Bitcoin 2022 przewidywania

Bitcoin 2022 przewidywania

Bitcoin jest oryginalną kryptowalutą i opiera się na technologii blockchain, która generuje, śledzi i przetwarza transakcje. Wpływa na wszystkie inne kryptowaluty, a jego przyszłość jest niepewna, ponieważ nikt nie wie na pewno. Jednak w 2021 roku odnotował ogromny wzrost cen, a handlowcy mieli nadzieję, że w najbliższej przyszłości zostanie szerzej zaakceptowany. Oto kilka przewidywań dotyczących ceny bitcoina w 2022 roku. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o przyszłości bitcoina, czytaj dalej.

Cena znajdzie się na poziomie połowy 30 tys. dolarów w 2022 roku

Kilka lat od teraz przewiduje się, że Bitcoin ponownie znajdzie się na poziomie połowy 30 tys. dolarów. W połowie maja cyfrowe aktywo osunęło się do 18-miesięcznego minimum poniżej 27 000 USD, po czym odbiło się o 18%. Jednak nadzieje na trwałe ożywienie zostały zniweczone przez mini krach na początku czerwca. W tym tygodniu cena bitcoina spadła o siedem procent, a szef strategii aktywów cyfrowych w Fundstrat wezwał do niezwykłej zmienności.

Jednak niezależny konsultant finansowy Alan Masters przytacza kilka powodów, aby trzymać się Bitcoina, w tym wskaźnik techniczny, który mierzy trendy cenowe. Wysokiej jakości wskaźnik siły względnej (RSI) pokazuje, że dane aktywo jest wykupione, podczas gdy niskiej jakości sygnalizuje, że jest ono wyprzedane. Bitcoin niedawno pokonał drogę do wykupienia w tygodniowej ramie czasowej, wskazując, że nadejdzie więcej byczego impetu.

Ogłoszenie przez Fed, że zmniejszy swój bilans, będzie miało dramatyczny wpływ na cenę Bitcoina. Nawet jeśli cena spadła o ponad 75% w tym roku, inwestorzy nadal będą mieli szeroki wybór opcji inwestowania na rynku kryptowalut. Rzeczywiście, 100% wzrost od dna z 2022 roku może popchnąć cenę Bitcoina do 35 tys. dolarów. Jednak minusem jest to, że cena Bitcoina prawdopodobnie ponownie spadnie.

Ethereum prześcignie Bitcoina w 2022

Raport firmy fintech Finder sugeruje, że Ethereum może prześcignąć swojego większego rówieśnika Bitcoina w 2022 roku z dużym marginesem. Pojawia się to, ponieważ BTC utknął w ciasnym zakresie cenowym przez większość roku. W rezultacie handlowcy patrzą na altcoiny w poszukiwaniu bardziej obiecujących zysków. Raport powołuje się na panel 35 specjalistów od kryptowalut, którzy twierdzą, że ETH zdominuje Bitcoina do 2022 roku. Mówi również, że ETH już przebiło BTC o 19% w ciągu ostatnich 60 dni.

Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, ale istnieje wiele czynników, które mogą pomóc ETH prześcignąć Bitcoina w najbliższej przyszłości. Wielu planistów finansowych sugeruje, aby inwestorzy inwestowali tylko niewielki ułamek swoich pieniędzy w aktywa kryptowalutowe. Ponieważ ceny aktywów kryptowalutowych zmieniają się gwałtownie, kluczowe jest, aby pozostać na bieżąco z aktualnymi trendami i prognozami rynkowymi. W 2022 roku Ethereum może być warte gdziekolwiek między 3500 a 4500 dolarów, w zależności od podstawowej dynamiki cen. Istnieją jednak również pewne obawy związane z inwestowaniem w aktywa kryptowalutowe. Na przykład niektóre kraje mogą opodatkować zyski uzyskane z inwestycji w kryptowaluty, co stanowi potencjalne zagrożenie podatkowe.

Panel stwierdził również, że opinie większości ekspertów na temat ceny Ethereum są optymistyczne. Kilku z nich powiedziało, że funkcjonalność kryptowaluty i nadchodzące aktualizacje pomogły jej zdobyć dobrą reputację. Tylko garstka innych projektów może twierdzić, że taka kombinacja pozytywnych atrybutów. Tak długo, jak pozostanie realną alternatywą dla Bitcoina, Ethereum prześcignie Bitcoina w 2022 roku. Cena Ethereum może wzrosnąć nawet do 1500 dolarów do końca roku. Może jednak spaść tak nisko, jak 675 dolarów, zanim odbije się do 2 673 dolarów do 2022 roku. Warto również zaznaczyć, że panel nie zaleca opóźnienia Merge, dopóki rynek kryptowalut nie oczyści się z rynku niedźwiedzia.

Jego korelacja z amerykańskimi akcjami będzie nadal rosła

Nowe dane z Bloomberga pokazują, że korelacja Bitcoina z indeksem NDX (koszyk najlepszych amerykańskich akcji technologicznych) osiągnie rekordowy poziom w 2022 roku. Korelacja ta była wcześniej mocno cykliczna, często osiągając w okresowych odstępach czasu znaczną antykorelację. To prawdopodobnie zmieni się w ciągu najbliższego roku lub dwóch. Ten wykres pokazuje, jak bitcoin radził sobie w ciągu ostatniego roku w porównaniu do tradycyjnych klas aktywów.

Chociaż cena Bitcoina była ostatnio chybotliwa, ściśle podążała za rynkiem akcji i NASDAQ. W tym roku cena Bitcoina była bardziej zmienna niż rynek akcji, a jej ruchy ściśle pokrywały się z ruchami S&P 500 i NASDAQ. W tym czasie jednak zarówno NASDAQ, jak i S&P 500 ucierpiały. S&P 500 spadł o ponad 16%, a NASDAQ jest już ponad 20% na minusie.

Podczas gdy korelacja między Bitcoinem a rynkiem akcji raczej nie zniknie w najbliższym czasie, należy pamiętać, że korelacja nie musi oznaczać związku przyczynowego. Chociaż może być pomocna w identyfikacji wzorców, korelacja nie oznacza, że jeden rynek wpłynie na drugi. Przypadkowo, dip w marcu 2019 r. na rynku akcji i wzrost ceny Bitcoina były zarówno spowodowane zwiększonymi taryfami na aluminium, podczas gdy dip giełdowy był spowodowany międzynarodowymi pęknięciami na kryptowaluty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *