologię blockchain do weryfikacji własności aktywów. Różnią się one również od kryptowalut tym, że nie są łatwo zastępowane przez inne podobne tokeny. Oznacza to, że wartość pojedynczego Bitcoina jest taka sama jak wartość każdego innego Bitcoina.

Jako przykład, rynek NFT jest stosunkowo nowy, więc dane na temat jego wpływu na środowisko są ograniczone. Jednak artyści biją na alarm o jego potencjalnie negatywnym wpływie na planetę. Artyści nazwali NFT „piramidą finansową”, a wysiłki firmy w celu zrównoważenia emisji „oszustwem”.

Inwestowanie w Bitcoina

Pytanie, czy inwestowanie w Bitcoina ma wpływ na środowisko, jest odwieczne dla inwestorów. Kryptowaluta zużywa więcej energii elektrycznej niż 11 milionów obywateli USA. Pytanie to przyniosło negatywną prasę w zeszłym roku, z Teslą zawieszającą akceptację tokenów BTC w związku z brudnym zużyciem energii. Są jednak dobre wiadomości. Coraz więcej Amerykanów zaczyna rozumieć negatywny wpływ tej popularnej kryptowaluty i zamiast niej wybierają bardziej ekologiczne inwestycje.

Rosnąca ekspozycja finansowa na kryptowaluty o wysokim śladzie węglowym może potencjalnie podnieść ryzyko transformacji klimatycznej całego systemu finansowego. Aktywa te są szczególnie narażone na konsekwencje polityki klimatycznej jurysdykcji i zielonego przejścia do zerowej energii netto. Gdy ceny energii wzrosną, jurysdykcje mogą zacząć uważniej przyglądać się produktywnym sposobom wykorzystania energii. Inwestorzy Bitcoinów mogli jeszcze nie uwzględnić tych potencjalnych środków politycznych i negatywnych ekologicznych efektów zewnętrznych, więc to ryzyko może nadal nie być w pełni wycenione w ich portfelach.

Inwestowanie w Ethereum

Inwestowanie w Ethereum ma wpływ na środowisko. Ta kryptowaluta była przedmiotem wielu obaw z powodu zużycia energii, która jest wykorzystywana w górnictwie. Na szczęście pojawiają się nowe inicjatywy mające na celu poprawę jej referencji środowiskowych. Obejmują one bardziej wydajne protokoły i zwiększone wykorzystanie energii odnawialnej. Niektórzy inwestorzy kryptowalutowi uważają, że ten nowy trend doprowadzi do gwałtownego wzrostu popytu na walutę. To z kolei prawdopodobnie spowoduje wzrost jej ceny dla obecnych inwestorów.

Energia wykorzystywana do zasilania sieci Ethereum jest znacząca. Obecnie sieć zużywa tyle energii, ile Libia. Jednak założyciele Ethereum pracują nad zmniejszeniem ilości energii wykorzystywanej w transakcjach. Uruchomili program znany jako Crypto Climate Accord, aby pomóc zmniejszyć ilość energii wymaganej do tych transakcji. Dzięki tej nowej inicjatywie oczekuje się, że Ethereum będzie ostatecznie zasilane przez 100% odnawialnych źródeł energii do 2030 roku.

Inwestowanie w Ethereum’s proof of stake

Jeśli jesteś zaniepokojony wpływem Bitcoina na środowisko, inwestowanie w Ethereum’s proof of stake może być dobrym pomysłem. Nowa technologia eliminuje potrzebę górników, zastępując ich walidatorami, którzy stawiają rodzime monety na blockchainie. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod wydobywczych, proof-of-stake wymaga znacznie mniejszej ilości energii. Ethereum twierdzi również, że jego przejście z proof-of-work na proof-of-stake zmniejszy zużycie energii o 99 procent.

Problem z protokołem proof-of-work Ethereum polega na tym, że wydobywanie staje się droższe, gdy ludzie zdobywają potężniejszy sprzęt. W rezultacie górnicy zużywają więcej energii elektrycznej, zwiększając zużycie energii przez sieć i generując więcej odpadów sprzętowych. Roczne zużycie energii i emisja dwutlenku węgla w sieci Ethereum proof-of-work są porównywalne do tych w Szwajcarii. Inwestowanie w protokół proof-of-stake Ethereum może obniżyć ogólny wpływ kryptowaluty na środowisko.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *