Euro Bitcoin i Stablecoins

Euro Bitcoin i Stablecoins

Bitcoin euro jest walutą w ekosystemie Bitcoina. Jej siła może zależeć od wydarzeń politycznych i ekonomicznych dziejących się w różnych częściach Europy. Możesz użyć wykresu cenowego, aby określić aktualną wartość bitcoina w euro. Najlepszym dniem na wymianę bitcoina na euro jest wtorek, 9 listopada 2021 roku. Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele sposobów wpływania na siłę bitcoina w euro, w tym wykorzystanie kontraktów Futures i Stablecoinów.

Wydarzenia polityczne i ekonomiczne w całej Europie mogą wpłynąć na siłę bitcoin euro

Bitcoin euro może stracić na wartości, jeśli Niemcy doświadczą recesji. Inflacja jest ważnym czynnikiem, który wpływa na wszystkie waluty. Kiedy inflacja jest wysoka, waluta będzie deprecjonowana, aby utrzymać równe ceny między krajami. I odwrotnie, jeśli inflacja jest niska, waluta będzie się umacniać, więc bank centralny może być skłonny do podniesienia stóp procentowych. Szereg wydarzeń politycznych i gospodarczych w całej Europie może wpłynąć na Bitcoin Euro.

Siła euro jest ściśle związana z danymi ekonomicznymi. Raporty dotyczące produktu krajowego brutto (PKB) gospodarki mają ogromny wpływ na walutę. PKB (Produkt Krajowy Brutto) jest okresową miarą wartości wszystkich dóbr wyprodukowanych w danym kraju. Wzrost PKB pokazuje, że gospodarka jest w dobrej kondycji i dlatego jest korzystny dla waluty. Jeśli gospodarka strefy euro jest silna, to Bitcoin euro również będzie.

Stablecoins

Jeśli chodzi o kryptowaluty, stablecoins zyskują uwagę w mediach. Waluty te zostały pierwotnie zaprojektowane w celu zwalczania zmienności kryptowalut bez zabezpieczenia. Dzięki niskiej zmienności predestynują się do pełnienia różnych funkcji. Podczas gdy ich wartość może wydawać się początkowo stabilna, wydarzenia z początku maja podkreśliły, że te waluty niekoniecznie są tak stabilne, jak niektórzy mogą myśleć. W rezultacie stablecoiny zwróciły uwagę decydentów w Chinach i USA.

W porównaniu z bitcoinem i innymi kryptowalutami, stablecoiny nie stanowią tak istotnego ryzyka dla stabilności finansowej rynków. Chociaż stablecoiny są stosunkowo nowym zjawiskiem, stały się już istotną częścią ekosystemu kryptowalut. Chociaż oferują pewne korzyści, stanowią również ryzyko dla rynków i popytu na kryptowaluty. W szczególności, wysoki koszt i szybkość transakcji mogą sprawić, że nie będą one dobrym wyborem dla płatności w świecie rzeczywistym.

Jedną z wad stablecoinów jest fakt, że wymagają one od emitenta utrzymywania 100% swoich rezerw w gotówce. To może sprawić, że są podatne na ucieczki z banków. Na szczęście Tether podjął kroki w celu zmniejszenia swoich aktywów niegotówkowych. Jednak nadal może to prowadzić do obniżenia płynności. W rezultacie istotne jest, aby inwestorzy byli świadomi tych zagrożeń i oceniali stablecoiny w stosunku do innych kryptowalut.

Stablecoins są doskonałym wyborem dla firm, które nie są pewne zmienności kryptowalut. Stablecoiny mogą zapewnić bezpieczną metodę płatności dla firm. A ponieważ są one niezależne od banków centralnych, mogą być dobrą alternatywą dla Bitcoina i innych popularnych kryptowalut. Główne zalety stablecoinów w stosunku do Bitcoina to:

Banki rozważają również stablecoiny dla przekazów transgranicznych. Japoński bank Shinhan Bank i francuska firma Standard Bank już zaczęły testować swoje usługi. Jeśli projekty te zakończą się sukcesem, rzucą światło na to, czy stablecoiny będą powszechnie akceptowane i opłacalne. Potencjał stablecoinów jest ogromny, a po opracowaniu mogą one być używane jako zwykła waluta.

Kontrakty futures

29 sierpnia Chicago Mercantile Exchange (CME) wprowadzi kontrakty futures na bitcoin euro i eter euro. Oba kontrakty będą opiewały na pięć BTC i 50 ETH, a ich rozliczenie nastąpi w gotówce zgodnie z CME CF Bitcoin-Euro Reference Rate. Jednak te nowe kontrakty mają kilka kluczowych różnic. Podczas gdy Bitcoin od początku był popularną walutą cyfrową do handlu, wzrost popularności euro sprawił, że stała się ona bardziej dostępna dla szerszego rynku.

CME Group wprowadza Bitcoin euro futures i ether euro futures, aby wypełnić rosnący popyt na instrumenty pochodne inne niż USD. Stworzenie kontraktów futures ma na celu ułatwienie traderom i inwestorom wykorzystania zmiennych rynków, jednocześnie pomagając w zabezpieczeniu pozycji gotówkowych w cyfrowych aktywach. Podczas gdy istnieje wiele niepewności wokół tych nowych produktów, ważne jest, aby zrozumieć ich zalety i wady przed skokiem w. CME Group jest jedną z największych giełd instrumentów pochodnych na świecie, a jej ogłoszenie wywołało pewne emocje.

Uruchomienie denominowanych w euro kontraktów terminowych na Bitcoina i eter może znacznie zwiększyć instytucjonalną adopcję branży aktywów cyfrowych. Euro jest wspólną walutą 19 krajów członkowskich Unii Europejskiej (UE). Jest to druga najczęściej handlowana waluta na świecie, po dolarze amerykańskim. Para walutowa euro-dolar odnotowuje największy wolumen obrotu, wynoszący ponad 6,6 biliona dolarów dziennie. Oznacza to, że denominowane w euro kontrakty terminowe na Bitcoina i eter przyniosą większe korzyści klientom CME Group.

CME Group ogłosiła plany uruchomienia kontraktów terminowych na Bitcoin euro i eter euro 29 sierpnia. Oba będą notowane na nowojorskiej giełdzie. Nowe produkty mają pomóc w zaspokojeniu rosnącego popytu na instrumenty pochodne na kryptowaluty inne niż USD. Wprowadzenie kontraktów terminowych denominowanych w euro może nawet rozbudzić instytucjonalny popyt na instrumenty pochodne kryptowalut. Te instrumenty pochodne są oparte na euro, oficjalnej walucie 19 z 27 krajów UE.

CME Group ma obecnie największy rynek instrumentów pochodnych na kryptowaluty. Chociaż niedawno rozszerzyła swoją ofertę, Cboe Global Markets Inc. ogłosiła plany wejścia na rynek kontraktów terminowych na kryptowaluty na początku 2017 r.

Wykres cenowy

EUR i BTC to dwie najczęściej handlowane waluty na świecie. Euro jest oficjalną walutą Unii Europejskiej. Zostało przyjęte przez 19 państw członkowskich i jest drugą po USD najczęściej handlowaną walutą. Na wartość euro bezpośredni wpływ ma polityka Europejskiego Banku Centralnego. Wpływają na nią również główne wydarzenia gospodarcze, w tym liczby PKB i inflacji oraz prognozy wzrostu gospodarczego. Poniżej znajduje się wykres cenowy Bitcoina w stosunku do EUR.

Cena Bitcoina w EUR jest aktualizowana co 5 sekund. Jest to doskonały sposób, aby być na bieżąco z najnowszym ruchem cen. Wartość rynkowa waluty może zmienić się o kilkadziesiąt procent w ciągu jednego dnia, dlatego warto śledzić ją na bieżąco. Pamiętaj jednak, że handel kryptowalutami jest przedsięwzięciem o wysokim ryzyku. Zaleca się, abyś handlował na renomowanej giełdzie. Kurs wymiany walut jest jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przed zakupem lub sprzedażą Bitcoina.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *