cMetal. Innowacja na światową skalę. Blockchain i NFT szansą dla rozwoju przemysłu

cMetal to inicjatywa będąca odpowiedzią na wyzwania aktualnej światowej sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej. Platforma umożliwi innowacyjną wymianę zasobów przemysłowych i utoruje drogę światowego handlu towarami. Światowe Forum Ekonomiczne sytuuje technologię blockchain na liście TOP10, zaś polscy programiści biorący udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu są pionierami rozwoju tej technologii.

cMetal. Nowe czasy rodzą nowe wyzwania

Inicjatywa cMetal powstała jako reakcja na zmiany rynkowe wywołane wojną na Ukrainie. Jest wytyczeniem nowych dróg globalnej współpracy gospodarczej. Token, wykorzystujący technologię blockchain i licytacja certyfikatów NFT, mają za zadanie z jednej strony rozwijać biznes i ułatwiać wymianę zasobów i wesprzeć rozwój m.in. przemysłu stalowego i gałęzie gospodarki z nim związane, a z drugiej (licytacja NFT) posiadają aspekt charytatywny (licytacja na uposażanie konkretnych żołnierzy na Ukrainie).
Chęć włączenia się do działania wyraziły znane polskie firmy jak Alumetal, Zakłady Magnezytowe Ropczyce S.A., PSB Marka. Projekt cieszy się jednak międzynarodowym zainteresowaniem i przyciąga partnerów z Niemiec, Francji, USA, Izraela, Szwecji, Austrii i Ukrainy.

„Projekt zaczynamy od Polski, ale już z partnerami z całego świata i z większości kontynentów. To pilotażowy program, który będzie się zaczynał od Ukrainy, której Polska jest sąsiadem i jednocześnie – chcąc nie chcąc – krajem przyfrontowym. W pewnym sensie nasz kraj najwięcej na tym zyska. Może poza Ukrainą, której pomagamy, ale pomoc naszym sąsiadom leży przecież także w polskim interesie geopolitycznym” – mówi jeden z inicjatorów projektu cMetal.

Wyjątkowość cMetal

cMetal stanie się wyjątkową platformą informacyjno-handlową, umożliwiającą płatności kryptowalutowe i zakup produktów materialnych i niematerialnych przy całkowitej transparentności finansowania inicjatyw. Wydaje się jednak, że o cMetal nie powiedziano jeszcze wszystkiego.

„Nasz zegar tyka, wkrótce ujawnimy nasze cele projektu, w tym niektóre wewnętrzne mechanizmy, handel towarami nigdy nie będzie taki sam” – czytamy na cMetal.link

Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i zgodnie ze wskazaniem odliczającego zegara umieszczonego na stronie cMetal.link, poczekać na uchylenie rąbka tajemnicy. Jeśli jesteście ciekawi, możecie tutaj dokonać subskrypcji https://cmetal.link/

Agnieszka Winnik
(dziennikarka, publicystka)

Źródło: https://biznes24pl.com/2022/10/21/token-cmetal-to-przyszlosc-biznesu-innowacyjny-projekt-zrewolucjonizuje-system-wymiany-zasobow/

Fot. Pixabay.comPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *